ثبات در بازار اقلام مصرفی/ تغییری در قیمت‌ها ایجاد نخواهد شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اقتصادی
ثبات در بازار اقلام مصرفی/ تغییری در قیمت‌ها ایجاد نخواهد شد

ثبات در بازار اقلام مصرفی/ تغییری در قیمت‌ها ایجاد نخواهد شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
قبادی گفت: تا به این لحظه تغییری در نرخ کالا‌ها ایجاد نشده و طی روزهای آتی هم قیمت‌ها افزایش پیدا نخواهد کرد.

عباس قبادی معاون امور بازرگانی وزارت صمت عصر امروز از یکی از فروشگاه‌های تهران بازدید کرد و به بررسی تغییرات قیمت در چند روز اخیر و گفتگو با مردم در این خصوص پرداخت؛ تعدادی از شهروندان نسبت به تغییرات قیمت و افت کیفیت در چند ماه گذشته معترض بودند اما هیچ کس تغییری در قیمت یا کیفیت محصولات در چند روز اخیر مشاهده نکرده بود.

قبادی با تاکید بر حفظ قیمت‌ها در روز‌های آتی، بیان کرد: با توجه به حضور وزیر صمت در کمیسیون اقتصادی مجلس، شرایط حضور وی در این محل و بین مردم فراهم نشد؛ بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت محصولات نسبت به چند ماه گذشته تغییر چندانی نداشته مگر برخی تغییرات فصلی که طبیعی هستند.

او بیان کرد: مجموعه‌های تولیدی با مسئولین نظام در تولید و عرضه همراهی کردند؛ انبار‌های کشور‌ هم از نظر تهیه و تامین کالا، شرایط بسیار مطلوبی دارند و تغییری در میزان عرضه یا قیمت شاهد نخواهیم بود.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

معاون بازرگانی وزارت صنعت تشریح کرد: هماهنگی بین مسئولین هر ۳ قوه وجود دارد، جلسات تنظیم بازار به طور مداوم برگزار شده و این اطمینان را می‌دهیم که در روز‌های آتی تغییری در قیمت‌ها صورت نگیرد.

قبادی تاکید کرد: اگر در موردی بحث کارشناسی مبنی بر تغییر قیمت وجود داشته باشد، شنونده توضیحات تولید کنندگان خواهیم بود اما در شرایط فعلی هیچ تغییری در قیمت‌ها ایجاد نخواهد شد.

او درباره جلوگیری از تاثیر افزایش قیمت بنزین در نرخ کالاها، گفت: تمام مراحل تهیه مواد اولیه، تولید و توزیع مورد رصد قرار می‌گیرد؛ شیفت کاری به سامانه ۱۲۴ اضافه شده تا آمادگی بیشتری برای مقابله با افزایش قیمت داشته باشیم؛ تمام شکایت‌ها ثبت شده و رسیدگی خواهد شد.

قبادی تاکید کرد: بخش‌های مختلف نظام و عوامل دست‌اندرکار تنظیم بازار هم قسم شده‌اند تا این ثبات ادامه پیدا کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیمه عمر در سبد خانوار قرار گیرد

