آمریکا ده‌ها میلیارد دلار از ثروت‌های نفتی عراق را به غارت برد/ مقامات آمریکایی سوار موج اعتراضات در ایران شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. سیاسی
آمریکا ده‌ها میلیارد دلار از ثروت‌های نفتی عراق را به غارت برد/ مقامات آمریکایی سوار موج اعتراضات در ایران شدند

آمریکا ده‌ها میلیارد دلار از ثروت‌های نفتی عراق را به غارت برد/ مقامات آمریکایی سوار موج اعتراضات در ایران شدند

برناخبرگزاری برنا |
یک کارشناس مسائل خاورمیانه:

«حسن هانی‌زاده»، کارشناس مسائل خاورمیانه، در گفتگو با خبرنگار برنا در خصوص اظهارات مقامات آمریکایی در مورد اعتراضات برخی به گران شدن بنزین در ایرانگفت: همه موسسات صهیونیستی در آمریکا مترصد یک حرکت اعتراضی از سوی مردم هستند تا از طریق بزرگ‌نمایی و ایجاد چالش رسانه‌ای وانمود کنند که ملت ایران با نظام و دولت همراه نیست. در حالی که اتفاقات اخیری که رخ داد، اتفاقات اعتراضی است که در همه کشورهای جهان از جمله در فرانسه، انگلیس، آلمان و … رخ می‌دهد.

او افزود: خوشبختانه مردم ایران با هوشیاری با مسئله افزایش قیمت بنزین برخورد کردند. خسارت‌های وارد شده کم بود ولی دستگاه‌ها و رسانه‌های خارجی، مخصوصا رسانه‌های معاند سعی کردند که بزرگ‌نمایی کنند و این را یک چالش ملی تلقی کنند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه مسئولان آمریکایی همواره یک نگرش ملی نسبت به ایران دارند، اظهار کرد: فرقی بین ملت ایران و دولت نمی‌دانند و تحریم‌هایی هم که آمریکا در طول سال‌های اخیر مخصوصا در دوره دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، علیه ملت ایران اعمال کرده‌اند، سخت‌ترین تحریم‌ها بوده و هدف این است که ملت را از نظام جدا کنند ولی ملت ایران با هوشمندی، همه توطئه‌های آمریکا و دولتمردان آمریکا را خنثی کردند.

هانی‌زاده اظهار کرد: الان مقامات آمریکایی سوار موج شدند و سعی می‌کنند که به نوعی خودشان را در کنار ملت قرار دهند، در حالی که همه تحریم‌هایی که اعمال شده بیشتر فشارش روی ملت هست. بنابراین مردم ایران فریب اینگونه اظهارنظرهای فریبنده را نخواهند خورد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به ادبیاتی که آمریکا برای محور مقاومت بکار می‌برند، گفت: اینها در واقع با نظام‌هایی که جزئی از محور مقاومت هست، ادبیات متفاوتی را اعمال می‌کنند و ادعا می‌کنند در کنار مردم هستند؛ در حالی که آمریکائی‌ها در طول ۱۶ سال گذشته از سال ۲۰۰۳ که رژیم صدام سقوط کرده تاکنون ده‌ها میلیارد دلار از ثروت‌های نفتی عراق را به غارت بردند.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

او در خصوص غارتگری آمریکا در عراق گفت: بیشتر چاه‌های نفتی عراق اکنون در دست آمریکائی‌هاست که اینها را استخراج می‌کنند و بدون محاسبه هزینه نفت استخراج شده، درآمدهای نفتی و واریز کردن درآمدهای نفتی به خزانه‌های عراق، خودشان نفت را مستقیما می‌فروشند و درصد کمی را هم به دولت می‌دهند.

هانی‌زاده با تاکید بر اینکه این نوعی غارتگری است، تصریح کرد: الان که دولت عراق جزئی از محور مقاومت محسوب می‌شود، سعی می‌کنند این دولت را سرنگون کنند تا یک دولت کاملا وابسته به آمریکا در عراق ایجاد کنند.

او در پایان گفت: آمریکائی‌ها الان بیشتر در محور مقاومت یعنی ایران، عراق و لبنان عمل می‌کنند، تلاش آنها این است که به نوعی شکاف بین دولت‌ها و ملت‌ها ایجاد کنند و این نوعی مرده‌خواری سیاسی از حوادث منطقه است. در حقیقت ادبیات آمریکائی‌ها کاملا برای ملت‌ها روشن شده و با این اظهارنظرهای فریبنده نخواهند توانست، ملت‌های ایران عراق و لبنان را فریب دهند.

بیشتر بخوانید:

اثرات بلند مدت افزایش قیمت بنزین برای مردم چیست؟ اصلاح قیمت بنزین اصلا نباید باعث افزایش قیمت کالاها شود

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایش کیف هسته‌ای پوتین در تلویزیون دولتی روسیه (+عکس)

4+
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.
انتخابانتخاب1 روز قبل
سباستین رابلین در نشنال اینترست نوشت: نیروی دریایی ایران برای مدتی طولانی در حال برنامه ریزی برای یک جنگ دریایی دفاعی در خلیج فارس بوده است. زیر دریایی کلاس نهنگ یک نمونه نسبتا کوچک غیرنظامی است که در حال حاضر در ناوگان زیردریایی‌های عملیات ویژه نیروی دریایی ایران حضور دارد. اما اداره اطلاعات نیروی دریایی آمریکا در ماه مارس ۲۰۱۷ گزارشی را در مورد زیردریایی کلاس بعثت منتشر کرد. آمریکا ادعا می‌کند که این زیردریایی در طول پنج سال آینده وارد ناوگان نیروی دریایی ایران خواهد شد. اما این کلاس نیز قابلیت‌های نظامی نیروی دریایی ایران را بهبود خواهد داد.

فیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایم

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، در آغاز این جنجال نمایندگان اصولگرا، ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند بعد سامری از مجمع نماینگان خوزستان هم شروع به فریاد زدن کرد و خواستار خاموش شدن میکروفون سلحشوری شد. گزارش این جنجال را هم از اینجا بخوانید. فیلم کامل نطق پروانه سلحشوری را ببینید:

روحانی: کی گفتم مشکلات را ۱۰۰ روزه حل می‌کنم؟

مهرمهر1 روز قبل
روحانی در مراسم روز دانشجو درحالیکه هیچ رسانه‌ای حضور نداشت گفت: همه دولت‌ها یک برنامه ۱۰۰ روزه دارند و یک برنامه ۴ ساله، من هم بیشتر از این قولی ندادم.

فیلم/ تغییر طرح بنزینی دولت در مجلس آینده

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر