بازسازی نکردن عمارت فخرالدوله در کهریزک
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر

بازسازی نکردن عمارت فخرالدوله در کهریزک

مهرخبرگزاری مهر |
با وجود اینکه این خانه علاوه بر یادآوری معماری ایوانها در تخت جمشید، معماری و معابد یونانی را در ذهن تداعی می‌کند، اما متاسفانه امروزه بر اثر بی تدبیری سخت در حال تخریب کامل است.

در ادامه بخوانید

نظارت بر تاکسی‎‌های خطی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حدود یک ماه پس از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین، رصد کرایه‌ خودروهای عمومی نشان می‌دهد، کرایه‌ تاکسی‌های خطی هیچ‌ افزایشی نداشته‌ است، اما رانندگان تاکسی‌ها نیز مطالباتی دارند که باید به آنها رسیدگی شود.

تبهکار ترسناک آمریکا را بشناسید / چارلز منسن کیست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
«چارلز منسن» رهبر یک گروه بی‌رحم بود که نیم قرن پیش شوک بزرگی به مردم آمریکا وارد کرد. او نام این فرد را هم برد؛ «چارلز منسن». دستگیری «چارلز منسن» و برخی اعضای گروه او، آمریکا را بهت‌زده کرد. در فیلم تارانتینو حرکت دسته سه نفری قاتلان به خانه هالیوودی‌ها بازسازی شده. «چارلز منسن» تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۷ در زندان ماند و با وجود درخواست‌های مکرری که برای عفو داده بود، نتوانست حبس ابد خود را بشکند.
الفالف2 ساعت قبل
این در حالی ­است­ که مطابق با تبصره (۳) ماده (۲۴) قانون اجرای سیاست­های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی (قانون حاکم در زمان واگذاری و انعقاد قرارداد مذکور) مدیران شرکت هایی که مورد واگذاری قرار می‌گیرند نمی‌توانند به صورت مستقیم و غیر مستقیم در خرید سهام شرکت مورد واگذاری مشارکت نمایند. از آنجائی­که مؤسسین شرکت کارکنان بین المللی مهندسی ایرانیان ایستا توان تک (خریدار سهام) اعضاء هیأت مدیره و مدیران شرکت ایریتک می­باشند؛ لذا تخلف مسئولین وقت سازمان خصوصی سازی و مسئولین شرکت ایریتک در انجام معامله مذکور محرز و مستند به تبصره (۱) ماده (۲۴) قانون اجرای سیاست­های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی، معامله مذکور فاقد وجاهت قانونی می­باشد. حال این سوال مطرح می‌شود که باید چه تخلفات دیگری در واگذاری سهام شرکت‌ها صورت بگیرد که موجب ابطال آنان گردد. در واگذاری مذکور هم قانون نقض گردیده و هم تخلفات گسترده مالی صورت گرفته است که متاسفانه علیرغم ورود دستگاههای نظارتی به واگذاری مذکور و اثبات تخلفات گسترده، کماکان مدیران شرکت ایریتک با لابی‌های گسترده مانع از ابطال قرارداد می‌شوند. سازمان خصوصی سازی، هیات داوری و دستگاههای نظارتی باید هر چه سریعتر تکلیف شرکت ایریتک را مشخص و با خاطیان برخورد لازم صورت دهند و گزارش ان را به عموم مردم ارائه نمایند.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
قاتل پس از بازگشت از محل کارش با صحنه همخوابی همسر و دامادش در خانه مواجه شد که موجب بروز این جنایت شد. مرد ۴۵ ساله افغان دامادش را از مردانگی انداخت و با چاقو او را سلاخی کرد. گزارش رسانه‌ها حاکی از آن است که قاتل پس از بازگشت از محل کارش با صحنه‌ای وحشتناک از همسر و دامادش در خانه مواجه شد که موجب بروز این جنایت هولناک شد. در جریان تحقیقات پلیسی مشخص شد که قربانی و همسر متهم از مدت‌ها قبل با یکدیگر در رابطه بودند و بارها با همدیگر رابطه برقرار کرده بودند که روز حادثه بازگشت نابهنگام متهم از محل کار راز آن‌ها را فاش کرد. در حال حاضر متهم در بازداشت است تا جلسه دادگاهی اش به زودی برگزار شود.
ایمناایمنا1 روز قبل
ناهید تاج الدین در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، پیرامون واریز یارانه کمک معیشت خانوارها از محل منابع مالی افزایش قیمت بنزین اظهار کرد: متاسفانه هنوز نخستین مرحله یارانه کمک معیشت خانوارها از محل منابع مالی افزایش قیمت بنزین یا همان بسته حمایتی به حساب بسیاری از خانوارها واریز نشده و آنها با نگرانی وضعیت کنونی را دنبال می‌کنند. وی افزود: قرار بود دولت برای حمایت از معیشت مردم از محل افزایش قیمت بنزین که دربرگیرنده ۶۰ میلیون ایرانی است، مبالغ تعیین شده برای اولین گروه از مشمولان طرح، شامل ۲۰ میلیون نفر را همان ۲۷ آبانماه به حساب آنها واریز کند و در دو نوبت بعدی تا اوایل هفته جاری ۴۰ میلیون نفر مشمول باقیمانده، مبالغ خود را دریافت کنند اما هنوز بسیاری از خانوارها این مبلغ را دریافت نکرده‌اند. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عده‌ای از خانوارها نیز که قبلا یارانه شان قطع شده در حال حاضر پیگیر یارانه نقدی هستند و این بسیار قابل درک است زیرا مردم برای مدیریت هزینه‌های خانوار در شرایط فعلی، روی ریال به ریال شان حساب باز می‌کنند. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: از دولت در زمینه واریز بسته حمایتی گزارش خواسته‌ایم و پیگیر واریز بسته حمایتی دولت به حساب سایر خانوارها هستیم.

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر