۶۰ درصد پزشکان قانون را دور زدند! / ۲ درصد جریمه مالیاتی در انتظار پزشکان متخلف
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اقتصادی

۶۰ درصد پزشکان قانون را دور زدند! / ۲ درصد جریمه مالیاتی در انتظار پزشکان متخلف

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت سازمان امور مالیاتی گفت: تنها ۴۰ درصد از پزشکان اقدام به دریافت و استفاده از دستگاه کارتخوان کرده اند و هنوز بخش زیادی از این قشر فرهیخته تمایلی به دریافت دستگاه کارتخوان ندارند. تاریخ انتشار: 06:30 - 28 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۸۴۹۸
۶۰ درصد پزشکان قانون را دور زدند! / ۲ درصد جریمه مالیاتی در انتظار پزشکان متخلف - 0

علی رستم پور مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت سازمان امور مالیاتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در خصوص آخرین آمار از نصب دستگاه کارتخوان از سوی پزشکان بیان کرد: در حال حاضر تنها ۴۰ درصد از پزشکان اقدام به دریافت و استفاده از دستگاه کارتخوان کرده‌اند و هنوز بخش زیادی از این قشر فرهیخته تمایلی به دریافت دستگاه کارتخوان ندارند.

وی افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی، سازمان‌های مردم نهاد، نهاد‌های نظارتی و رسانه‌ها بار‌ها پزشکان را به اجرای قانون دعوت کرده‌اند، اما ظاهرا پزشکان قصد تمکین از قانون را ندارند.

مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت سازمان امور مالیاتی بیان کرد: لزوم استفاده از کارتخوان از سوی پزشکان توسط قانونگذار تعیین شده و حکم قانون بودجه سال ۹۸ است، قطعا زمانیکه شفافیت درآمد با استفاده از این دستگاه‌ها ایجاد شود برای سایر صاحبان مشاغل نیز این امر اجرا می‌شود تا مالیات عادلانه‌ای دریافت کنیم.

رستم پور یادآوری کرد: دریافت مالیات عادلانه از صاحبان مشاغل لزوما به معنی افزایش درآمد‌های مالیاتی نیست، اما قطعا ما را به عدالت مالیاتی بیشتر نزدیک می‌کند.

وی در خصوص ایجاد الزام برای نصب دستگاه کارتخوان از سوی پزشکان تصریح کرد: برای نصب کارتخوان توسط پزشکان نمی‌توان هیچگونه الزامی ایجاد کرد و پیش بینی برای استقبال این قشر فرهیخته برای نصب دستگاه کارتخوان نداریم چرا که این افراد باید حداکثر تا پایان شهریور دستگاه کارتخوان خود را در نظام مالیاتی ثبت و از اول مهر ماه از کارتخوان‌های مورد تایید نظام مالیاتی استفاده می‌کردند، اما در حال حاضر شاهد تمکین کمتر از ۴۰ درصد گروه پزشکی از این امر هستیم و در این میان سایر پزشکان به دلایل کاملا شخصی اقدام به دریافت دستگاه کارتخوان نکرده‌اند و حاضر به پرداخت جریمه و عدم ثبت در نظام امور مالیاتی کشور هستند.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت سازمان امور مالیاتی در خصوص اینکه با پزشکانی که کارتخوان نصب نکنند چه برخوردی خواهد شد گفت: قانونگذار تکلیف را مشخص کرده است و نصب نکردن کارتخوان ۲ درصد جریمه مالیاتی به دنبال دارد، اما سازمان امور مالیاتی به این موضوع اکتفا نمی‌کند و قطعا برای ما پزشکانی که از قانون تمکین کرده‌اند با آن‌هایی که به قانون بی اعتنا هستند تفاوت می‌کند و ما در ارزیابی مالیات سال ۹۸ قطعا پزشکان متخلف را مدنظر خواهیم داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری3 روز قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.
ایلناایلنا3 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر