توطئه پدر برای تصاحب اموال پسر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
توطئه پدر برای تصاحب اموال پسر

توطئه پدر برای تصاحب اموال پسر

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
پسر ثروتمند که با توطئه پدر و عمویش در یک کمپ ترک اعتیاد زندانی شده بود با هوشیاری مدیر کمپ نجات یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، چند روز قبل زن میانسالی به پلیس رفت و ناپدید شدن پسرش را خبر داد. وی گفت: پسرم امیر، تاجر و مقیم امریکاست. گاهی نیز به ایران می‌آید و به ما سر می‌زند. مدتی قبل نیز با دختر مورد علاقه‌اش نامزد کرد. از آنجا که من و همسرم مدت هاست جدا شده‌ایم پسرم چند روزی در خانه من بود و بعد به خانه پدرش رفت اما از دیروز خبری از امیر ندارم. هر چه با تلفن همراهش هم تماس می‌گیرم خاموش است. همسر سابقم می‌گوید که از سرنوشت امیر بی‌خبر است. با شکایت زن میانسال، تحقیقات برای یافتن امیر آغاز شد. ۶ روز از ناپدید شدن پسر جوان گذشته بود که مردی با پلیس تماس گرفت. او گفت: من مدیر کمپ ترک اعتیادی در شرق تهران هستم.

امروز برای ملاقات با دوستم که مدیر کمپی دیگر در همان نزدیکی است رفتم. اما در کمپ پسر جوانی را دیدم که کتک خورده بود و التماس می‌کرد که او را رها کنند. می‌گفت که اشتباه او را گرفته‌اند و معتاد نیست. اما کارکنان کمپ حرف‌هایش را قبول نداشتند. پسر جوان از من کمک خواست و گفت به پلیس خبر بدهم. از آنجایی که من سال‌هاست با معتادان در ارتباط هستم به‌نظرم نمی‌آمد که او معتاد باشد. تصور می‌کنم که اشتباهی رخ داده باشد.

به‌دنبال این تماس، بلافاصله مأموران وارد عمل شدند و با ورود به کمپ ترک اعتیاد پسر جوان را آزاد کردند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

بررسی‌ها نشان می‌داد وی همان امیر، جوان گمشده است.

توطئه پدر به‌خاطر تصاحب اموال

امیر در تحقیقات اولیه گفت: طراح اصلی این ماجرا عمو و پدرم هستند. آنها چون می‌دانستند وضع مالی خوبی دارم این سناریو را طراحی کردند. تا با این ترفند که من معتاد هستم هم نامزدی‌ام را به هم بزنند هم اینکه کاری کنند تا من معتاد و دیوانه به نظر برسم و آنها بتوانند اموالم را تصاحب کنند.

او درخصوص ماجرای کمپ ترک اعتیاد هم گفت: روزی که برای دیدن پدرم به خانه‌اش رفتم، یک آمبولانس خصوصی مقابل در ایستاد و سه مرد جوان با دیدن من به سمتم آمده و به زور مرا سوار آمبولانس کردند. آنها گفتند که گزارش شده من اعتیاد به مواد مخدر دارم و مرا برای ترک به کمپ بردند. در آنجا مرا کتک می‌زدند و سعی داشتند که مرا ترک بدهند. به‌دنبال اظهارات پسر جوان، پدر، عمو و سه مردی که امیر را به کمپ انتقال داده بودند بازداشت شدند. سه مرد جوان در تحقیقات مدعی شدند که به دستور پدر امیر این کار را انجام داده‌اند و تصور می‌کردند که امیر اعتیاد دارد. پدر و عموی امیر نیز مدعی بودند که وی اعتیاد پیدا کرده و به خاطر اینکه کمکش کنند با کمپ تماس گرفته‌اند.

تحقیقات در رابطه با این پرونده ادامه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

۹ هزار میلیارد تومان بودجه آب و برق سال آینده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر نیرو در حاشیه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مجموع اعتبارات آب و برق در بودجه سال ۹۹ بیش از ۹ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. رضا اردکانیان افزود: ما در آغاز فصل بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ در مجلس هستیم و وزارت نیرو با همه کمیسیون‌ها به ویژه سه کمیسیون کشاورزی و آب، انرژی و عمران ارتباط مستقیم و کاری دارد و هر سال در چنین ایامی اعضای کمیسیون وقتی را در نظر می‌گیرند که دستگاه‌های اجرایی جزئیات کار‌های خود را در خصوص بودجه ارائه دهند. وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها از جمله وزارت نیرو موظف است که چارچوب لایحه تدوینی دولت را ارائه کرده و بحث‌ها در چارچوب همان لایحه ادامه پیدا کند. وزیر نیرو در خصوص افزایش نرخ آب و برق در سال آینده افزود: طبق دستور دولت ما اجازه نداریم بیش از ۷ درصد تعرفه آب و برق را افزایش دهیم. آقای اردکانیان گفت: هر چند قیمت و هزینه کالا‌هایی که مصرف می‌کنیم رشدی بیش از این دارد، ولی ما اجازه افزایش بیش از ۷ درصدی را نداریم.

فعالسازی رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، فعالسازی رمز دوم پویا، ضریب امنیت تراکنش‌های اینترنتی را افزایش می‌دهد و از کلاهبرداری‌های اینترنتی و سوءاستفاده از حساب‌های بانکی جلوگیری می‌کند. چنانچه فقط از کارتخوان یا خودپرداز استفاده می‌کنید نیازی به فعالسازی رمز دوم پویا نیست برای آشنایی بیشتر با نحوه فعالسازی رمز دوم، گزارش آذری بقا را مشاهده نمایید.

