اشک تمساح! / آمریکا تمناهای محالش
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اقتصادی

اشک تمساح! / آمریکا تمناهای محالش

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- آمریکا چه ادعای حمایت از مردم را داشته باشد و چه نداشته باشد، چه تحریم‌ها را رفع کند و چه نکند، تمنای محالی را در به‌زانو درآوردن جمهوری اسلامی در سر می‌پروراند و مواضع مزورانه آن‌ها چیزی جز «ریختن اشک تمساح» را به اذهان مردم انقلابی و مقاوم ایران متبادر نمی‌کند. تاریخ انتشار: 08:53 - 28 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۹۱۱۲

اشک تمساح! / آمریکا تمناهای محالش - 1

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از روزنامه حمایت، «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا در ادامه دخالت‌های دائمی و سنتی کاخ سفید در امور داخلی ایران طی یادداشتی توئیتری و با فعل وارونه نوشت: «همان‌گونه که حدود یک سال و نیم پیش به مردم ایران گفتم: ایالات‌متحده با شماست.» چند روز پیش هم «مورگان اورتاگوس»، سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا نیز زبان به انتقاد از قطع شدن اینترنت در کشورمان گشود و مدعی شد که آمریکا همواره در کنار مردم ایران قرار دارد. این اولین بار نیست که مقامات بلندپایه آمریکایی ژست حمایت از مردم را به خود می‌گیرند، کما اینکه نظیر همین مواضع را در جریان اغتشاشات سال ۹۶ نیز از آن‌ها شاهد بودیم. در آن سال، علاوه بر پمپئو، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و سناتور‌های این کشور هم پای کار آمدند و تحرکات پیاده‌نظام خود را که دست به توحش و تخریب زده بودند، به‌حساب مطالبات عمومی گذاشتند، درحالی‌که حساب مردم از آشوبگران جداست و معترضان ارتباطی با رفتار‌های خشن و نامتعارف ندارند.

۱۰ سال پیش هم آمریکایی‌ها در جریان فتنه مخملی ۸۸ به میدان جانب‌داری از اراذل و اوباش آمدند و از آشوب‌های خشونت باری که خسارات فراوانی به مال و جان مردم وارد کرد، حمایت کردند. کار تا جایی بالا گرفت که «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور مؤدب وقت آمریکا، رسما از سران فتنه نام برد و به آن‌ها دلگرمی داد. این رفتار منافقانه در حالی بود که یک سال پیش از فتنه عبری، عربی، غربی ۸۸، اوباما طی نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی ادعا کرده بود که ایران را به‌عنوان ابرقدرت منطقه غرب آسیا به رسمیت می‌شناسد، ولی با آغاز ناآرامی‌ها، دستکش مخملی را درآورد و دست چدنی خود را نشان داد.

دم خروس هواخواهی کاخ سفید از آشوبگران زمانی بیرون زد که همزمان، سرکرده گروهک تروریستی منافقین، ربع پهلوی و تفاله‌هایش از اوباشی که نظم عمومی و آرامش مردم را مختل کرده‌اند، آشکارا حمایت کردند. اشرار منافق و تروریست‌های پهلوی پرست، بربر‌های تاراجگر را به ادامه توحش ترغیب و تشویق کردند، اما گویا فراموش کرده‌اند که در روزگاری نه‌چندان دور، زمانی که رهبر منافقین و شاه مخلوع در ایران بودند، نتوانستند غلطی کنند و حالا که جمهوری اسلامی به درختی تناوری تبدیل شده، عاجزانه و از روی استیصال، پنجه به روی آفتاب می‌کشند! روی سخن ما در این وجیزه، ولی با مقامات کاخ سفید است که ادعای حمایت از مردم ایران را سر داده‌اند. دلایل مختلف و روشنی در دست است که ثابت می‌کند واشنگتن در این خصوص، ادعای کاملا کذبی را مطرح کرده است.

۱. مسئولین کاخ سفید ازجمله «مایک پمپئو»، «استیو منوچین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا و «برایان هوک»، رئیس گروه اقدام علیه ایران، تفسیر حیرت‌آوری از تحریم‌ها دارند. آن‌ها مدعی‌اند که برای حمایت از مردم ایران، جمهوری اسلامی را تحریم کرده‌اند، غافل از آنکه انقلاب اسلامی ماهیتی جدای از مردم ندارد و فاصله‌ای میان این دو نیست. اولین کسانی که از تحریم‌ها متأثر می‌شوند، مردم عادی و کوچه و بازار هستند و اینکه با حربه فشار اقتصادی، قصد حمایت از مردم را دارند، ادعایی مضحک و در عین حال بی‌شرمانه است. ایران اسلامی، اعتبار و وجاهت خود را از اعتماد مردم وام گرفته و هیچ کنش و واکنش خارجی وجود ندارد مگر آنکه منافع و مضار آن مستقیما متوجه مردم می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

۲. آمریکایی‌هایی تاکنون حمایت‌های گسترده‌ای از مردم ایران به عمل آورده‌اند! و سطح کمک‌های آن‌ها از تحریم سازمان‌ها، بانک‌ها و مسئولین، به ممنوعیت واردات مایحتاج ضروری مردم ازجمله دارو و تجهیزات امدادی رسیده است. دیده‌بان حقوق بشر حدود سه هفته پیش در یک گزارش ۴۷ صفحه‌ای درباره آثار تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا علیه ایران هشدار داد و نوشت: «تحریم‌های وسیع بر روی تراکنش‌های مالی که با گفتمان تهاجمی از سوی مقامات آمریکایی همراه شده، توانایی نهاد‌های ایران برای تأمین اعتبار واردات کالا‌های بشردوستانه ازجمله دارو‌های حیاتی و واردات تجهیزات پزشکی را با محدودیت مواجه کرده است.» در جریان سیلی که در اولین روز‌های سال ۹۷ در چند استان کشور روی داد، واشنگتن، پرده‌ای دیگر از حمایت خود از مردم را نشان داد و مانع خرید بالگرد‌های امدادی برای عملیات امداد و نجات سیل‌زدگان شد. کاخ سفید اوج علاقه خود به مردم ایران را زمانی رو کرد که مبالغ اهدایی ایرانیان خارج از کشور به سیل‌زدگان را نیز بلوکه کرد چراکه آن را ناقض تحریم‌ها می‌دانست؟! به‌طور خلاصه، تحریم‌های بانکی ایران و تحریم کشورها، شرکت‌ها، سازمان‌ها و افرادی که با کشورمان تراکنش مالی داشته باشند، مستقیما معیشت مردم را هدف قرار داده و مصداق بارز «تروریسم اقتصادی» آمریکا در کنار سایر حوزه‌های تروریسم این کشور علیه جمهوری اسلامی به شمار می‌آید.

۳. استراتژی «فشار حداکثری» آمریکا تنها اقتصاد و معاش مردم را هدف قرار نداده. واشنگتن چه در دوره پهلوی و چه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، یکی از تهدیدات امنیتی کشورمان به شمار می‌آمده است. حمایت از آشوب‌های مسلحانه منافقین در دهه ۶۰ و حاتم‌بخشی سلاح به رژیم صدام در خلال جنگ تحمیلی که با حمایت از گروه‌های تروریستی ریز و درشت در سال‌های اخیر همراه بود، نمونه‌هایی از توطئه‌های امنیتی آمریکا با مشارکت کشور‌های مرتجع منطقه برای بی‌ثبات کردن مرز‌های ایران است. منفعت کاخ سفید هیچ‌گاه در جانب‌داری از اعتراضات مسالمت‌آمیز نبوده، چراکه حاکمیت از این دست اعتراضات حمایت می‌کند و آمریکا نمی‌خواهد در این موضوع، هم‌راستای سیاست ایران باشد. جدای از کد‌هایی که تصمیم گیران و تصمیم سازان یانکی در سخنان و توئیت‌های خود طی روز‌های اخیر به اغتشاشگران داده‌اند، آمریکا درصدد بوده تا مدل اعتراضات هنگ‌کنگ را در ایران پیاده‌سازی کند؛ به این مفهوم که مطالبات مشروع مردم را مصادره و آن را وارد فاز خشونت و ضد امنیتی کند. ضمن اینکه گمانه قرار داشتن پایه سوم توطئه منطقه‌ای آمریکا پس از عراق و لبنان در ایران، ابدا بعید نیست و چنانچه این گزاره را معتبر بدانیم، توهم مسدود کردن کریدور تهران، بغداد، لبنان که به مدیترانه و مرز‌های رژیم صهیونیستی منتهی می‌شود، یکی از اهداف واشنگتن محسوب می‌شود.

در نتیجه، آمریکا چه ادعای حمایت از مردم را داشته باشد و چه نداشته باشد، چه تحریم‌ها را رفع کند و چه نکند، تمنای محالی را در به‌زانو درآوردن جمهوری اسلامی در سر می‌پروراند و مواضع مزورانه آن‌ها چیزی جز «ریختن اشک تمساح» را به اذهان مردم انقلابی و مقاوم ایران متبادر نمی‌کند.

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسان‌های منتشر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تماشا کنید: وزیری که مردم را زمین زد / چرا روحانی باید رحمانی وزیر صمت را عزل کند؟

انتخابانتخاب1 روز قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ ۲۴ آبان ۹۸، درست در همان روز افزایش قیمت بنزین، وزیر صنعت تاکید کرد دلیلی برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد. او پس از آن نیز چند بار دیگر همین موضوع را تکرار کرد، اما واقعیت بازار در همین مدت کوتاه نشان می‌دهد قیمت‌ها متاثر از گرانی بنزین افزایش یافته‌اند. در چنین شرایط خاصی از نظر اقتصادی، چه اصراری بر ادامه کار این وزرا وجود دارد و چرا روحانی دست به تغییر در کابینه نمی‌زند؟

فیلم | جنجال و درگیری فیزیکی در سخنرانی قالیباف در دانشگاه علامه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
اقتصادنیوز: محمد باقر قالیباف ساعتی قبل از حضور در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات مجلس و صدور بیانیه انتقادی درباره سیاست‌های دولت در دانشگاه علامه طباطبایی سخنرانی داشت. جایی که جنبش پر سر و صدای عدالتخواه میزبان بود بود و از پمپ بنزین روی سن استفاده کرده بودند اما عدم اجازه به دانشجویان برای طرح پرسش‌های‌شان این سخنرانی را به جنجال و کمی درگیری فیزیکی و هول دادن همدیگر کشاند.

اصلاحات بن سلمان شکاف جامعه سعودی را بر ملا کرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه‎؛ روزنامه گاردین چاپ انگلیس در مقاله‌ای نوشت تغییراتی که محمد بن سلمان ولیعهد رژیم سعودی به بهانه اصلاحات و در پیش گرفتن سیاست باز در مقابل جهان اعمال کرده است, شکاف‌ها و تناقض‌های موجود در جامعه سعودی را بر ملا می‌کند. با بررسی تغییراتی که بن سلمان اعمال کرده است، تناقض‌ها و شکاف‌های بزرگی در جامعه سعودی آشکار می‌شود. این روزنامه نوشت پیشتر نیز برخی در جامعه سعودی خواستار تغییرات مشابهی بودند هرچند احتمال خشمگین شدن مردم آنان را نگران می‌کرد. گاردین در این مقاله به گزارش ماه گذشته سازمان دیده بان حقوق بشر درباره افزایش سرکوب و تجاوزات از زمان روی کار آمدن بن سلمان بر سر قدرت اشاره کرده است. دیده بان حقوق بشر اعلام کرده بود که اصلاحات واهی بن سلمان با گسترش بازداشت‌ها و شکنجه مخالفان سیاست‌های او، هزینه سنگینی داشته است.

آمار و ارقام لایحه بودجه سال آینده

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رقم کل بودجه سال آینده حدود ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان برآورد شده است که این عدد شامل ۴۸۴ هزار میلیارد تومان منابع عمومی بودجه و حدود ۱۴۸۳ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی است. برای تامین منابع عمومی بودجه، قرار است از فروش نفت برای سال آینده حدود ۴۸ هزار میلیارد تومان، و از واگذاری دارایی‌های دولت حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان تامین شود. همچنین برای درآمد‌های گمرکی و مالیاتی هم حدود ۲۶۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است و انتشار اوراق هم ۱۲۴ هزار میلیارد تومان را تامین خواهد کرد. افزایش حقوق کارمندان برای سال آینده ۱۵ درصد خواهد بود و سقف معافیت مالیاتی برای حقوق بگیران با افزایش به عدد ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است. سقف وام ازدواج ۳۰ میلیون تومان و عوارض خروج از کشور ۲۶۴ هزار تومان برای سفر اول، از اعداد بودجه سال ۹۹ است. نرخ ارز برای کالا‌های اساسی و دارو هم همان ۴۲۰۰ تومان خواهد بود. از منابع هدفمندی یارانه‌ها ۷۴ هزار میلیارد تومان به صورت نقدی به خانواده‌ها پرداخت می‌شود. بودجه سال آینده در منابع با رشد ۲۴ درصدی بسته شده است و به گفته رئیس جمهور باید منتظر رشد اقتصادی مثبت در سال ۹۹ باشیم.

نحوه تعیین نرخ عوارض نوسازی مشخص شد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
همچنین در تبصره این ماده آمده است: مؤدیانی که از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون ظرف مدت یکسال نسبت به تعیین تکلیف نحوه پرداخت عوارض نوسازی معوق خود اقدام نمایند، مشمول بخشودگی جرایم عوارض می‌شوند. تصویب اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولتنمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولت موافقت کردند. نماینده مردم اصفهان افزود: از آنجا که هزینه سفر‌های خارجی از محل بیت المال تهیه می‌شود، لازم است در شرایطی که بسیاری از مردم در تامین نیاز‌های اساسی خود دچار مشکل هستند تامین هزینه سفر‌های خارجی نظام‌مند و علت سفر نیز مشخص شود. رئیس جمهور یک ساعت فرصت خواهد داشت در خصوص بودجه و مسائل مختلف کشور سخنرانی کند و سپس لایحه بودجه را تقدیم رئیس مجلس خواهد کرد. به گفته آقای نوبخت بودجه امسال نسبت به بودجه سال گذشته بیش از ۵ درصد رشد داشته است.

اولین قطار تمام خورشیدی جهان ساخته شد + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، قطار متفاوت و جذابی طراحی و تولید شده است که برای حرکت، از انرژی خورشید استفاده می‌کند. این وسیله مسافربری، اولین قطار تمام خورشیدی جهان و ساخته‌ی یک شرکت استرالیایی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر