ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زومیت
  4. تکنولوژی
ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد

ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد

زومیتخبرگزاری زومیت |
شرکت عجلانی در نمایشگاه خودرو دبی ۲۰۱۹، ابرخودرو ۱،۲۰۰ اسب‌بخاری دراکوما را رونمایی کرد.

ابرخودرو جذاب اماراتی که ماه پیش اولین‌بار چشم بینندگان به آن افتاد، به‌صورت رسمی در نمایشگاه دبی ۲۰۱۹ رونمایی شد. بشار عجلانی، بنیان‌گذار شرکت عجلانی، در مصاحبه با مجله‌ی تاپ‌گیر گفت ظاهر طراحی این ابرخودرو از لامبورگینی الهام گرفته شده است.

ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد - 2

شرکت سازنده قصد دارد در فرایند تولید عجلانی دراکوما (Ajlani Drakuma) از پاگانی الهام بگیرد. به‌عبارت‌دیگر، ۹۹ دستگاه خودرو تولید خواهند شد که هرکدام طبق سلایق مشتریان کاملا تنظیم‌شدنی است.

ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد - 4

در ابتدا ممکن است فکر کنید باتوجه‌به ظاهر و طراحی عجلانی دراکوما، این ابرخودرو نیز از پیشرانه‌‌ی ۱۲/۳ لیتری خورجینی ۱۶ سیلندر با چهار توربوشارژر Devel Sixteenبهرهمی‌برد؛ اما دراکوما فقط از پیشرانه‌ی خورجینی هشت‌سیلندر با دو توربوشارژر برخوردار است. پیشرانه‌ی عجلانی دراکوما در وسط شاسی قرار می‌گیرد و طبق گفته‌های سازنده، می‌تواند ۱، ۲۰۰ اسب‌بخار قدرت تولید کند. ناگفته نماند پیشرانه‌ی هشت‌لیتری W۱۶ مجهز به چهار توربوشارژر بوگاتی ویرون نیز تقریبا همین میزان قدرت را تولید می‌کند.

ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد - 6

بشار عجلانی همچنین درباره‌ی دراکوما به تاپ‌گیر گفت اگرچه شاسی آن نهایی نشده است، این شرکت چند گزینه را در نظر دارد. صرف‌نظر از راه‌حل‌های ممکن، دراکوما به‌لطف بدنه‌‌ای از جنس فیبرکربن، وزن خود را کاهش می‌دهد. درها ظاهرا مانند بال اژدها باز خواهند شد؛ اما تمام تصاویری که تاکنون از این ابرخودرو مشاهده کرده‌ایم، نشان می‌دهد درها بسته است.

در وبسایت خبری بخوانید: آخرین اخبار تکنولوژی روز ایران و سایر نقاط دنیا

ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد - 9

هنوز تصویری از داخل کابین منتشر نشده و این ابرخودرو نمایشی با پنجره‌های کاملا سیاه‌رنگ در دبی به نمایش گذاشته شده است. این یعنی شرکت سازنده هنوز آماده نیست تصاویر فضای داخل کابین را فاش کند. درحقیقت، دراکوما نمونه‌ی اولیه‌ای از طراحی به‌شمار می‌رود که در پنج سال ساخته شده و نشانگر رؤیای بشار عجلانی برای ساخت پاگانی آینده است. عجلانی اعتراف می‌کند هوراچیو پاگانی یکی از شخصیت‌های تأثیرگذار در زندگی او است؛ زیرا وقتی از کیفیت سخن به‌میان می‌آید، پاگانی اصلا دراین‌زمینه سستی و اهمال‌کاری نمی‌کند.

ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد - 11

کاملا درک‌کردنی است که برخی درباره‌ی احتمال رسیدن ابرخودرو عجلانی دراکوما به مرحله‌ی تولید مشکوک هستند؛ اما دست‌کم عجلانی همان‌طورکه وعده داده بود، آن را در نمایشگاه خودرو دبی رونمایی کرد.

ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد - 13ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد - 14ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد - 15ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد - 16ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد - 17ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد - 18ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد - 19ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد - 20ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد - 21ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد - 22ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد - 23ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد - 24

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر)

18+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

لامبورگینی و مدلی که فقط یک دستگاه از آن موجود است! (+تصاویر)

9+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
انتخابانتخاب1 روز قبل
اکنون این شرکت در جدیدترین سرویس خود از سه ربات سبک وزن تام، دیک و هری پرده برداری کرده است. SRC اکنون ربات مانیتورینگ خود (تام) را راه اندازی کرده است که یک سرویس نقشه برداری علفهای هرز را به کاربران ارائه می‌دهد. وزن تقریبی ربات تام ۱۵۰ کیلوگرم است و در نسخه‌های آینده ممکن است کمی کاهش یابد. در حال حاضر این سیستم می‌تواند گندم را از علفهای هرز پهن برگ تشخیص دهد. بسام واتسون-جونز، بنیانگذار SRC در این خصوص می‌گوید استفاده از ربات‌ها برای تشخیص علفهای هرز نه تنها خطاهای انسانی را از بین می‌برد، بلکه سرعت هرس را افزایش می‌دهد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
بنابراین اگر سندرز رئیس جمهور منتخب شود انتظارات زیادی را در حوز اینترنت ایجاد می‌کند. طرح سندرز همچنین یک تلاش ضد انحصار گسترده‌تر علیه شرکت‌های اینترنتی و کابل را بیان می‌کند. سندرز آخرین مدعی اصلی دموکرات‌های ۲۰۲۰ برای ارائه طرحی برای گسترش دسترسی به پهنای باند بیشتر است. در ماه آگوست، سناتور الیزابت وارن یک برنامه کمک مالی ۸۵ میلیارد دلاری برای افزایش دسترسی به اینترنت برای جوامع روستایی پیشنهاد داد. اکنون سندرز می‌گوید: «دسترسی به اینترنت یک ضرورت در اقتصاد امروز است و باید برای همه در دسترس باشد.»
همشهریهمشهری6 ساعت قبل
مش دچار هیپوترمی شدید (افت شدید دمای بدن) شد و دمای بدنش به زیر ۱۸ درجه سلسیوس رسید. در مدتی که مش به این ماشین متصل بود، اکسیژن به مغز مش می‌رسید و پزشکان در حال درمان او بودند. به گفته پزشکان شش ساعت ایست قلبی طولانی‌ترین مدت ایست قلبی است که تابه‌حال در اسپانیا ثبت شده است. مش پس از به هوش آمدن و بهبودی به خبرنگاران گفت هیچ‌چیز را از این مدت به یاد نمی‌آورد. او به رسانه‌ها گفت منتظر برگشتن به زندگی عادی و حتی از سر گرفتن دوباره کوه‌پیمایی است.
فردا نیوزفردا نیوز17 ساعت قبل
تحقیقات پلیسی ادامه داشت که ناگهان مرد جوانی با مراجعه به ماموران ادعا کرد که صاحب خودروی سرقتی است که خانواده‌اش را دزدان خشن ربوده‌اند. ردیابی‌ها ادامه داشت تا این که تیم گشتی موتور سوار پلیس دزدان را سوار بر خودرو مشاهده می‌کند که سارقان خشن با سرعت مامور پلیس را زیر می‌گیرند و با مجروح کردن مامور جوان از محل دور می‌شوند. خانواده نجات یافته از دست آدم ربایان نیز در تحقیقات پلیسی اعلام کردند که از سوی متهمان تهدید به مرگ شده‌اند. سارق ۲۰ ساله نیز ادعا کرد که چند روز قبل از یکی از شهرستان‌های اطراف به تهران آمده و سابقه دار است. بنا بر این گزارش، تحقیقات پلیسی برای دستگیری دزد فراری این پرونده ادامه دارد.

نظرها

اخبار بیشتر