پاسخ ضرغامی به روحانی! گزارش دقیق ۹۴۷ میلیون دلار در بانک مرکزی است از آنها بخواهید+فیلم

الفالف1 روز قبل
وی گفت: هر بار که یک قسط از طرف بانک مرکزی در اختیار صدا و سیما قرار داده می‌شد از صدا و سیما گزارش کامل هزینه‌های قسط قبل را می‌خواستند لذا من ۸ نامه رسمی برای رؤسای بانک مرکزی وقت‌ نوشتم به ازای هر نامه اعلام می‌کردم که به پیوست ریز هزینه‌های قسط قبل برای شما ارسال می‌شود لطفا بعد از تایید قسط بعدی را برای هزینه‌های ضروری و مورد نیاز بدهید. ضرغامی گفت: یک ماه و دو ماه و برخی وقت‌ها ۴ ماه طول می‌کشید تا بانک مرکزی بررسی کند که آقای روحانی انشاالله اینها را نمی‌دانسته تا خطای ایشان کمتر شود، اتفاقا قسط آخر زمان آقای روحانی بود و آقای سیف هم در جریان است. وی افزود: معنای حرف رئیس جمهور این است که اگر هر دستگاهی بودجه رسمی دولتی گرفت و هزینه شد یک نفر برود در تریبون عمومی و بگوید آن پولی که هزینه کردید پول گم شده اختلاسی است که می‌خواهم پیگیری کنم لذا خیلی خنده‌دار است. رییس اسبق صدا و سیما ادامه داد: آقای رئیس جمهور به جای این که در تریبون این حرف نادرست و ناشیانه و از موضع عصبانیت و در برابر پرونده شخصی برادر خودشان را اعلام کنند که صدا و سیما گزارش نداده، کافی است که به بانک مرکزی اعلام کنند گزارش‌های چهار ساله صدا و سیما را بدهید تا مطالعه کنم. فیلم را ببینید

بودجه نیازمند اصلاح ساختاری

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
بودجه سال آینده در حالی به مجلس ارائه شد که قرار بود برای پایدار شدن درآمد‌ها و کارایی هزینه‌ها با اصلاحی ساختاری تبیین شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اصلاح نظام بودجه ریزی اگر سطحی و محدود باشد پاسخگو شرایط فعلی اقتصاد کشور نخواهد بود در فرصتی که تحریم‌ها برای جداشدن از درآمد‌های نفتی ایجاد کرده ضرورت اصلاح ساختار بودجه بیش از گذشته احساس می‌شود اصلاحی که انجام آن اراده عزم جدی را می‌طلبد.

برابری دیه مرد و زن در تصادف‌های غیرفوتی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
محمد بارانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این رای از این پس در همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و بیمه‌ها هم باید مطابق آن عمل کنند. وی گفت: پس از مذاکرات قضات دیوان عالی کشور، با اکثریت قاطع این تصمیم گرفته شد که نه تنها در مورد صدماتی که منتهی به مرگ می‌شود باید این برابری دیه زن و مرد رعایت شود، بلکه درباره سایر صدمات هم باید این برابری رعایت و دیه زن هم جبران شود، یعنی برابری به میزان دیه مرد جبران شود و این حکم الزام آور است و دادگاه‌ها در موارد مشابه باید به همین نحو عمل کنند. عضو معاون دیوان عالی کشور افزود: این موضوع به عنوان رای وحدت رویه و به منزله تفسیر از قانون برای همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و دادگاه‌ها وقتی بر این اساس رای دهند، بیمه‌ها هم باید دیه را پرداخت کنند. بارانی افزود: این اختلاف رویه وجود داشت که به جهت استنباط متفاوت دادگاه‌ها از قانون بود، اما در نهایت موضوع در هیئت عمومی دیوان عالی کشور برای صدور رای وحدت رویه مطرح شد. علیزاده، رئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشورراننده در تصادفات، شخص ثالث محسوب می‌شودرئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشور گفت: با تصمیم هیئت عمومی دیوان، راننده متخلف در تصادفات هم به عنوان شخص ثالث محاسبه می‌شود و در صورت فوت به خانواده او دیه تعلق می‌گیرد و اگر هم آسیب دیده باشد، به خود شخص دیه داده می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
وی با بیان اینکه با حدود ۱۶۰ شرکت، نشست داشته‌ایم، ادامه داد: سرعت برای شرکت‌های دانش بنیان و نوآور، بسیار مهم است. عضو هیئت رئیسه مجلس شواری اسلامی با بیان اینکه در قانون برنامه ششم توسعه اهدافی را برای کمک به شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته‌ایم، گفت: با توجه به شرایط امروز کشور و وجود نیروی انسانی فعال و ماهر و فشار‌های خارجی، ضروری است به شرکت‌های دانش بنیان توجه بیشتری کنیم تا نیاز‌های کشور برطرف شود. سید محمد صاحبکار خراسانی افزود: در دو سال اخیر با توجه به بررسی‌ها و نشست‌های انجام شده، راهکار‌ها و چارچوب کلی برای جهش شرکت‌های دانش بنیان آماده شده است. وی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم با همکاری دستگاه‌های مربوط اجرایی مسیر‌های ساده‌ای را برای شرکت‌های دانش بنیان فراهم کنیم. رئیس مرکز شرکت‌های و موسسات دانش بنیان با اشاره به اهمیت ایجاد شرکت‌های بزرگ دانش بنیان گفت: در طول چند سال گذشته شرکت‌های کوچک و متوسط دانش بنیان را ایجاد کردیم و برنامه‌ای را در سطح معاونت علمی و فناوری با عنوان «شرکت‌های دانش بنیان پیشگام» طراحی کردیم که بر مبنای آن, ۲۰۰ شرکت دانش بنیان را بر اساس درآمد در نظر گرفتیم و در تلاشیم برنامه‌هایی را برای توسعه این شرکت‌ها اجرا کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر