خبر خوب| «جهان» وارد فاز تولید روغن خوراکی می‌شود/حفظ اشتغال ۸۵ کارگر کارخانه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
خبر خوب| «جهان» وارد فاز تولید روغن خوراکی می‌شود/حفظ اشتغال ۸۵ کارگر کارخانه

خبر خوب| «جهان» وارد فاز تولید روغن خوراکی می‌شود/حفظ اشتغال ۸۵ کارگر کارخانه

فارسخبرگزاری فارس |
مسؤولان از آغاز تولید روغن خوراکی و قنادی در کارخانه روغن نباتی جهان خبر می‌دهند و به نظر می‌رسد به دستور قوه قضائیه این کارخانه وارد فاز دیگری از فعالیت شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، یکی از مهمترین موضوعاتی که مسؤولان در استان پیگیر آن هستند، حل مشکلات مربوط به روغن نباتی جهان است، موضوعی که در سفر اخیر رئیس قوه قضائیه نیز مورد تأکید بود.

از همان زمان و تا چند هفته قبل مسؤولان با برگزاری جلسات متعدد به دنبال بازگشایی این کارخانه و حل مشکلات آن بودند تا اینکه طبق گفته مسؤولان پیگیری‌ها به نتیجه رسیده و کارخانه روغن نباتی جهان زنجان دوباره آغاز به کار کرد.

برگزاری جلسات متعدد با مالک کارخانه

استاندار زنجان با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های مجموعه استانی پیگیری مشکلات مربوط به روغن نباتی جهان بوده است، تصریح کرد: این موضوع در سفر اخیر رئیس قوه قضائیه نیز مورد تأکید قرار گرفت و در آخرین پیگیری که به دستور رئیس قوه قضائیه انجام شد، جلساتی با مدیر شرکت برگزار و تعهدات استان و شرکت بیان شد.

استاندار زنجان با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با مالک کارخانه در ارتباط با پرداخت حق و حقوق کارگران بیان کرد: اولویت اصلی استان فعال بودن این شرکت و حفظ کارگران است و امروز این کارخانه فعال است و در راستا فعالیت می‌کنیم تا نیروهای فعلی حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه تعیین تکلیف، کارگران قطع همکاری کرده نیز از دیگر اولویت‌های مسؤولان در ارتباط با موضوع روغن نباتی جهان است، گفت: با این حال تا ثبات وضعیت، اجازه توسعه کارخانه داده نخواهد شد و پس از عادی شدن روال طرح توسعه را برای شرکت اجرایی خواهیم کرد.

استاندار زنجان همچنین در ارتباط با تولیدات کارخانه روغن نباتی جهان نیز گفت: طبق پیش‌بینی که کردیم تا ۱۰ روز آینده روغن خوراکی جهان وارد بازار می‌شود.

برنامه روغن جهان برای تولید روغن قنادی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در این باره به خبرنگار فارس گفت: روغن نباتی جهان پس از آغاز فعالیت مجدد در حوزه فنی مشکلاتی داشت که یکی از آنها مربوط به دیگ بخار بود که در این زمینه تعمیرات انجام شد که این تعمیرات از دلایل وقفه چند ماه در تولید بوده است.

ناصر فغفوری با اشاره به اینکه در همان بازه زمانی تزریق روغن دولتی انجام شد، تصریح کرد: در نخستین اقدام روغن فله موجود در این شرکت وارد بازار شد، یعنی به واحدهای شوینده ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه پیگیری استان برای تزریق روغن خوراکی از سوی این کارخانه به بازار است، افزود: البته برنامه شرکت این است که روغن قنادی نیز تولید کند، اما ما به این نوع روغن حساسیت نداریم و بیشتر پیگیر تولید روغن مایع در این کارخانه هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان همچنین به پیگیری مجموعه استانی برای پرداخت حق و حقوق کارگران اشاره کرد و گفت: حقوق کارگران این کارخانه، از اول شهریور تاکنون چهار ماه تا خرداد امسال به صورت کامل پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه تلاش مجموعه استانی برای پرداخت حقوق کارگران به صورت کامل است، افزود: در این صورت برای نخستین بار پرداخت حقوق در این مجموعه به روز خواهد شد.

فغفوری با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های دولت در استان جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی در استان است، گفت: طی دو سال گذشته هیچ واحد تولیدی تعطیل نشده و حتی برخی از واحدهای تعطیل شده به چرخه تولید بازگشته‌اند.

عمده‌ترین مشکل روغن جهان کمبود نیروست

یک منبع آگاه نیز از سفارش کارخانه برای خرید قطعات جدید خبر داد و اظهار کرد: فعلا این اتفاق نیفتاده و با این حساب تا آخر ماه فعلا تولیدی انجام نخواهد شد.

وی تصریح کرد: در صورتی که قطعات سفارش داده شده به کارخانه برسد و راه‌اندازی خط تولید روغن نیز تولید خواهد شد.

این منبع آگاه در ارتباط با پرداخت حق و حقوق کارگران این کارخانه نیز اظهار کرد: تاکنون حقوق کارگران تا مردادماه پرداخت شده، اما بیمه‌ به صورت ناقص پرداخت شده است و حتی برای کارگرانی که مرخصی گرفته بودند هم بیمه رد نشده است.

وی با اشاره به اینکه از جمله مشکلات کارگران در این کارخانه مباحث مربوط به حکم کارگزینی و همچنین گواهی اشتغال است، تصریح کرد: اما عمده‌ مشکل این کارخانه کمبود نیرو است چون در طول سال‌های گذشته، روند به کارگیری نیروها نزولی بوده و به مراتب کاهش یافته است.

گذشته از همه موضوعات مطرح شده درباره روغن نباتی جهان، فعالیت حدود ۸۵ کارگر در این کارخانه است که مسؤولان به دنبال حفظ اشتغال آنها هستند و مهمترین دغدغه کارگران نیز حفظ حقوق و منافع آنها و پرداخت حقوق و مزایای آنها است، موضوعی که با دستور رئیس قوه قضائیه تا حد زیادی محقق شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو1 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.

قتل وحشیانه نوجوان عراقی

تابناکتابناک1 روز قبل
گروهی از معترضان عراقی یک نوجوان شانزده سال به نام هیثم علی اسماعیل را که شایعه شده بود عامل قتل چهار تن از معترضان عراقی بوده را به شکل وحشیانه و بدون حتی اجازه دفاع از خود کشتند. تصاویر منتشر شده از این عمل سبعانه نشان می‌دهد این نوجوان ابتدا به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد، سپس زیر دست و پا به کشت هدف قرار می‌گیرد، سپس به میدان الخلانی بغداد منتقل می‌شود و در آنجا گلویش توسط چند تن از حاضران بریده می‌شود و در آخر جسدش از تیر چراغ راهنمایی و رانندگی آویزان می‌شود. این تصاویر وحشتناک جنایت را از ابتدا تا انتها با این توضیحات می‌بینید که مناسب افراد کمتر از ۱۸ سال و بیماران قلبی نیست و تماشایش به گروه‌های حساس توصیه نمی‌شود.

(ویدئو) خشم کودک پس از تصادف

فراروفرارو2 روز قبل
کودک چینی پس از برخورد یک خودرو با او و مادرش خشمگین شد. به گزارش فرارو، در چهار راهی در شهر چونگ‌کینگ در غرب چین یک کودک با مادرش در حال عبور از روی خط عابر پیاده بود که ناگهان یک خودرو با آنها برخورد کرد. بلافاصله کودک از جای خود بلند می‌شود و در حالی که فریاد همراه با گریه سر می‌دهد ابتدا نگاهی به مادر کرده و با لگد به سپر خودرو می‌کوبد. راننده نیز بلافاصله از خودرو خارج شده و مادر مصدوم را به بیمارستان منتقل می‌کند. به گفته پلیس راننده در این حادثه مقصر بوده است.

گل از راه دور دروازبان!

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل

بسکتبال NBA؛ استقبال فوق العاده تورنتو رپترز از کوای لنارد و دادن حلقه قهرمانی به او

طرفداریطرفداری2 روز قبل
طرفداری- در جریان دیدار تورنتو رپترز و لس آنجلس کلیپرز، همانطور که انتظار می‌رفت استقبال بی نظیری از کوای لنرد شد و ستاره فصل گذشته رپترز، حلقه قهرمانی اش را از دست کایل لاوری دریافت کرد. یکی از جذاب‌ترین و خلاقانه‌ترین کارهای رپترز، ساختن صحنه‌ای فوق العاده از گیم وینر لنرد مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز بود.

نظرها

اخبار بیشتر