اختصاص ماهانه ۱۲۰ لیتر بنزین به سرویس مدارس/ توافق با وزارت نیرو برای جلوگیری از قطع آب و برق مدارس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. فرهنگ
اختصاص ماهانه ۱۲۰ لیتر بنزین به سرویس مدارس/ توافق با وزارت نیرو برای جلوگیری از قطع آب و برق مدارس

اختصاص ماهانه ۱۲۰ لیتر بنزین به سرویس مدارس/ توافق با وزارت نیرو برای جلوگیری از قطع آب و برق مدارس

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به شیوه تامین سوخت سرویس‌های مدارس، اظهار کرد: موضوع سوخت سرویس‌های مدارس در جلسه ستاد سوخت مورد بررسی قرار گرفته و درباره آن تصمیم‌گیری شده است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: سامانه‌ای تحت عنوان سپند وجود دارد که همه مدارس می‌توانند ایاب و ذهاب سرویس‌های خود را در آن ثبت کنند و متناسب با پیمایش سرویس‌هایشان معادل ۱۲۰ لیتر به صورت ماهانه برای خودرو‌های تک‌سوز بنزین دریافت کنند و لازم به ذکر است که این میزان سوخت به کارت آنها واریز خواهد شد.

حاجی میرزایی ادامه داد: تشریفات ثبت و بررسی ممکن است کمی زمانبر باشد، اما اعمال این سهمیه از ۲۴ آبان ماه قابل اجرا خواهد بود.

وی با اشاره به سیستم‌های نامناسب گرمایشی برخی از مدارس، گفت: در طی سال گذشته تلاش کردیم که در مدارسی که وضعیت گرمایشی استانداردی ندارند نوسازی انجام دهیم و همچنین مدارسی را که دسترسی به گاز داشته‌اند نیز ایمن‌سازی کرده‌ایم و این امر تا شروع فصل سرما ادامه خواهد داشت.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی با بیان اینکه برای ایمن‌سازی مدارس نیز تدابیری اندیشیده شده است تا از انرژی‌های تابشی استفاده شود، تصریح کرد: این واقعیت وجود دارد که ظرفیت ما برای پاسخگویی به این نیاز کم است که تلاش می‌کنیم که مدارس با مشکل جدی مواجه نشوند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به موضوع سرانه مدارس تصریح کرد: سرانه مدارس مطالبه ما است و بعد از پرداخت حقوق این ماه از طریق سازمان آموزش و پرورش مبلغی را تخصیص خواهیم داد تا بخشی از این سرانه تامین شود.

او در پاسخ به سوالی درباره قطعی آب و برق برخی مدارس گفت: طبق قانون تامین آب و برق مدارس رایگان است و نیازی به صرف هزینه ندارد، اما اگر مدرسه‌ای مصرف متعارف داشته باشد با وزارت نیرو توافق کرده‌ایم تا قطعی صورت نگیرد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دستاورد دارویی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تبهکار ترسناک آمریکا را بشناسید / چارلز منسن کیست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
«چارلز منسن» رهبر یک گروه بی‌رحم بود که نیم قرن پیش شوک بزرگی به مردم آمریکا وارد کرد. او نام این فرد را هم برد؛ «چارلز منسن». دستگیری «چارلز منسن» و برخی اعضای گروه او، آمریکا را بهت‌زده کرد. در فیلم تارانتینو حرکت دسته سه نفری قاتلان به خانه هالیوودی‌ها بازسازی شده. «چارلز منسن» تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۷ در زندان ماند و با وجود درخواست‌های مکرری که برای عفو داده بود، نتوانست حبس ابد خود را بشکند.

کمبود فراورده‌های خونی در فصل سرما

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

رویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گاز

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
گزارش اختصاصیرویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گازنخستین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز با حضور وزیر نفت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

رحیم پور ازغدی: صوت جلسات را منتشر کنید ببینید چه کسی توهین کرد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم بزرگداشت روز دانشجو، شنبه (۱۶ آذر ۱۳۹۸) با سخنرانی حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشکده مکانیک دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تهران برگزار شد. رحیم پور ازغدی در بخشی از این مراسم گفت: برخی نقل‌ها درباره جلسه شورای انقلاب فرهنگی از من در فضای مجازی شد که نادرست است. صوت و متن جلسات را به طور کامل منتشر کنید و ببینید چه کسی توهین کرد. بیشتر بخوانید: صحبت‌های رئیس جهاد دانشگاهی درباره دعوای روحانی و رحیم‌پور ازغدی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی + فیلمانتهای پیام/

ماجرای قبوض مدارس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش تصویریماجرای قبوض مدارسپیرو مصوبه مجلس قرار بود که هزینه آب و برق و گاز مدارس در صورت رعایت کردن الگوی مصرف رایگان باشد، اما برخی مدارس که الگوی مصرف را هم رعایت کرده‌اند همچنان قبض و اخطار قطع انشعاب دریافت می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر