بازگشایی سالن اصلی تئاتر شهر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. فرهنگ
بازگشایی سالن اصلی تئاتر شهر

بازگشایی سالن اصلی تئاتر شهر

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
سالن اصلی تئاتر شهر با حضور مسئولان کشور امشب -دوشنبه 27 آبان ماه- با حضور سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور،‌ شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی، خانم حیدری معاون عمرانی وزارت ارشاد و جمعی از مسئولان ریاست تئاتر شهر برگزار شد.

به گزارش افکارنیوز،

سالن اصلی تئاتر شهر با حضور مسئولان کشور امشب -دوشنبه ۲۷ آبان ماه- با حضور سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور، ‌ شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی، خانم حیدری معاون عمرانی وزارت ارشاد و جمعی از مسئولان ریاست تئاتر شهر برگزار شد.

اخبار فرهنگ وهنر- این سالن که مدتها بود از سوی پیمانکاران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحت مرمت قرار گرفته بود.

سعید اسدی مدیر تئاتر شهر در این همایش طی سخنانی گفت: آنچه در این مدت در بازسازی سالن اصلی تئاتر شهر اتفاق افتاد نشان دهنده توان ایرانی در نوسازی و بهسازی این سالن بود. سالن اصلی تئاتر شهر یکی از فعالترین سالن نمایشی است ته تنها در ایران بلکه در ایران به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وی افزود: یکی از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی علاوه بر ترویج فعالیت هنری، احیا و ساخت مجموعه نمایشی است. دفتر عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازسازی این سالن اهتمام داشتند که قابل قدردانی است.

وی افزود: پرده سالن قدمت همزمان با تاسیس سالم داشت که چند بار تعمیر شد و قابل استفاده نبود که درست شد و در نهایت تعمیر شدو همچنین تلاش شد صندلی سالن چهارسو و اصلی یا حفظ راحتی عوض شد. بخشی از امکانات تاسیساتی تئاتر شهر دچار مشکل بود با بارندگی آبراه‌های دچار مشکل می‌شد که سالهای سال مرارت می‌کشیدم که اصلاح شد.

اسدی ادامه داد: شرکت دانش بنیانی با بررسی تئاتر شهر هم نواقص را نشان می‌دهد و هم برنامه آینده را به ما می‌دهد که بتوانیم عملکرد بهتری داشته باشیم تئاتر شهر یکی از امکانات استارتاپی است.

سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور گفت: خوشحالم که به شرکت‌های استارتاپی و دانش بنیان ما اعتماد شد که مشارکت کنند نیاز‌های جامعه را برطرف کنند که مهاحرت نکنند. مهمتر اینکه نگهداری و خدمات پس از فروش و اضافه و کم کردن آن توسط یک گروه کوچک انجام می‌شود.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

وی افزود: بزرگترین موهبتی که خداوند به انسان داده است نوآوری است که به هیچ وجه قابل ارزشگذاری با پول نیست وظیفه ما نیز حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است.

لادن حیدری، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ارشاد گفت: قبل از اینکه به این جلسه بیام خدمت وزیر ارشاد بودم به دلیل اینکه حضور در جلسه همزمان نتوانست در این مکان حضور بهم برساند و طی پیامی گفت با وجود محدودیت بود‌جه‌ای توانستیم این مجموعه را بازسازی کنیم و از توان داخلی بهره ببریم که مناسب با تکنیک روز توانستند این مجموعه را بازسازی کنند. که این اقدام قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: این شرکت اقداماتی از جمله راه اندازی هواساز‌ها، راههای ارتباطی و مقاوم سازی، کنترلی شدن هواساز‌ها و تعمیر دیگ و طراحی آگوستیک پلاتوم‌های اول و دوم سالن سایه و قشقایی، تجهیز سالن مناسب با امکانات روز در بخش نور، صدا و تصویر، بازسازی سیستم قدیمی و پرده داخلی و جلو عقب و مکانیزه کردن آنها، ایحاد سازه حرکتی از جمله اقدامات این شرکت دانش بنیان ایرانی است.

حیدری گفت: افتخار داشتیم که با یک شرکت دانش بنیان ایران همکاری کردیم که نه تنها قدرت رقابت با شرکت خارجی را دارد حتی جلوتر از آنها حرکت می‌‌کند.

پیمانکار نیز طی سخنانی به تشریح اقدامات خود پرداخت و از وزارت ارشاد تشکر کرد به آنها اعتماد کرد تا بازسازی سالن نمایش را که در تسخیر شرکت خارجی بود را از انحصار خارج کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم مصلحی ۶۷ ساله پس از شکسته شدن مهره گردنش بر اثر یک عطسه شدید فهمید که پوکی استخوان دارد پوکی استخوان نامریی است. درمان پوکی استخوان بسیار موثر بوده و می‌تواند به شما کمک کند به زندگی فعال و مستقل خود ادامه دهید. پوکی استخوان درمان پذیر است بیمارانی که در معرض خطر بالای شکستگی‌های ناشی از پوکی استخوان هستند، می‌توانند با درمان دارویی مناسب، این خطر را کاهش دهند. وقتی پوکی استخوان روی ستون فقرات تاثیر بگذارد، اغلب منجر به درد، کاهش وزن و ایجاد قوز در پشت می‌شود. کارشناسان شبکه تحقیقات استئو پروز (پوکی استخوان) می‌گویند: ناتوانی حاصل از پوکی استخوان همانند یا بیشتر ازناتوانی ناشی از بسیاری از بیماری هاست.

تاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
وزیر نفت: صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با هدف حمایت از کسب و کار‌های نوپا و طرح‌های این حوزه با اعتبار اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان تأسیس خواهد شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حاشیه رویداد توسعه فناوری کالا‌های پر مصرف حوزه گاز در صندوق نوآوری و شکوفایی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: حمایت از کسب و کار‌های نوپا و محصولات بومیتاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانوی ادامه داد: با اجرای طرح خرید تضمینی تمام محصولات ساخته شده در داخل توسط شرکت‌های دانش بنیان در صورت داشتن استاندارد‌های داخلی به قیمت توافق شده خریداری خواهند شد. آقای علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: صندوق پژوهش فناوری وزارت نفت درخواستش در حال بررسی و به زودی مجوز خواهد گرفت.

کمبود فراورده‌های خونی در فصل سرما

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل

ماجرای قبوض مدارس

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
گزارش تصویریماجرای قبوض مدارسپیرو مصوبه مجلس قرار بود که هزینه آب و برق و گاز مدارس در صورت رعایت کردن الگوی مصرف رایگان باشد، اما برخی مدارس که الگوی مصرف را هم رعایت کرده‌اند همچنان قبض و اخطار قطع انشعاب دریافت می‌کنند.

۱۰ فیلم که با شوکه‌کننده‌ترین سکانس‌ها به پایان رسیدند

6+
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر