دستمزدهای نجومی ساخت یک فیلم را متوقف کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
دستمزدهای نجومی ساخت یک فیلم را متوقف کرد

دستمزدهای نجومی ساخت یک فیلم را متوقف کرد

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: غلامرضا گمرکی آخرین وضعیت تولید «جنس لطیف» تشریح کرد.

به گزارش سینماپرس، غلامرضا گمرکی تهیه کننده سینما به خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت تولید «جنس لطیف» گفت: متاسفانه به مشکل نبود بازیگر با دستمزدهای معقول مواجه شده‌ایم، چون دستمزدهای نجومی طلب می‌کنند و در توان ما نیست؛ دستمزدهایی که اگر یکی از آن‌ها را من بگیرم تا آخر عمر نیاز به کسب درآمد ندارم بدین علت تا کنون تولید این اثر متوقف شده است.

او ادامه داد: البته دست از تلاش برنداشتیم و کماکان به دنبال سرمایه گذاری می‌گردیم که بتواند در این شرایط سخت، هزینه تولید را فراهم کند.

گمرکی با بیان اینکه در این مورد تهیه کننده‌ها مقصر هستند که چنین دستمزدهایی می‌دهند و باعث شده راه تولید دشوار شود، بیان کرد: در این شرایط یک عده پولدار هم ورود و کاسبی بقیه را خراب کردند.

این تهیه کننده ادامه داد: سینمای کنونی ما با وجود اینکه روی دوش کارگردان‌های کار اولی است، اما شرایط تولید برای آن‌ها فراهم نیست و باید قطعا تدابیری برای چنین موضوع مهمی اندیشیده شود تا سینمای ما بتواند به سمت جلو حرکت کند و باید بدانیم تا زمانی که حسادت حکم کند وضعیت بدتر هم خواهد شد.

«جنس لطیف» به تهیه کنندگی غلامرضا گمرکی، سرمایه گذاری و کارگردانی محسن آقاخان و نویسندگی عباس نادری است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قلعه‌ای ۶۰۰۰ ساله خفته در خاک بی توجهی/تبدیل یالدور به زباله گاه

مهرمهر23 ساعت قبل
شهرستان مرند دارای قلعه باستانی «یالدور» با ۶ هزار سال قدمت و پیر خموش و آثار و ابنیه ‌های بیش از ۴ هزار ساله در روستاها و مناطق تاریخی از داشتن هتل و موزه محروم و هر روز شاهد تخریب و غارت میراث فرهنگی هستیم. کم‌ توجهی متولیان میراث فرهنگی در حفظ آثار تاریخی و کهن، موجب از بین رفتن کتیبه ‌ای با قدمت ۹ هزار ساله و قله باستانی «یالدور» با قدمت ۶ هزار ساله شده است. قلعه باستانی مرند ساماندهی می‌شودمسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان مرند، در گفتگو با خبرنگار مهر، ابراز می‌دارد: این قلعه تاریخی در سال ۱۳۴۷ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. امیر جدایی می‌افزاید: با توجه به محدودیت اعتبارات و اولویت بندی سایر پروژه‌ها، بر روی ساماندهی این تپه باستانی در سال جاری و سال بعد، تمرکز خواهیم کرد. بسیاری از اهالی و همسایگان قلعه یالدور نیز از زباله دانی شدن این محل به شدت انتقاد کردند.

مسابقه تا یلدا بخوانیم

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل

اغاز به کار جشنواره مستند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تسنیمتسنیم1 روز قبل
خبرگزاری تسنیم-محمدخاجی: به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مستند «مهدی عراقی را بکش» ساخته «عبدالرضا نعمت اللهی» یکی از مهمترین مستندهایی بود که شب گذشته در نخستین روز سیزدهمین جشنواره بین‌االمللی سینما حقیقت به نمایش درآمد و تنور سرد جشنواره را به گرمی بدل کرد. «مهدی عراقی را بکش» از آن دست مستندهایی است که باید به تماشای آن نشست؛ این مستند خصوصا برای آنها که به تماشای مصور تاریخ سیاسی معاصر علاقه‌مندند، تجربه‌ای جذاب و کشاننده خواهد بود. شیوه طراحی پرسشها در فواصل گوناگون مستند و ترکیب متنوع مصاحبه‌شوندگانی که برای وارسی سوژه مستند از سوی سازندگان انتخاب شده‌اند، حاکی از آن است که فاز تحقیق و پژوهش مجدانه مورد توجه و اهتمام سازندگان «مهدی عراقی را بکش» قرار گرفته است. «مهدی عراقی را بکش» اگرچه در ترسیم و ارائه تصویری جامع و مانع از سال‌های پیش از شهادت شهید عراقی منسجم و یکنواخت عمل می‌کند، با این وجود چندان به تبیین و واکاوی انگیزه‌های گروهک تروریستی فرقان نسبت به ترور شهید مهدی عراقی نمی‌پردازد و بدین ترتیب عطش مخاطبان برای آگاهی از این وجه مکتوم شهادت شهید عراقی را بی‌پاسخ باقی می‌گذارد. در تحلیل نهایی باید گفت که مستند «مهدی عراقی را بکش» یکی از مستندهای خوش ساخت و امیدبخش جشنواره سینما حقیقت امسال است که تماشای آن می‌تواند برای هر مخاطبی با هر نوع ذائقه، جهت‌گیری، خط‌مشی فکری و تعلقات حزبی و جناحی خالی از لطف نباشد.

فیلم/ ماجرای معرفی صدام بعنوان آغازگر جنگ تحمیلی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، ‌ سی‌ودومین برنامه «یک ماه، یک کتاب» با نقد و بررسی کتاب «نورهان» سروده محمدرضا تقی‌دخت روز شنبه بیست‌وسوم آذرماه در حوزه هنری برگزار می‌شود. یوسفعلی میرشکاک و اسماعیل امینی به عنوان منتقد در این جلسه حضور خواهند داشت و دبیری و اجرای این مراسم را فریبا یوسفی برعهده دارد. مجموعه شعر «نورهان» شامل ۴۲ غزل و ۱۹ شعر در قالب‌های سپید و نیمایی با محتوای غالبا تغزلی است که انتشارات سوره مهر، در ۱۶۴ صفحه با شمارگان ۱۲۵۰ نسخه آن را چاپ و روانه بازار نشر کرده است. گفتنی است سی‌ودومین جلسه «یک ماه، یک کتاب» بیست‌وسوم آذرماه ساعت ۱۶ در سالن سلمان هراتی حوزه هنری واقع در خیابان سمیه برگزار می‌شود و حضور علاقمندان در این نشست آزاد است. در غزل «هیچ» چنین آمده است: هر چه که گفتی مرا به کار نیامدجز دل خونین از انتظار نیامدعشق و صبوری، زهی حکایت باطل! ‌صبر نمودم ولی قرار نیامدزخمه نزد چون تو هیچ‌کس، که پس از توهیچ صدایی از این سه‌تار نیامدعشق، فقط عشق، غیر «عشق» نبودیمقصة ما جز به اختصار نیامداین‌قدر از خویشتن مرنج، همین استعشق کسی را به اختیار نیامدشانه سپردم به بار این‌همه دوریسنگ هم این‌قدر بردبار نیامدعکس تو می‌خندد و … هنوز خزان استخواب تو را دیدم و … بهار نیامددست مرا و تو را گرفت و نپیوستکاری از دست روزگار نیامدشاید یک روز بعد مرگ نوشتم: مردم و او بر سر مزار نیامد …

نظرها

اخبار بیشتر