رسوب ۲۰۰ کانتینر محصولات آرایشی بهداشتی در گمرکات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
رسوب ۲۰۰ کانتینر محصولات آرایشی بهداشتی در گمرکات

رسوب ۲۰۰ کانتینر محصولات آرایشی بهداشتی در گمرکات

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
محمود نجفی عرب، رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد: از سال 97 حدود 200 کانتینر محصولات آرایشی و بهداشتی در گمرکات کشور رسوب کرده و بخش زیادی از آن به دلیل شرایط آب و هوایی آسیب دیده است.

اعتمادآنلاین| محمود نجفی عرب، رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران روز سه شنبه در هشتمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به کسب‌وکار آرایشی، بهداشتی بیان کرد: پس از تغییر مقررات ارزی و تقسیم‌بندی کالاها در ردیف تعرفه‌های مختلف از اواسط سال ۹۷، این کسب‌وکارها دچار مشکلاتی شدند که تاکنون حل نشده است.

وی تصریح کرد: در اردیبهشت ماه امسال وزیر صنعت بخشنامه‌ای ابلاغ کرده و محصولات آرایشی و بهداشتی را در ردیف تعرفه ۴ قرار داد، هرچند اعلام شد این بخشنامه عطف به ما سبق نمی‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت با اشاره به رسوب ۲۰۰ کانتینر محصولات آرایشی و بهداشتی در گمرکات کشور ادامه داد: این کالاها همگی ثبت سفارش شده و پروانه بهداشتی نیز دریافت کرده‌اند. ستاد مبارزه با قاچاق و همچنین وزارت بهداشت از وزارت صنعت درخواست کرده‌اند که برای جلوگیری از آسیب قاچاق، این کالاها هرچه سریع‌تر ترخیص شوند.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

نجفی عرب اعلام کرد: ۲۵۰ شرکت در حوزه آرایشی و بهداشتی مشغول فعالیت هستند، با این اتفاق حدود ۳۰ هزار نفر در این حوزه کاری بیکار شدند و شرکت‌هایشان در حال ورشکست شدن است.

«مهدی صادقی»، معاون امور صنایع وزیر صنعت در این زمینه اظهار کرد: این موضوع به بخشنامه‌ای مربوط می‌شود که دفتر مقررات و صادرات و واردات وقت ابلاغ کرده، مبنی بر اینکه کالاهایی که تامین ارز آن‌ها از طریق سیستم بانکی ارسال شده مشمول ممنوعیت نیستند و این بند بخشنامه مانع ترخیص کالاها شده است.

به گفته وی تامین ارز این ۲۰۰ کانتینر از طریق سیستم بانکی انجام نشده است.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | چگونه رمز دوم کارت بانکی را فعال کنیم؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم| زره‌‌پوش‌شدن بانک‌ها بعد از اعتراضات بنزینی

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل

راهکار‌های فعالان اقتصادی برای رونق تولید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
او گفت: بدخواهان کشور می‌خواهند ما را منزوی کنند، اما کشور ما در عین حالی که قدرت خود را در تولید بالا می‌برد تعامل خود را با دنیا گسترش می‌دهد و تولیدات خود را به بازار‌هایی صادرات می‌کند. زکایی ادامه داد: در بسیاری مواقع تصمیم گیری‌های عجولانه و قوانین اداری سخت و بروکراسی‌ها، شرایط را برای ما پیچیده‌تر کرده و ناخواسته ما را همسو با محدودیت‌ها و تحریم‌ها قرار می‌دهد. سیروس تالاری تولیدکننده تجهیزات صنعت نفت دیگر میهمان برنامه با بیان اینکه در کشورما منابع خدادادی عظیمی از نفت و گاز وجود دارد گفت: دولت با بهره برداری از ان‌ها و تبدیل به فراورده‌های اقتصاد ملی باید بتواند برای مردم رفاه ایجاد کند. او گفت: تبدیل این موارد به منافع اقتصادی نیاز به ابزار‌هایی دارد که نیاز ملی است و این یکی از مهمترین زیست بوم‌ها به شمار می‌آید. او افزود: در همین زمینه ظرفیت عظیمی از منابع انسانی هم به وجود امده که این نیرو نیز در همین کشور متخصص شده‌اند و ظرفیت ملی در صنایع نفت و گاز کشور را تولید می‌کنند. تالاری ادامه داد: ما صاحب هر دو زیست بوم مورد نیاز برای اعتلای کشور هستیم که باید از این مواهب به طور مناسبی بهره گیری کنیم.

ساخت صخره مصنوعی با کشتی باری +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
شرایط فروش اقساطی محصولات ایران خودرو به تعداد بسیار محدود از ساعت ۱۱ صبح روز سه شنبه مورخ ۹۸/۰۹/۱۹ آغاز می‌شود. به گزارش عصر ایران، در اطلاعیه ایران خودرو آمده است: با هدف جلوگیری از ثبت نام واسطه‌ها و افزایش امکان ثبت نام برای مصرف کننده نهایی خودرو، شرکت ایران خودرو فیلترهای را مطابق شرط و شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه که ذیلا" تشریح شده قرار داده است که در صورت ثبت نام مغایر با شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه، ثبت نام مشتری از سوی شرکت ایران خودرو یک طرفه ابطال و وجه ایشان حداکثر ظرف ۲۰ روز مسترد خواهد شد. شرایط و توضیحات روش فروش اعتباری: در این روش فروش صرفا «مشتریانی امکان ثبت نام خواهند داشت که چک‌های طرح» سامانه صیاد " را داشته و فاقد هرگونه چک برگشتی باشند از اینرو اطلاعات صادر کننده چک پس از انجام پیش پرداخت، اعتبارسنجی شده و در صورت دارا بودن شرایط لازم، ادامه فرآیند فروش امکان پذیر خواهد بود، همچنین نتیجه بررسی و اعتبارسنجی از طریق پیامک به مشتریان اطلاع رسانی خواهد شد، و در صورت عدم امکان اعتبارسنجی وجوه پرداختی مشتری به حساب ایشان استرداد خواهد شد. ضمنا «چک باز پرداخت اقساط با تاریخ قید شده در بخشنامه صرفا» از مشتری صاحب قرارداد دریافت خواهد شد و در این بخشنامه امکان دریافت چک از شخص ثالث (اقوام درجه یک، دو و …) وجود ندارد و عنوان صادر کننده چک دراین بخشنامه اشاره به صاحب قرارداد دارد. همچنین فک رهن سند خودرو زودتر از موعد چکها برای کلیه محصولات این بخشنامه امکانپذیر نخواهد بود، لذا ضروریست نمایندگی‌های محترم در این خصوص اطلاع رسانی مقتضی به مشتریان خود داشته باشند.

نظرها

اخبار بیشتر