تلاش کیهان برای دائمی شدن فیلترینگ «ویز»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. تکنولوژی

تلاش کیهان برای دائمی شدن فیلترینگ «ویز»

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصادنیوز: در حالیکه با قطع ارتباط بین‌المللی اینترنت ایران در سه روز اخیر عملا امکان بهره‌گیری کاربران از اپلکیشن‌های خدماتی وجود نداشته است؛ کیهان در خبری مدعی شد که معترضان به قیمت بنزین از اپلیکیشن ویز برای اهداف خود بهره برده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز این روزنامه ستون خبرهای ویژه خود مدعی شد: نرم‌افزار «ویز» که در مناسبات مختلف نشان داده در راستای بر هم‌زدن نظم عمومی و هدایت هدفمند خودروها به مسیرهای پرترافیک عمل می‌کند، در ماجرای گرانی بنزین نیز به پاتوق اغتشاشگران تبدل شده است. قابلیت پیام‌گذاری و ارتباط گروهی این نرم‌افزار اسرائیلی عملا مانند یک لیدر در راستای هدایت اغتشاشگران و آدرس‌دهی و تعیین محل تجمع به‌منظور بستن راه‌ها و اتوبان‌ها عمل می‌کند. این نرم‌افزار اسفندماه سال ۹۵ به دلیل ارائه اطلاعات به سازمان‌های جاسوسی که بستر آن در اختیار رژیم صهیونیستی است از طرف مقامات قضایی فیلتر و چند ماه بعد یعنی در مهر سال ۹۶ رفع فیلتر شد. علیرغم همه اقدامات ضد امنیت ملی ذیل این نرم‌افزار جاسوسی، اما همچنان بدون فیلتر در دسترس عموم است!

در خبری بخوانید: بهترین اخبارعلمی و تکنولوژی از سراسر وب

این روزنامه توضیح ندادکه معترضان در سه روز اخیر با چه خطوط ارتباطی از این اپلیکیشن بهره برده‌اند!

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر)

18+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

لامبورگینی و مدلی که فقط یک دستگاه از آن موجود است! (+تصاویر)

9+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
انتخابانتخاب1 روز قبل
اکنون این شرکت در جدیدترین سرویس خود از سه ربات سبک وزن تام، دیک و هری پرده برداری کرده است. SRC اکنون ربات مانیتورینگ خود (تام) را راه اندازی کرده است که یک سرویس نقشه برداری علفهای هرز را به کاربران ارائه می‌دهد. وزن تقریبی ربات تام ۱۵۰ کیلوگرم است و در نسخه‌های آینده ممکن است کمی کاهش یابد. در حال حاضر این سیستم می‌تواند گندم را از علفهای هرز پهن برگ تشخیص دهد. بسام واتسون-جونز، بنیانگذار SRC در این خصوص می‌گوید استفاده از ربات‌ها برای تشخیص علفهای هرز نه تنها خطاهای انسانی را از بین می‌برد، بلکه سرعت هرس را افزایش می‌دهد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
بنابراین اگر سندرز رئیس جمهور منتخب شود انتظارات زیادی را در حوز اینترنت ایجاد می‌کند. طرح سندرز همچنین یک تلاش ضد انحصار گسترده‌تر علیه شرکت‌های اینترنتی و کابل را بیان می‌کند. سندرز آخرین مدعی اصلی دموکرات‌های ۲۰۲۰ برای ارائه طرحی برای گسترش دسترسی به پهنای باند بیشتر است. در ماه آگوست، سناتور الیزابت وارن یک برنامه کمک مالی ۸۵ میلیارد دلاری برای افزایش دسترسی به اینترنت برای جوامع روستایی پیشنهاد داد. اکنون سندرز می‌گوید: «دسترسی به اینترنت یک ضرورت در اقتصاد امروز است و باید برای همه در دسترس باشد.»
همشهریهمشهری6 ساعت قبل
مش دچار هیپوترمی شدید (افت شدید دمای بدن) شد و دمای بدنش به زیر ۱۸ درجه سلسیوس رسید. در مدتی که مش به این ماشین متصل بود، اکسیژن به مغز مش می‌رسید و پزشکان در حال درمان او بودند. به گفته پزشکان شش ساعت ایست قلبی طولانی‌ترین مدت ایست قلبی است که تابه‌حال در اسپانیا ثبت شده است. مش پس از به هوش آمدن و بهبودی به خبرنگاران گفت هیچ‌چیز را از این مدت به یاد نمی‌آورد. او به رسانه‌ها گفت منتظر برگشتن به زندگی عادی و حتی از سر گرفتن دوباره کوه‌پیمایی است.
فردا نیوزفردا نیوز17 ساعت قبل
تحقیقات پلیسی ادامه داشت که ناگهان مرد جوانی با مراجعه به ماموران ادعا کرد که صاحب خودروی سرقتی است که خانواده‌اش را دزدان خشن ربوده‌اند. ردیابی‌ها ادامه داشت تا این که تیم گشتی موتور سوار پلیس دزدان را سوار بر خودرو مشاهده می‌کند که سارقان خشن با سرعت مامور پلیس را زیر می‌گیرند و با مجروح کردن مامور جوان از محل دور می‌شوند. خانواده نجات یافته از دست آدم ربایان نیز در تحقیقات پلیسی اعلام کردند که از سوی متهمان تهدید به مرگ شده‌اند. سارق ۲۰ ساله نیز ادعا کرد که چند روز قبل از یکی از شهرستان‌های اطراف به تهران آمده و سابقه دار است. بنا بر این گزارش، تحقیقات پلیسی برای دستگیری دزد فراری این پرونده ادامه دارد.

نظرها

اخبار بیشتر