معمای قتل در خانه اجاره‌ای قصرالدشت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. حوادث
معمای قتل در خانه اجاره‌ای قصرالدشت

معمای قتل در خانه اجاره‌ای قصرالدشت

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
در حالی از معمای قتل در خانه اجاره‌ای در قصرالدشت بیش از ۱۰سال می‌گذرد که هیچ سرنخی از قاتل یا قاتلان این پرونده وجود ندارد و دختر مقتول از دادگاه تقاضای پرداخت دیه از محل بیت المال را کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، سال ۸۷ بود که یک مرد که رامین نام داشت، برای اشتغال به تهران آمد و با شریک کاری خود به نام متین محلی را جهت سکونت در قصرالدشت تهران اجاره کرد.

مدتی بعد رامین ناپدید شد و خانواده وی موضوع را با پلیس در میان گذاشتند؛ با گذشت یک سال هیچ خبری از رامین نبود تا اینکه با تحویل خانه‌ای که وی در آن اسکان داشت، به صورت تصادفی اسکلتی در خانه اجاره‌ای کشف می‌شود.

با گزارش موضوع به ماموران پلیس، تحقیقات در خصوص هویت اسکلت آغاز شد تا اینکه در نهایت مشخص شد اسکلت کشف شده متعلق به رامین است.

با کشف هویت اسلکت کشف شده و گزارش پزشکی قانونی مبنی بر به قتل رسیده شدن رامین، ماموران پلیس به شریک کاری وی یعنی متین مظنون شدند؛ این در حالی بود که هیچ اثری از او وجود نداشت.

با گذشت بیش از ۱۰ سال از زمان به قتل رسیده شدن رامین هنوز هیچ سرنخی از قاتل و یا قاتلان وی وجود ندارد، این موضوع سبب شد تا تنها دختر مقتول صبح امروز با مراجعه به شعبه ۱۲ دادگاه کیفری یک استان تهران تقاضای پرداخت دیه از بیت المال را کند.

در خبری بخوانید: حوادث واقعی و تکان دهنده در ایران

دختر مقتول در جلسه دادگاه بیان کرد: از سال ۸۷ پدرم فوت شده و مادرم نیز درآمد ثابتی ندارد، از طرفی خواهران و برادر پدرم به این پول نیازی ندارند و به این دلیل رضایت نمی‌دهند.

وی ادامه داد: خانواده پدریم به واسطه جدا شدن مادرم از پدرم رابطه خوبی با مادرم ندارند، اما آیا من باید قربانی این خصومت شوم؟

وکیل دختر مقتول نیز بیان کرد: موکل بنده قصد ازدواج دارد و برای تشکیل زندگی به این دیه نیازمند است، خواهش ما این است که دادگاه به این جوان که قصد ازدواج دارد کمک کند تا با دریافت دیه از محل بیت المال بتواند زندگی خود را ادامه دهد.

وی با بیان اینکه با گذشت ۱۰ سال هنوز مشخص نیست که قاتل کیست، اظهار کرد: ما هیچ اطلاعی از شریک کاری وی نداریم و اکنون با یک شخصیت فرضی مواجه هستیم.

این در حالی است که خواهران و برادر مقتول تقاضای پیگیری پرونده و شناسایی قاتل را دارند و طی نامه‌ای اعلام کرده‌اند که به دیه نیازی ندارند و تقاضایی شناسایی قاتل یا قاتلان برادر خود را دارند.

در ادامه، قضات شعبه ۱۲ دادگاه کیفری یک استان تهران برای تصمیم گیری در خصوص این پرونده وارد شور شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو1 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.

قتل وحشیانه نوجوان عراقی

تابناکتابناک1 روز قبل
گروهی از معترضان عراقی یک نوجوان شانزده سال به نام هیثم علی اسماعیل را که شایعه شده بود عامل قتل چهار تن از معترضان عراقی بوده را به شکل وحشیانه و بدون حتی اجازه دفاع از خود کشتند. تصاویر منتشر شده از این عمل سبعانه نشان می‌دهد این نوجوان ابتدا به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد، سپس زیر دست و پا به کشت هدف قرار می‌گیرد، سپس به میدان الخلانی بغداد منتقل می‌شود و در آنجا گلویش توسط چند تن از حاضران بریده می‌شود و در آخر جسدش از تیر چراغ راهنمایی و رانندگی آویزان می‌شود. این تصاویر وحشتناک جنایت را از ابتدا تا انتها با این توضیحات می‌بینید که مناسب افراد کمتر از ۱۸ سال و بیماران قلبی نیست و تماشایش به گروه‌های حساس توصیه نمی‌شود.

(ویدئو) خشم کودک پس از تصادف

فراروفرارو2 روز قبل
کودک چینی پس از برخورد یک خودرو با او و مادرش خشمگین شد. به گزارش فرارو، در چهار راهی در شهر چونگ‌کینگ در غرب چین یک کودک با مادرش در حال عبور از روی خط عابر پیاده بود که ناگهان یک خودرو با آنها برخورد کرد. بلافاصله کودک از جای خود بلند می‌شود و در حالی که فریاد همراه با گریه سر می‌دهد ابتدا نگاهی به مادر کرده و با لگد به سپر خودرو می‌کوبد. راننده نیز بلافاصله از خودرو خارج شده و مادر مصدوم را به بیمارستان منتقل می‌کند. به گفته پلیس راننده در این حادثه مقصر بوده است.

فیلم/ برخورد خونین اتوبوس با ۳ ون روبروی دانشگاه

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

حادثه عجیب برخورد لاستیک به یک عابر پس از چپ کردن خودرو + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک خودرو در کویت به دلیل شکستن کمک فنرش، خودرویش چپ کرد. شکستن کمک فنر باعث جدا شدن لاستیک از خودرو و برخورد آن به یک عابرپیاده شد. بیشتر بخوانید: انفجار لاستیک کامیون حین تعویض + فیلمانتهای پیام/
همشهریهمشهری1 روز قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر