تخلف بیمارستان‌ها در ارجاع بیمار به خرید تجهیزات پزشکی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سلامت
تخلف بیمارستان‌ها در ارجاع بیمار به خرید تجهیزات پزشکی

تخلف بیمارستان‌ها در ارجاع بیمار به خرید تجهیزات پزشکی

مهرخبرگزاری مهر |
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، گفت: ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی، تخلف است و با مدیر بیمارستان برخورد می شود.

کیانوش جهانپور، در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تایید موضوع ارجاع بیماران برای تهیه تجهیزات پزشکی در برخی از بیمارستان‌ها، اظهار داشت: مسلما این کار تخلف است و برخورد می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات مالی بیمارستان‌ها در تامین دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز، گفت: به رغم تمامی این مشکلات، هیچ بیمارستانی حق ندارد که بیمار را برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی، به خارج از بیمارستان ارجاع دهد.

جهانپور با عنوان این مطلب که برخی از بیمارستان‌ها اولویت خود را پرداخت کارانه و پرسنل قرار داده‌اند، افزود: اولویت نخست بیمارستان‌ها، باید تامین دارو و تجهیزات پزشکی باشد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تاکید کرد: تامین دارو و تجهیزات پزشکی، دستورالعملی است که مقام عالی وزارت بهداشت ابلاغ کرده و بیمارستان باید خودش تامین کند.

وی با اشاره به انباشت مطالبات بیمارستان‌ها از سازمان تامین اجتماعی، گفت: متاسفانه به رغم توافقات صورت گرفته با سازمان تامین اجتماعی برای پرداخت مطالبات وزارت بهداشت، اما این سازمان هنوز ۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوق به بیمارستان‌های وزارت بهداشت دارد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سلامت

جهانپور افزود: دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌های وزارت بهداشت، مکلف هستند اجازه ندهند معوقات دارویی و تجهیزات پزشکی، طولانی شود و منابع مالی به سمت پرداخت‌ها به نیروی انسانی و پرسنل برود.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، گفت: ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی، پذیرفتنی نیست و قطعا با مدیر متخلف برخورد خواهد شد.

جهانپور، بر نشان دار شدن بودجه دارو و تجهیزات پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی تاکید کرد و افزود: با این طرح، مشخص خواهد شد که پول دارو و تجهیزات پزشکی، کجا هزینه می‌شود.

وی گفت: قطعا با ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی، علاوه بر گرانی، می‌تواند فساد نیز به دنبال داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سیما تیرانداز از افسرده شدن هنگام بازی در سریال ستایش گفت + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، سیما تیرانداز از آن بازیگرانی است که در هر نقشی ظاهر می‌شود آن را به‌خوبی اجرا می‌کند نقش انیس در سریال ستایش هم همین طور بود. او در فیلم بالا در این باره توضیحات جالبی داده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمستان با گاری‌هایی برای ما تداعی می‌شود که بوی لبو از آن سر به فلک می‌کشد. در مرحله بعد قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم. اجازه می‌دهیم چغندرها به مدت۳۰ دقیقه به آرامی بپزند. آب لبوها را نیز کنار می‌گذاریم. ۱ لیوان از آب لبو را با سرکه سفید و کمی نمک در قابلمه‌ای می‌ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم تا به جوش بیاید.

بهترین اختراعات سال ۲۰۱۹ از نگاه مجله «تایم»

7+
همشهریهمشهری1 روز قبل
مهرمهر1 روز قبل
آنها در جستجوی یافتن آنتی بادی‌های علیه پروتئین‌های دو گونه (A و B) ویروس تبخال ۶ (HHV-۶) بودند که با بیماری ام اس مرتبط است. بیماران مبتلا به‌ام اس در مقایسه با گروه کنترل، ۵۵ درصد بیشتر دارای آنتی بادی‌های علیه پروتئین HHV-۶A بودند. محققان موسسه کارولینسکا سوئد مشاهده کردند ریسک ابتلا به بیماری ام اس، در افراد مبتلا به عفونت HHV-۶A، بیش از دو برابر بود. بیماری ام اس، یک بیماری خودایمنی است که بر سیستم اعصاب مرکزی تاثیر گذاشته و موجب ضعف، مشکلات حرکتی و رعشه می‌شود. اگرچه در تحقیق قبل ارتباط HHV-۶ با بیماری ام اس مشخص شده بود، اما بین گونه‌های ۶A و ۶B تمایزی قائل نشده بودند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴14 ساعت قبل
ساعت ۲۴ - یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: افرادی که دیابت یا سنگ کلیه دارند، می‌توانند با مصرف روزانه ۳ فنجان آب پیاز به بهبود بیماری خود کمک کنند. داود حاج محمد خانی، محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره گیاه پیاز گفت: این گیاه دارای طبیعت گرم و خشک است. در منابع طب سنتی توصیه شده افراد در مسافرت، برای تعدیل شرایط بدن و سازگاری آن با محیط جدید ابتدا پیاز آن منطقه را میل کنند. همچنین توصیه شده مصرف پیاز پخته بهتر از پیاز خام است

نظرها

اخبار بیشتر