تنزل پرونده برف تهران به یک ناحیه؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. اجتماعی

تنزل پرونده برف تهران به یک ناحیه؟

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد |
دنیای اقتصاد : به دنبال بی‌عملی برخی از مدیران اجرایی در شهرداری تهران در جریان بارش اولین برف سال ۹۸ و در حالی که دامنه اعتراض شهروندان به عملکرد ضعیف شهرداری در مدیریت شهر در جریان این رخداد جوی، دست‌کم به چهار منطقه شمال شهر شامل مناطق یک، دو، سه و پنج می‌رسد، یکی از مدیران شهری در یکی از نواحی شهرداری منطقه یک برکنار شد.

به گزارش «دنیای اقتصاد»، پس از ماجرای برف روز شنبه و بی‌عملی عوامل اجرایی برف‌روبی و پاکسازی معابر تا ساعات نیمروز و به دنبال آن قفل ترافیکی بسیاری از معابر محلی، فرعی و اصلی، شناسایی مقصران ماجرا به عنوان یک اتفاق مثبت در مدیریت شهری کلید خورد و این فرآیند به عزل یکی از مدیران شهری که دامنه فعالیت وی در حد یکی از نواحی شهرداری در منطقه یک بود منجر شد. هر چند عزل کسانی که با سهل‌انگاری موجب بروز شرایط بغرنج روز برفی تهران شدند، می‌تواند تنبیه بازدارنده و اثرگذاری محسوب شود و موجب ارتقای مسوولیت‌پذیری سایر مدیران شهری در صحنه‌های مشابه دیگر در هفته‌ها و ماه‌های نیمه سرد سال شود، اما اکنون یک سوال درباره این ماجرا برای افکار عمومی به ویژه جمعیت ساکن و شناور مناطق یک تا پنج تهران که بیشتر در معرض آسیب ناشی از کوتاهی مدیران شهری در ماجرای برف شنبه قرار داشتند، ایجاد کرده است. این گروه از شهروندان که از نزدیک شاهد بودند عملکرد ضعیف مدیریت شهری در زمینه برف‌روبی صرفا مربوط به یک ناحیه یا حتی یک منطقه نبوده است، در پی کارنامه غیر قابل دفاع مدیریت شهری در مواجهه با اولین برف سال ۹۸ و اتفاقات پس از آن، می‌خواهند بدانند آیا برخورد با مدیران و عواملی که روز شنبه مرتکب کوتاهی شدند، یک پروسه است که با عزل یک شهردار ناحیه آغاز شده است یا اینکه خبری از سریال برخورد با خاطیان نیست و صرفا به یک برکناری محدود خواهد شد؟ اگر قرار باشد این رسیدگی با عزل یک شهردار ناحیه به سرانجام برسد و رسیدگی به پرونده برف تهران به همین یک مورد برخورد تنزل یابد، این ماجرا حاوی یک پیام ناامیدکننده به مردم شهر خواهد بود. از آنجا که برخورد صرفا در یک ناحیه از منطقه یک که اتفاقا در نزدیکی محل سکونت برخی از مسوولان کشور و مدیریت شهری واقع شده است، صورت گرفته، ممکن است این شائبه برای شهروندان ایجاد شود که مدیریت شهری صرفا با هدف «تنظیم رابطه» با مسوولان، اقدام به برکناری یک مدیر کرده است. این در حالی است که در صورت ادامه رسیدگی به پرونده برف و عزل دیگر خاطیان، از تکرار خطا توسط دیگر مدیران شهری در روزهای مشابه نیز جلوگیری خواهد شد؛ چراکه تجربه نشان داده ابزار «برکناری»، بازدارندگی قابل توجهی دارد و می‌تواند مانع از تکرار تعلل و بی‌تدبیری دوباره در روزهای برفی پیش‌رو شود.

در خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زجرکش کردن یک الاغ با کامیون + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران17 ساعت قبل

پرستار شجاع

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما احمد محمدی سال ۹۴ به عنوان پرستار برای امداد و کمک به مدافعان حرم عازم سوریه میشود و در اذر همان سال در پست امداد به اسارت داعشی‌ها در می‌اید. تعداد بازدید: ۱۳ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

نیمه نخست بهمن سردتر از همیشه

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیمحمد اصغری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امسال نیمه نخست بهمن در تمام کشور از میانگین سال‌های گذشته سردتر است، اما در نیمه دوم بهمن شرایط به حالت عادی بازخواهد گشت هرچند پیش بینی در این زمینه به زمان نیاز دارد و باید منتظر اتفاقات جوی ماند. کارشناس هواشناسی افزود: سامانه خوبی در کشور بود و به مناطق جنوب شرقی کشور رسیده و اکنون شهروندان هرمزگان و سیستان و بلوچستان در بیشتر شهر‌ها شاهد بارش باران خواهند بود و بهترین باران در جزیره ابوموسی در حال بارش است. وی اضافه کرد: سامانه سردی از شمال غربی کشور در حال ورود است و ابر‌های باران زا وارد کشور شده‌اند که استان‌های آذربایجان غربی و کردستان را در بر گرفته است. اصغری با بیان این که بیشتر بارش‌های این سامانه به صورت برف خواهد بود، گفت: با گذشت زمان، مناطق بیشتری از این سامانه تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. وی گفت: استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل خزر با کاهش دما و بارش برف مواجه می‌شود. اصغری اضافه کرد: استان‌های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال و غرب استان فارس نیز تحت تاثیر این بارش‌ها خواهند بود. کارشناس هواشناسی گفت: هسته بارش‌های این سامانه سرد در سواحل غربی خزر متمرکز است، اما کوه‌های زاگرس رانیز در بر خواهد گرفت. اصغری گفت: دمای تهران تا روز دوشنبه کاهش می‌یابد و به منهای ۴ درجه سانتی گراد زیر صفر خواهد رسید. کارشناس هواشناسی گفت: دمای چهاردرجه زیر صفر برای تهران غیر معمول نیست.

ساخت و ساز‌هایی که روز و شب را از مردم گرفته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
ساخت و ساز‌هایی که با وجود قوانین درباره زمان و شیوه ساخت و ساز در شهرها، آسایش را از مردم گرفته است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بیش از ۱۸ هزار کارگاه ساختمانی در تهران فعال است که در هر ساعت از شبانه روز تولید صدا می‌کنند، به نظر می‌رسد با توجه به شکایت‌های مکرر مردم در این خصوص مسئولان شهری باید اقدامی فوری و اساسی اتخاذ کنند.

ایران همچنان برفی و سرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما، بیشتر شهر‌های ایران بار دیگر سفید پوش شدند که با توجه به افزایش سرما و احتمال یخ زدگی و ترکیدگی کنتور و لوله‌های بیرونی آب، بهترین کار عایق بندی لوله‌ها می‌باشد همچنین از حرارت مستقیم و ریختن آب جوش روی کنتور و لوله‌ها خودداری زیرا باعث ترکیدگی خواهد شد. مدیر کل مدیریت آبفای کشور از طرح پرداخت پاداش برای مشترکین خوش مصرف گاز و برق خبرداد. تعداد بازدید: ۳ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

فیلم | روایت تازه از پلاسکو؛ چرا آتش خاموش نشد

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

صف طولانی برای کاشت حلزون شنوایی / تحریم؛ سدی مقابل درمان ناشنوایی کودکان

ایسنا23 دقیقه قبل

جلوه‌های زیبا از برف زمستانی در اردبیل

مهر25 دقیقه قبل

«عاشق داعشی من» روایتی تازه از جنایت‌های آشکار گروهک تروریستی داعش

میزان‌آنلاین25 دقیقه قبل

«دانش دریایی» احیا می‌شود/ ساخت نخستین «تقویم آفتابی» در بوشهر

مهر25 دقیقه قبل

ستاره‌های پاری سن ژرمن، تماشاگران ویژه دیدار بسکتبال شارلوت هورنتس و میلواکی باکس در پاریس (عکس)

طرفداری26 دقیقه قبل

ادعای مارکا: ستین اعتقادی به کارلس پرز ندارد؛ احتمال خروج او در ژانویه نیز وجود دارد

طرفداری30 دقیقه قبل

اسماعیلی مصدوم شد و بازی با الکویت را از دست داد

نود31 دقیقه قبل