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
آقای اویار حسین در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با اشاره به این که راه‌های زیادی برای افزایش فرهنگ بیمه‌ای وجود دارد، افزود: در کشور ما بیش از ۷۰ نوع بیمه نامه وجود دارد که عموم مردم اکثرا فقط با بیمه شخص ثالث یا درمان آشنایی دارند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: وظیفه مهمی که ما داریم و می‌خواهم که صدا و سیما به ما کمک کند آشنایی مردم با انواع و اقسام بیمه نامه‌هایی است که می‌تواند در زندگی روزمره شان مفید باشد. آقای اویار حسین اضافه کرد: بیمه نامه‌های عمر الان در دنیا حدود ۶۵ درصد سهم بازار را دارد گرچه در کشور ما این رقم حداکثر حدود ۱۵ درصد است. وی افزود: شناساندن بیمه‌های عمر به مردم سخت است، ما باید سبد خانوار را طوری طراحی کنیم که یکی از ضرورت‌های زندگی همه افراد جامعه بیمه عمر باشد. آقای اویار حسین گفت: بیمه یک صنعت یا کالای لوکس نیست که تصور کنیم فقط افراد پردرآمد باید بیمه عمر بگیرند. وی افزود: شاید در برخی کشور‌هایی که سطح درآمد سرانه شان خیلی پایین است فروش بیمه نامه‌های عمر بسیار زیاد است. آقای اویار حسین خاطرنشان کرد: با توجه به این که ما در کشور معمولا حوادث طبیعی و زلزله داریم ضرورت دارد مردم با شرکت‌های بیمه‌ای که در حوادث طبیعی مختلف برای پرداخت خسارت در کنار آن‌ها هستند آشنا شوند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: در حوادث اخیر سیل و زلزله برای کسانی که بیمه نامه داشتند در اسرع وقت همه شرکت‌های بیمه تعهدات شان را برآورده کردند و التیامی بود بر زخم خسارت‌های مالی و جانی. وی با بیان اینکه باید در فرهنگ سازی بیمه به درون خانواده‌ها برود، اضافه کرد: فرزندان ما باید در مدارس یاد بگیرند که بیمه از ضرورت‌های زندگی است. آقای اویار حسین افزود: انواع بیمه نامه‌هایی که شرکت‌های بیمه صادر می‌کنند یک شرکت بیمه‌گر روی ریسک می‌رود و باید جبران خسارت کند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: بنابراین شرکت بیمه برای این که جبران خسارت کند نیاز دارد که یک بیمه‌گر اتکایی یا چند شرکت بیمه اتکایی را در قالب قرارداد‌های مختلف داشته باشد که در زمانی که خودش متعهد به پرداخت خسارت است بتواند از شرکت‌های بیمه‌گر اتکایی بازیافت کند. وی افزود: اکنون در کشور ما بیمه مرکزی اتکایی اجباری و اختیاری وجود دارد و در این زمینه دو شرکت بیمه اتکایی فعال هستند و سه شرکت بیمه هستند که اجازه دارند قبولی اتکایی داشته باشند و با توجه به توانی که شرکت بیمه ما داشته است بزرگترین شرکت بیمه خصوصی در سراسر کشور هستیم که می‌توانیم قبولی اتکایی از سایر شرکت‌های بیمه‌ای داشته باشیم. آقای اویار حسین گفت: البته ضرورت این است که برای حفظ سرمایه ملی شرکت‌های بیمه‌گر اتکایی هم ریسک‌های خودشان را باز به شرکت‌های بیمه اتکایی دیگر منتقل کنند، اما با توجه به تحریم‌هایی که در کشور ما حاکم است این مسئله کاهش پیدا کرده است. وی افزود: امیدواریم شرکت‌های بیمه بتوانند خود را حفظ کنند و ریسک‌هایی را که می‌پذیرند بیمه اتکایی کنند.

نگاهی به ساختار صنعت بیمه کشور

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
آقای محمدرضا فرهی کارشناس صنعت بیمه کشور نیز در ارتباط تصویری با این برنامه گفت: حدود ۴۰٪ صنعت بیمه کشور معطوف به بیمه شخص ثالث و ۸٪ مختص بیمه بدنه خودرو و ۵۰ ٪ باقیمانده صنعت بیمه معطوف به ۲۳ بخش گوناگون تحت پوشش بیمه است. این کارشناس تخصیص ۵۰٪ صنعت بیمه به بخش خودرویی را یک ضعف و اشکال عنوان کرد و گفت: با این اتفاق، دیگر نمی‌توان بدنبال افزایش تولید ناخالص داخلی در صنعت بیمه بود، زیرا به این واسطه، در کشور همه چیز مشروط به خرید خودرو می‌شود و تا زمانی که مردم خودرو بخرند ۵۰٪ صنعت بیمه کشور در گردش و جریان خواهد بود. آقای غدیر مهدوی کارشناس صنعت بیمه کشور در ارتباط تلفنی با این برنامه سرعت انتقال دانش بیمه‌ای به کشور در سال‌های اخیر را بسیار کند بیان کرد. آقای سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص قرارداد بیمه دی با جانبازان و ایثارگران گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران هر ساله خدمات بیمه تکمیلی را میان شرکت‌های بیمه به مناقصه می‌گذارد و بیمه دی دو سال متوالی در این مناقصه برنده می‌شود. وی تصریح کرد: طبق بررسی‌ها میزان خدمت دهی بیمه دی مناسب‌تر شده و این بیانگر رضایتمندی بیمه شدگان است اگر بنیاد شهید و امور ایثارگران هزینه‌های بیمه دی را پرداخت نمایند مشکل ریزش پزشکان طرف قرارداد با بیمه دی رفع خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
عادلانه نیست چیزی را که ما در محاسبات و معادلات اوپک نداریم از روسیه بخواهیم آن را رعایت کند. وی افزود: هرچند روسیه عضو اوپک نیست، اما باید به گونه‌ای با این کشور رفتار کرد که با اعضای اوپک رفتار می‌شود. وزیر نفت تصریح کرد: هیچ‌وقت میعانات در محاسبات اوپک نبوده و نخواهد بود. مساله اوپک نفت خام است. زنگنه درباره اینکه وزارت نفت چه تسهیلاتی را برای شرکت‌های اروپایی مایل به تجارت نفتی با ایران در نظر گرفته که از تحریم‌های آمریکا ترس دارند، گفت: ما کاری انجام نمی‌دهیم. اگر آن‌ها ترس دارند خودشان راهش را بلد هستند، اما ما کاری برای آن‌ها نمی‌توانیم انجام دهیم. پیش بینی می‌شود در سه ماهه اول و دوم سال آینده عرضه نسبت به تقاضا افزایش پیدا کند که در این صورت به قیمت نفت فشار وارد می‌شود. بیژن زنگنه، در واکنش به موضوع استیضاحش در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: چرا باید نگران استیضاح باشم؟ مگر تا حالا فشاری به ما وارد نکرده‌اند؛ ما همواره تحت فشار زندگی می‌کنیم. استیضاح حق مجلس است و وزیر هم موظف است جواب دهد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
یک گره کور «با مصوبه جدید وزارت نیرو نه تنها گرهی از گره‌های صنعت ماینینگ در کشور باز نشد، بلکه یک گره کور دیگر به گره‌های قبلی این صنعت اضافه شد به‌طوری که عملا امکان فعالیت بخش خصوصی وجود ندارد. محمدرضا شرفی رئیس کارگروه ماینینگ انجمن بلاکچین ایران در این نشست با بیان مطلب فوق گفت: وزارت نیرو قیمت برق برای صنعت ماینینگ را معادل متوسط نرخ برق صادراتی تصویب کرده و براین اساس این میزان ۹۶۵ تومان به ازای هر کیلووات ساعت تعیین شده. شرفی تأکید کرد فعالان صنعت ماینینگ تا پایان این ماه منتظر می‌مانند تا ببینند تغییراتی در مصوبه و نرخ حامل‌های انرژی این صنعت ایجاد می‌شود یا خیر. اگر تغییراتی ایجاد نشود به وزارت کشور مراجعه خواهیم کرد تا مجوز تجمع مقابل وزارت نیرو را دریافت کنیم، شاید از این طریق بتوانیم صدای خود را به گوش مسئولان مربوطه برسانیم. وقتی در مصوبه وزارت نیرو اعلام می‌شود که ۲۰درصد از مبلغ قبض برق مصرفی را به کسانی که مراکز ماینینگ را معرفی کنند، پرداخت می‌کند آیا این اقدام غیرقانونی و یک ترویج بی‌قانونی و فساد نیست.

رونمایی از مدیر عامل کارتن خواب

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال ارزی متهمان شرکت طرح و نقشه پناهی در دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. در این جلسه از مدیر عامل اجاره‌ای که قبلا کارتن خواب بوده است رونمایی شد. این فرد مدیر عامل شرکتی سوری بوده است که تاسیس کنندگان آن ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار ارز دولتی را برای واردات گرفتند و در بازار آزاد فروختند. وی امروز به عنوان مطلع به دادگاه آمد تا از پشت پرده تاسیس شرکت‌های سوری بگوید. متهم علی زرنانی با سوء استفاده از یک معتاد و کارت ملی وی، ارز دولتی گرفته است. در این جلسه دادگاه، متهم عظیم علی اشرفی به جایگاه دفاع آمد، ​متهمی که برای فرار از قانون اموالش را به نام دیگران ثبت کرده است. این پرونده ۵ متهم داردکه با اخذ آخرین دفاعیات متهمان و وکلای آنها، ​حکم قاضی در مهلت قانونی صادر می‌شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور15 ساعت قبل
به نظر می‌رسد ترامپ موقتا با سیاست اعلام شده خود در قبال ایران با شکست مواجه شده است. نشریه معتبر USA today در تحلیلی به قلم خبرنگار کره‌ای خود، در این رابطه مطلبی نوشته که خواندن آن خالی از لطف نیست: علنی شدن شکست ترامپ در قبال ایرانبه نظر می‌رسد ترامپ موقتا با سیاست اعلام شده خود در قبال ایران با شکست مواجه شده است. سیاست رسمی وزارت امور خارجه آمریکا در قبال ایران -همان‌طور که بارها از سوی وزیر امور خارجه مایک پومپئو بیان شده- این است که آمریکا بعنوان مخالف دولت ایران شناخته می‌شود نه مردم آن. این شواهد نشان می‌دهد که مجازات‌های دولت آمریکا علیه ایرانیان، اتفاقا به ضعیف‌ترین اقشار این کشور و انسان‌های معمولی آسیب می‌رساند. این بیشتر به‌دلیل «تحریم‌های ثانویه» ‌ای است که ترامپ در یک جنگ اقتصادی علیه ایران به راه انداخته است.

نظرها

اخبار بیشتر