درآمد نیم میلیارد تومانی از تولید خودروی مسابقه‌ای
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. تکنولوژی
درآمد نیم میلیارد تومانی از تولید خودروی مسابقه‌ای

درآمد نیم میلیارد تومانی از تولید خودروی مسابقه‌ای

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
بهار سال گذشته بود که خبر رونمایی از خودروی پیشرفته کارتینگ ساخته مهدی جباری و محمدآقازاده، دو تن از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل منتشر شد.

- اخبار رسانه ها -

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، بهار سال گذشته بود که خبر رونمایی از خودروی پیشرفته کارتینگ ساخته مهدی جباری و محمدآقازاده، دو تن از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل منتشر شد؛ خودرویی که ماحاصل تلاش یک‌ساله دانشجویانی است که در رشته‌های برق و مکانیک تحصیل کرده و توانسته‌اند با بومی‌سازی این خودروی مسابقه، تغییرات محسوسی را در بخش موتور و امنیت آن انجام دهند، تا جایی که به گفته خودشان چهار سیستم جدید برای این خودروی کارتینگ طراحی کرده و به کار برده‌اند تا آن را نسبت به نمونه خارجی‌اش کاملا متفاوت کند؛ اما نکته بااهمیت درباره این خودرو جدا از مباحث فنی این است که امروز و کمتر از یک سال این خودرو به مرحله تجاری‌سازی رسیده و تعدادی از آنها به میدان مسابقه راه یافته‌اند تا در عمل توانمندی‌های آنها به علاقه‌مندان این خودرو ثابت شود. فروش بیش از ۱۰ عدد از این خودرو که بدنه‌اش از آلیاژ فولادی ساخته شده و دارای قطعه اسپویلر است که می‌تواند تعادلش را در سرعت‌های بالا به‌خوبی حفظ کند و در کنار آن از سیستم توربوشارژر الکتریکی در آن استفاده کرده‌اند، بهانه‌ای شد سراغ اسحاق رسولی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برویم تا از او درباره این خودرو و دیگر محصولات مرکز رشد این واحد دانشگاهی بپرسیم. رسولی درباره خودروی کارتینگ می‌گوید: «ایده این خودرو توسط دو تن از دانشجویان ما ارائه شد و بعد آن را در مرکز رشد واحد اردبیل دنبال کردیم تا جایی که به مرز عقد قرارداد برای این محصول رسیده‌ایم و توانسته‌ایم با یکی از مراکز تفریحی که در شمال کشور مستقر است، حدود ۲۵ دستگاه از این خودرو را بفروشیم، البته با چند مرکز تفریحی دیگر نیز مذاکره کرده‌ایم و به احتمال زیاد با آنها نیز به عقد قرارداد خواهیم رسید.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل ادامه می‌دهد: «قطعا از زمان ارائه ایده ساخت این خودرو توسط این دانشجویان تا الان حمایت‌های مختلفی را از آنها انجام دادیم که از جمله آن می‌توان به ارائه تسهیلات، مرتبط کردن آنها به تیم‌های راهنمایی و مشاوره اشاره کرد. از سوی دیگر فضای موردنیاز برای انجام کار تحقیقاتی و همچنین ساخت این خودرو را نیز در اختیار این دانشجویان قرار دادیم. در اصل این واحد دانشگاهی در حوزه سرمایه‌گذاری برای تولید خودروی کارتینگ وارد شده است و همچنان نیز این مساله را دنبال می‌کنیم.»

او تصریح می‌کند: «در واحد اردبیل تیم‌های دانشجویی مستقر هستند که در حوزه خودروهای تفریحی و مسابقه‌ای به فعالیت می‌پردازند و امیدواریم بتوانیم در آینده زنجیره فعالیت‌های مرتبط با این خودروها را در این واحد دانشگاهی تکمیل کرده و شاهد تولید انواع دیگری از این خودروها باشیم. نباید این مساله را فراموش کنیم که مزیت اصلی خودروی کارتینگ تولیدشده در این واحد دانشگاهی در کنار مباحث فنی و استفاده از تکنولوژی روز برای افزایش سرعت و همچنین بالا بردن ایمنی آن، قیمت کمتر آن نسبت به نمونه خارجی است، تا جایی که برای مصرف‌کننده داخلی از نظر هزینه‌ای به‌صرفه‌تر است که نسبت به خرید محصول تولیدشده داخلی اقدام کند.

صفر تا صد خودروی کارتینگ در واحد اردبیل تولید می‌شود

رسولی با بیان اینکه امروزه یک تیم پنج‌نفره در واحد اردبیل مشغول تولید خودروی کارتینگ است، ادامه می‌دهد: «تا امروز ۱۵ خودرو به مجتمع تفریحی شمال کشور تحویل داده شده و قیمت هرکدام از آنها نزدیک به ۲۲ میلیون تومان است. البته در نظر داریم در مرحله بعدی، بحث جذب سرمایه‌گذار برای تولید این خودروها را نیز دنبال کنیم و حتی مذاکراتی را نیز در این زمینه آغاز کرده‌ایم. با این حال تا زمانی که این مساله محقق شود، حمایت‌های واحد اردبیل از تولید این خودرو ادامه خواهد داشت.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین تغییراتی که در خودروی کارتینگ صورت گرفته، مربوط به گیربکس آن است که باعث بیشتر شدن قدرت این خودرو شده است، می‌گوید: «تغییرات صورت‌گرفته در این خودرو تنها به این حوزه محدود نشده و فناوری‌های به‌روزی برای افزایش ایمنی و بالا بردن قدرت آن توسط این تیم دانشجویی صورت گرفته است که باعث شده نسبت به نمونه خارجی برتری‌های زیادی داشته باشد. همچنین تمام قطعات موردنیاز این خودرو در این واحد دانشگاهی تولید می‌شود و همین مهم باعث شده شاهد اشتغالزایی برای دیگر دانشجویان نیز باشیم که مساله ارزشمندی محسوب می‌شود.»

خبری: اخبار فناوری دیجیتال و تکنولوژی ایران و جهان

عرضه ۲۱ محصول در حوزه گیاهان دارویی توسط یک شرکت دانش‌بنیان

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش به دیگر برنامه‌های این واحد دانشگاهی اشاره و عنوان می‌کند: «ما در واحد اردبیل سه شرکت دانش‌بنیان داریم که یکی از آنها در حوزه چراغ روشنایی هوشمند فعالیت می‌کند که امروزه به مرحله صنعتی رسیده و حتی به عقد قراردادی به ارزش یک میلیارد تومان نیز منجر شده است، هرچند دانشجویان سازنده این چراغ چهار سال از وقت خود را صرف ساخت این چراغ کرده‌اند، اما تنها یک سال از تجاری‌سازی آن می‌گذرد و توانسته مجوز معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری را به دست آورد.»

رسولی ادامه می‌دهد: «یکی دیگر از شرکت‌های دانش‌بنیان ما در حوزه گیاهان دارویی فعالیت می‌کند و تا امروز ۲۱ محصول در این حوزه راهی بازار کرده است و در سطح کشور نیز ۳۰ نمایندگی فعال دارد. در یکی دیگر از شرکت‌های دانش‌بنیان ما دانشجویان به تولید دستگاه‌های اسانس‌گیری میوه، میوه‌خشک‌کن و خشک‌کن گیاهان دارویی می‌پردازند که این دستگاه‌ها نیز به مرحله تجاری‌سازی رسیده و تا امروز تعدادی از آنها فروخته شده است.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل تصریح می‌کند: «یکی از برنامه‌هایی که امروزه از سوی دانشجویان ما دنبال می‌شود، تولید رنگ‌های طبیعی خوراکی است و با توجه به اینکه عمده نیاز کشور به این محصول از طریق واردات تامین می‌شود و علاوه‌بر آن اکثر این رنگ‌ها با استفاده از مواد شیمیایی تولید می‌شوند که به سلامت جامعه و مردم آسیب می‌زند، تولید چنین رنگ‌هایی برای ما بسیار باارزش است و تلاش می‌کنیم تولید نیمه‌صنعتی آن را داشته باشیم.»

فروش دانش فنی به مراکز صنعتی اولویت اصلی واحد اردبیل

او ادامه می‌دهد: «یکی دیگر از فعالیت‌های ما تولید آزمایشی توپ ورزشی بوده که کار آن را تمام کرده‌ایم و الان درصدد هستیم تجاری‌سازی این محصول را دنبال کنیم. در حقیقت براساس قرارداد پژوهشی که با یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده وسایل ورزشی داشتیم، کار تحقیقاتی برای تولید یک توپ ورزشی را که به خاطر تحریم واردات آن با مشکل مواجه شده بود، آغاز کردیم و بعد از مهندسی معکوس توانستیم نمونه آزمایشی آن را تولید کرده و پس از تایید این کارخانه، امروز به مرحله تجاری‌سازی آن برسیم.»

