تاسیس مراکز آموزش زبان فارسی در لبنان، عراق و کانادا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
تاسیس مراکز آموزش زبان فارسی در لبنان، عراق و کانادا

تاسیس مراکز آموزش زبان فارسی در لبنان، عراق و کانادا

مهرخبرگزاری مهر |
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد از تاسیس مراکز آموزش زبان فارسی در کشورهای مختلف همچون لبنان، سوریه، عراق و کانادا خبر داد.

محمد کافی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه مرکز آموزش زبان فارسی این دانشگاه، بزرگترین مرکز دنیا برای آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان به شمار می‌رود، گفت: این مرکز، به پشتوانه دانشکده زبان و ادبیات فارسی دانشگاه و زیر نظر همکاری‌های بین المللی دانشگاه فردوسی فعالیت می‌کند.

وی اظهار داشت: کسانی که مایل به یادگیری زبان فارسی هستند؛ از جمله دانشگاهیان سراسر دنیا، می‌توانند با مراجعه به این مرکز، زبان فارسی را در بهترین سطح کیفی فرا بگیرند. همچنین داوطلبان غیر فارسی زبان که می‌خواهند در رشته‌های مختلف، در ایران تحصیل کنند، به این مرکز مراجعه کرده و پس از آموختن زبان فارسی، تحصیل خود را در دانشگاه آغاز می‌کنند.

کافی همچنین از تاسیس مراکز زبان فارسی در کشورهای مختلف همچون لبنان، سوریه، عراق و کانادا خبر داد و گفت: به دلیل حجم وسیع تقاضا برای یادگیری زبان فارسی در کشورهای مختلف مراکزی را تاسیس کرده‌ایم تا متقاضیان بتوانند بجای اینکه به ایران بیایند، بخش عمده‌ای از آموزش زبان فارسی را در کشور خود فرا گرفته و سپس برای گذراندن دوره تکمیلی به ایران آمده و در دانشگاه فردوسی، تحصیلشان را ادامه دهند.

در خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

وی با اشاره به وجود ۱۰ شعبه مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه فردوسی در کشورهای مختلف جهان، اظهار داشت: معمولا با توجه به مقاطع مختلف سال و نیز دوره‌های ۶ ماهه آموزشی که برگزار می‌شود، بطور متوسط بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ دانش پذیر در هر دوره، در مرکز اصلی پذیرفته می‌شوند که امسال هم به همین میزان پذیرش شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها