درخواست قانونگذاران آمریکایی برای کنترل بیشتر صادرات تکنولوژی‌های پیشرفته به چین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
درخواست قانونگذاران آمریکایی برای کنترل بیشتر صادرات تکنولوژی‌های پیشرفته به چین

درخواست قانونگذاران آمریکایی برای کنترل بیشتر صادرات تکنولوژی‌های پیشرفته به چین

ایسناخبرگزاری ایسنا |
دو تن از سناتورهای برجسته آمریکا از دولت این کشور درخواست کردند که فورا قوانین سختگیرانه‌تری را برای صادرات فناوری‌های پیشرفته‌ به چین وضع کند که می‌توانند در تقویت ارتش به این کشور کمک کنند.

به گزارش ایسنا، چاک شومر، سناتور ارشد دموکرات و تام کاتن، سناتور جمهوری‌خواه در نامه‌ای که از سوی خبرگزاری رویترز رویت و خطاب به ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا نوشته شده، درخواست کرده‌اند که قوانین سختگیرانه‌تری در خصوص صادرات آن دسته‌ از تکنولوژی‌های پیشرفته به چین وضع شود که می‌توانند برای تقویت ارتش این کشور به کار گرفته شوند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت بازرگانی آمریکا مسئول قانونی است که در سال ۲۰۱۸ برای سختگیرانه‌تر کردن مقررات صادراتی برای فناوری‌های پیشرفته وضع شد.

این وزارتخانه برای اجرای این روند در نوامبر ۲۰۱۸ به دنبال نظرات عمومی درباره بهترین روش تنظیم این قوانین بود اما با گذشت یک سال این نهاد هنوز هیچ‌گونه قوانینی را در این زمینه مطرح نکرده است.

شومر و کاتن در نامه خود نوشته‌اند: ما متوجه چالش‌های فنی ارزیابی فناوری‌های پیشرفته هستیم اما اقدام سریع برای تعیین مقررات در زمینه این فناوری‌ها به منظور جلوگیری از صادرات آن‌ها به رقبای نظامی‌مان امری ضروری است.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

یک سخنگوی وزارت بازرگانی آمریکا ضمن بیان این که این وزارتخانه این نامه را دریافت کرده، اظهار کرد: روند تعیین مقررات در زمینه فناوری‌های پیشرفته در جریان است و وزارت بازرگانی شماری از مقررات پیشنهادی خود را در روند بررسی قرار داده است.

شومر و کاتن در این نامه اظهار کردند، چین به دنبال دستیابی به آن دسته از فناوری‌های آمریکاست که هم کاربرد نظامی دارند و هم غیرنظامی.

این دو سناتور ضمن درخواست از وزارت بازرگانی کشور خود برای به‌روز کردن وضعیت اقدامات تعیین مقررات اظهار کردند: استراتژی چین که به دنبال فناوری‌هایی است که به طور همزمان کاربرد نظامی و غیرنظامی دارند، به شدت برای کنگره نگران‌کننده است زیرا منجر به صادرات ناخواسته فناوری‌های حساس از سوی تجارت‌های آمریکایی به رقیب نظامی اصلی‌مان می‌شود.

وزارت بازرگانی آمریکا همچنین نتوانست تا ضرب‌الاجل ماه اکتبر برای وضع مقرراتی به منظور حفاظت از زنجیره ارتباطات مخابراتی از تهدیدهای امنیت ملی اقدام کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو3 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.
رکنارکنا4 روز قبل
این‌ها چنین افرادی هستند به همین خاطر می‌گویم استقلال از چاله به چاه نیفتد. حالا آقایان شده‌اند غمخوار استقلال و جواد زرینچه. ‌نمی‌خواست قهرمان آسیا شودصراحتا در خبرورزشی می‌گویم فتح‌ا … زاده نمی‌خواست استقلال با حجازی قهرمان آسیا شود. در اردو برای سهراب بختیاری‌زاده و چند بازیکن دیگر حرف درآوردند و جو تیم را برهم ریختند تا استقلال قهرمان آسیا نشود. فتح‌ا … زاده نمی‌خواست و نگذاشت استقلال با حجازی قهرمان آسیا شود. قهرمانی آسیااستقلال می‌تواند قهرمان آسیا شود.
الفالف3 روز قبل
البته طبق همین قانون اساسی یک مهلت ۱۵ روزه به او داده شد تا گزینه جدید نخست وزیری را به پارلمان عراق معرفی کند. نکته بعدی در روند انتخاب نخست وزیر عراق٬ پیشنهاد گزینه برای تصدی این سمت است. همچنین «نسیم عبدالله»، عضو این ائتلاف در پارلمان عراق دیشب اعلام کرد که فراکسیون‌های پارلمانی عراق بر سر نامزدی دو فرد جهت تصدی منصب نخست‌وزیری عراق به توافق رسیده‌اند؛ البته او از افشای نام دو فرد مذکور خودداری کرد. در صورت شناسایی و معرفی نامزد یا نامزدهای نخست‌وزیری، پارلمان عراق در اسرع وقت برای رأی‌گیری در این خصوص، تشکیل جلسه خواهد داد. البته نباید نقش مرجعیت عراق را در مدیریت این بحران نادیده گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر