عکس| تاکسی‌های جدید بعد از اصلاح قیمت بنزین!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. اقتصادی

در ادامه بخوانید

بومی سازی با دستگاه میکرواسپکتروفتومتر

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
در مرکز نوآوری دانشگاه الزهرا برای اولین بار یک تیم نخبه موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکرواسپکتروفتومتر شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاهی با کاربری گسترده در صنایع مختلف که پیش از این جزو اقلام تحریمی محسوب میشده و حالا در ایران بومی شده است.

خبر‌های خوش برای بازنشستگان

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کانون بازنشستگی تامین اجتماعی با بیمه آتیه سازان حافظ برای افزایش چتر حمایت بیمه‌ای قرارداد بستند. بر اساس این قرارداد شرکت بیمه‌گر موظف شده با کلیه بیمارستان‌های خصوصی و دولتی قرارداد داشته باشد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
روسیه انحصار صادرات گاز به اروپا رادر اختیار دارد و حالا با یک طرح ۵۵ میلیارددلاری گاز خود را به چین رسانده است و آمریکا نیز در راه انحصار کردن گاز به هند است. صادرات گاز روسیه به چین نه تنها راه احتمالی صادرات گاز ایران به این کشوررا منتفی کرد بلکه باافزایش سهم گاز درسبد انرژی چین مصرف نفت این کشوررنیز کاهش می‌یابد که این نیز به زیان ایران است. درحالی که گاز روسیه به اروپا و چین می‌رود متاسفانه گاز ایران دردریاها و در اعماق زمین‌های ایرانی بدون استفاده مانده است. گاز سیبری د رچینکرملین همزمان با هرچه ‌شکننده‌تر شدن روابطش با غرب، مسیر رویکرد به شرق را در دیپلماسی اقتصادی پیش‌ گرفت. از این رو اغراق نیست اگر «قدرت سیبری» روسیه را از این پس رقیب اصلی ترکمنستان و استرالیا در چین بدانیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از اسلام آباد؛ تحلیلگر امور اقتصادی پاکستان گفت: افزایش واردات نفت از ایران از سوی پاکستان علاوه بر تامین نفت مورد نیاز این کشور گام بزرگی در جهت توسعه اقتصادی پاکستان خواهد بود. «رحمت الله خان وردک» در هفته نامه «ندای ملت» نوشت: مبادلات نفتی با ایران و جلوگیری از قاچاق فرآورده‌های نفتی از این کشور ضمن تامین نفت مورد نیاز پاکستان، توسعه شرکت‌های نفتی پاکستان و تضمین اقتصادی پاکستان را در پی خواهد داشت. وی با بیان اینکه تجارت مستقیم با ایران درآمد بسیار خوبی برای پاکستان خواهد داشت، افزود: مالیات واردات نفت از ایران مستقیما دولت پاکستان را در تامین کسری مالی و مبارزه با مشکلات اقتصادی یاری خواهد کرد. این تحلیلگر پاکستانی همچنین از دولت پاکستان خواست در جهت تحقق منافع ملی با نادیده گرفتن تحریم‌های آمریکا و تروریسم اقتصادی این کشور، روابط تجاری با کشور دوست و همسایه خود ایران را افزایش دهد، چرا که تحریم‌های آمریکا علاوه بر ایران به زیان پاکستان و منطقه است. وی همچنین با بیان اینکه تجارت غیر قانونی ضربه بزرگی به مناسبات تجاری دو کشور وارد می‌کند، مبارزه با قاچاق کالا و سوخت از ایران را برای رونق اقتصادی و کاهش بیکاری در پاکستان ضروری دانست.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
عادلانه نیست چیزی را که ما در محاسبات و معادلات اوپک نداریم از روسیه بخواهیم آن را رعایت کند. وی افزود: هرچند روسیه عضو اوپک نیست، اما باید به گونه‌ای با این کشور رفتار کرد که با اعضای اوپک رفتار می‌شود. وزیر نفت تصریح کرد: هیچ‌وقت میعانات در محاسبات اوپک نبوده و نخواهد بود. مساله اوپک نفت خام است. زنگنه درباره اینکه وزارت نفت چه تسهیلاتی را برای شرکت‌های اروپایی مایل به تجارت نفتی با ایران در نظر گرفته که از تحریم‌های آمریکا ترس دارند، گفت: ما کاری انجام نمی‌دهیم. اگر آن‌ها ترس دارند خودشان راهش را بلد هستند، اما ما کاری برای آن‌ها نمی‌توانیم انجام دهیم. پیش بینی می‌شود در سه ماهه اول و دوم سال آینده عرضه نسبت به تقاضا افزایش پیدا کند که در این صورت به قیمت نفت فشار وارد می‌شود. بیژن زنگنه، در واکنش به موضوع استیضاحش در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: چرا باید نگران استیضاح باشم؟ مگر تا حالا فشاری به ما وارد نکرده‌اند؛ ما همواره تحت فشار زندگی می‌کنیم. استیضاح حق مجلس است و وزیر هم موظف است جواب دهد.
دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، بازار امروز خرید و فروش خودرو در مقایسه با هفته‌های گذشته شاهد افزایش قیمت‌ها در انواع محصولات داخلی و خارجی نیست. به‌اعتقاد فعالان بازار در یک ماه اخیر قبل از گرانی بنزین بازار خودرو با شوک افزایش قیمت‌ها در خودروهای داخلی و خارجی مواجه شد اما این موضوع مقطعی بود به‌نحوی که بعد از گرانی بنزین فقط خودروهای دوگانه‌سوز شاهد افزایش قیمتها شدند و سایر خودروها با کاهش تقاضا در بازار روبه‌رو بودند. * تمامی خودروها فقط دارای حق گارانتی هستند و شامل خدمات دیگری (کارت طلایی، کارت نارنجی، بیمه بدنه و …) نمی‌باشد. * تحویل تمامی خودروهای ذکر شده، از مهرماه به بعد است. * رنگ‌های تیره (متالیک) ممکن است با قیمت‌ها بسیار بالاتری در بازار به فروش برسد.

نظرها

اخبار بیشتر