حرکت به سمت راه‌اندازی سراهای نوآوری تخصصی را در دستور کار داریم

رسولی با بیان اینکه اولویت اصلی ما فروش دانش فنی به مراکز صنعتی است، ادامه می‌دهد: «با این حال تا زمانی که برای تمامی ایده‌های دانشجویی که امروزه به مرحله تجاری‌سازی رسیده‌اند، سرمایه‌گذاری جذب نشود، بحث حمایت از آنها را ادامه خواهیم داد. خوشبختانه با راه‌اندازی صندوق نوآوری و فناوری در سازمان مرکزی شاهد حمایت‌های خوبی از ایده‌های دانشجویی هستیم.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل می‌گوید: «درصدد هستیم در تمام حوزه‌های فناوری‌ای که ورود کرده‌ایم، بتوانیم ایده‌های جدیدتری را جذب کرده و این کار را نیز از طریق برگزاری استارتاپ‌های مختلف در طول سال دنبال می‌کنیم. قطعا با تقویت ایده‌های دانشجویی می‌توانیم به سمت تشکیل سراهای نوآوری تخصصی در حوزه‌های مختلف حرکت کنیم. البته در حال حاضر یک سرای نوآوری در این واحد راه‌اندازی شده است که به صورت عمومی به ارائه خدمات می‌پردازد و قطعا با تخصصی شدن آن، نه‌تنها حمایت‌ها، بلکه در حوزه ایده‌های دانشجویی نیز شاهد رشد بیشتر خواهیم بود.»

او تصریح می‌کند: «تلاش‌مان این است که بتوانیم در طول سال برای تمامی حوزه‌ها یک یا دو رویداد استارتاپی برگزار کنیم. همچنین پایان‌نامه‌های ارشد و رساله‌های دکتری را نیز با نگاه محصول‌محور دنبال می‌کنیم تا بتوانیم آنها را به مراکز رشد مرتبط کرده و در نتیجه شاهد ارائه محصولی از آنها به جامعه باشیم. یکی دیگر از برنامه‌هایی که در این واحد دانشگاهی دنبال می‌کنیم، تقویت ایده‌پردازی در حوزه کارآفرینی است و در همین راستا نیز در نظر داریم درس کارآفرینی را برای تمام رشته‌ها الزامی کنیم.» رسولی صحبت‌هایش را این‌طور به پایان می‌رساند: «شبکه‌سازی در حوزه فناوری و نوآوری نیز از دیگر برنامه‌هایمان است، چراکه در گذشته باشگاه پژوهشگران جوان، مراکز رشد، هسته‌های فناور و … هرکدام به‌صورت جداگانه عمل می‌کردند، اما امروزه همگی آنها همانند یک زنجیر به یکدیگر متصل شده‌اند تا روند تبدیل ایده به محصول دانشجویان با سرعت بیشتری دنبال شده و حمایت‌های بیشتری از دانشجویان صاحب ایده صورت بگیرد.»

منبع:فرهیختگان

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مجله سخت‌افزارمجله سخت‌افزار1 روز قبل
کوالکام که در جدیدترین کنفرانس خود تراشه‌های متنوعی را برای گوشی‌های هوشمند و کامپیوترهای قابل حمل معرفی کرد، فناوری واقعیت مجازی را فراموش نکرده است. جدیدترین تراشه کمپانی که اسنپدراگون XR۲ نام دارد به گفته کوالکام به تولیدکنندگان امکان طراحی و تولید هدست‌های واقعیت مجازی کاملا بیسیم و سازگار با شبکه ۵G را میدهد که با قدرت این تراشه میتوان به عملکردی ایده آل دست پیدا کرد. XR۲ در واقع نسل جدید تراشه اسنپدراگون XR۱ است که در سال ۲۰۱۸ برای کاربردهای واقعیت مجازی عرضه شد. از نظر توانایی، اسنپدراگون XR۲ قادر است از نمایشگرهایی با رزولوشن بالا و سرعت ۹۰ فریم بر ثانیه پشتیبانی کند. از نظر قدرت پردازشی در بخش هوش مصنوعی نیز اسنپدراگون XR۲ تقریبا ۱۱ برابر سرعت بالاتری نسبت به اسنپدراگون ۸۳۵ دارد هر چند از لحاظ تعداد هسته پردازشی، اسنپدراگون XR۲ با چهار هسته Kryo پائین‌تر از اسنپدراگون ۸۳۵ هست هسته‌ای قرار میگیرد.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
این تولیدکننده قطعات خودرو در ادامه به دلایل نابسامانی صنعت خودروسازی کشور نیز اشاره کرد. رضایی با اعلام اینکه در تقسیم منابع دولتی عدالت وجود ندارد، تصریح کرد: نبود یک استراتژی و اهداف مشخص در توسعه کلان اقتصادی کشور عامل اصلی این پدیده است که از طریق افزایش تولید، رفاه عمومی ایجاد و صادرات رونق می‌یابد. او گفت: تبدیل این موارد به منافع اقتصادی نیاز به ابزار‌هایی دارد که نیاز ملی است و این یکی از مهمترین زیست بوم‌ها به شمار می‌آید. او افزود: در همین زمینه ظرفیت عظیمی از منابع انسانی هم به وجود آمده که این نیرو نیز در همین کشور متخصص شده‌اند و ظرفیت ملی در صنایع نفت و گاز کشور را تولید می‌کنند. تالاری ادامه داد: بنابراین ما صاحب هر دو زیست بوم مورد نیاز برای اعتلای کشور هستیم که باید از این مواهب به طور مناسبی بهره گیری کنیم.
دنیای خودرودنیای خودرو5 ساعت قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، شاید تقاضا برای خرید خودروهای جدید در سراسر دنیا کمی افت کرده باشد اما مدیران ارشد ب‌ام‌و انتظار دارند تقاضای جهانی خودروهای صفرکیلومتر دوباره افزایش یابد و این شرکت نیز رشد فروش قابل‌توجهی در ۵‌سال آینده داشته باشد. نایب‌رئیس هیات‌نظارت ب‌ام‌و در مصاحبه با اتونیوز اظهار کرد این خودروساز آلمانی تا سال ۲۰۲۵ رشد تولید ۲ تا ۳درصدی را به‌صورت سالانه خواهد داشت. اگر تولید ب‌ام‌و تا میزان یادشده افزایش یابد بنابراین تا سال ۲۰۲۵ بیش‌از ۵۰۰هزار دستگاه خودرو اضافه تولید خواهد کرد و مجموع تولید خود را به بیش‌از ۲٫۵میلیون دستگاه خواهد رساند. چین یکی‌از اصلی‌ترین فاکتورهای افزایش تولید ب‌ام‌و بوده و تولید در این کشور قرار است از ۴۰۰ هزار به ۶۵۰ هزار دستگاه در سال برسد. تمرکز جدید روی خودروهای الکتریکی جزو برنامه‌های مهم ب‌ام‌و بوده زیرا این شرکت به‌زودی استارت تولید خودروهای جدید iNEXT و i۴ را در دو کارخانه خود در آلمان خواهد زد.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
مهدی حمیدی که خود برای نصب مخزن ال. جی بوده‌ام اما سیستم را نصب کردم. یکی دیگر از شهروندان هم گفت: استفاده از گاز مایع در خودروها و دوگانه‌سوز کردن خودسرانه به امری عادی بین برخی رانندگان استان تبدیل ‌شده است. رییس اداره صنایع فلزی اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان جنوبی هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: نصب و راه‌اندازی هرگونه سیستم گازسوز ال. جی یا دوگانه سوز کنند فاقد برچسب استاندارد خواهند بود و از سوختگیری در جایگاه‌های مجاز منع می‌شوند. وی عنوان کرد: هیچگونه نظارتی بر مخازن ال.
ایسناایسنا1 روز قبل
موسسه «فیر تکس» در گزارشی اعلام کرد شش شرکت بزرگ این کشور مالیاتی کمتر از رقم واقعی پرداخت کرده‌اند. به گزارش ایسنا به نقل از فورچون، بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ شرکت های" آمازون، اپل، فیس بوک، گوگل، مایکروسافت و نت فلیکس، با استفاده از استراتژی‌های فرار مالیاتی و شبکه شعبات خود در سراسر جهان توانسته‌اند ۱۵۵٫۳ میلیارد دلار کمتر از رقم واقعی مالیات پرداخت کنند. این کشور هم‌چنین به آمریکا پیشنهاد داده است تا برای حل و فصل اختلافات مالیاتی به سازمان توسعه و همکاری اقتصادی رجوع شود. گوگل در واکنش به این اتهامات با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد در جهان امروز با نظام مالیاتی پیچیده، گوگل طبق قوانین عمل کرده و ۸۰ درصد مالیات بر درآمد خود را در داخل آمریکا پرداخت کرده است. پیش‌تر برخی از دموکرات‌ها از جمله برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت و نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، شرکت آمازون را متهم به پرداخت مالیات پایین کرده بودند.
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشسال گذشته همین حوالی بود که در همین ستون از انتخاب پژو ۵۰۸ به‌عنوان زیباترین خودرو سال جهان خبر دادیم. طبق اطلاعاتی که اعلام شده، نسل تازه فورد پوما، نسل جدید ب. این خودرو پس از سری فوکوس نمایانگر تحول واقعی در سبک طراحی فورد است و مهندسان فورد از فلسفه طراحی انسانی (Human-Cnetric) در ساخت آن بهره برده‌اند. مک گاورن درباره فلسفه طراحی دیفندر جدید می‌گوید: مسئولیت ما در این پروژه تبدیل یک خودرو قدیمی با ویژگی‌های مخصوص آفرود به اتومبیلی جذاب در گستره جهانی بود. چراغ‌ها هم بالاتر جانمایی شدند تا طبق فلسفه جدید طراحی شرکت، طاهر خودرو را بهتر از همیشه به نمایش بگذارند.

نظرها

اخبار بیشتر