اقناع نمایندگان از پاسخ‌های وزیر کشاورزی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. اقتصادی

اقناع نمایندگان از پاسخ‌های وزیر کشاورزی

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد |
دنیای اقتصاد : ولی ملکی نماینده مشکین شهر و احد آزادی‌خواه نماینده ملایر در جلسه علنی دیروز پارلمان از پاسخ‌های محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی قانع شدند.

وزیر کشاورزی در پاسخ به سوال ولی ملکی مبنی بر علت انتخاب و به کار گماردن افراد غیر متخصص در راس بنگاه‌های بزرگ اقتصادی که سبب ورشکستگی و نهایتا واگذاری آنها به بخش خصوصی به قیمت بسیار پایین‌تر از قیمت واقعی می‌شود، گفت: در روند واگذاری مرتب مزایده برگزار می‌شد و به‌هم می‌خورد. آن زمان آقایی را به عنوان عضو هیات مدیره با ۲۵ سال سابقه کار و فوق لیسانس کشاورزی را به‌عنوان مدیر گذاشتیم. او سابقه بنگاه‌داری و شرکتی نداشت، اما تخصص کشاورزی و سابقه مدیریتی داشت که رشته تحصیلی‌اش هم مرتبط بود. ما در همان زمان هم همه تلاش‌مان را کردیم که زودتر وضعیت تعیین تکلیف شود. خودمان هم بیشتر دنبال واگذاری بودیم که در نهایت از طریق هیأت واگذاری این اقدام انجام شد.

حجتی همچنین در پاسخ به سوال احد آزادی‌خواه، نماینده مردم ملایر مبنی بر علت فقدان برنامه عملیاتی و اجرایی برای کشت محصولات کشاورزی که به‌صورت غیراستاندارد آب مصرف می‌کنند، گفت: شاید عمده‌ترین موضوعی که در این دوره روی آن کار شده مساله آب بوده و من در این زمینه از رهبری و رئیس‌جمهور تشکر می‌کنم. ما در زمینه راندمان آبیاری موفق شدیم آن را از ۳۸ درصد به ۴۴ درصد در سال گذشته ارتقا دهیم که این شاخص مورد تایید کارشناسان است. او یادآوری کرد: در سیستم‌های نوین آبیاری ما دو میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار را پشت سر گذاشتیم و کشاورزی حفاظتی که بعد از سال ۲۰۰۰ مرسوم شده را نیز مورد توجه قرار دادیم. همچنین به دنبال ترویج محصولات کم آب بر بوده‌ایم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا3 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر