۷ منطقه در محدوده منطقه آزاد استان اردبیل قرار گرفته است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
۷ منطقه در محدوده منطقه آزاد استان اردبیل قرار گرفته است

۷ منطقه در محدوده منطقه آزاد استان اردبیل قرار گرفته است

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
رضا کریمی، رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل، گفت: محدوده منطقه آزاد تجاری استان اردبیل به هفت منطقه افزایش یافت تا اهالی این مناطق از مزایای منطقه آزاد تجاری استفاده کنند.

اعتمادآنلاین| رضا کریمی، رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل، گفت: با درخواست قاطبه مردم استان اردبیل از چند سال پیش ایجاد منطقه آزاد تجاری به ویژه در مناطق مرزی مورد پیگیری قرار گرفت اما در مجلس نهم رای لازم را نیاورد.

وی خاطرنشان کرد: با شروع به کار مجلس دهم و با تلاش و جدیت مسئولان استانی و نمایندگان این استان در مجلس ایجاد منطقه آزاد تجاری به عنوان یک اقدام زیربنایی در مسیر توسعه استان اردبیل مورد توجه قرار گرفت که در سال گذشته با پیشنهاد دولت قرار شد ایجاد منطقه آزاد در هشت استان کشور به همراه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در برخی از مناطق کشور مطرح و در مرحله اول به تصویب مجلس رسید.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: با ایرادی که شورای نگهبان به مصوبه مجلس وارد کرد فرصت خوبی پیدا شد تا محدوده آزاد گسترش یابد تا علاوه بر پار‌س‌آباد، بیله‌سوار، اصلاندوز و گرمی سه منطقه دیگر شامل مشگین، نمین و اردبیل نیز به این محدوده اضافه شود.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

کریمی بیان کرد: با مصوبه روز گذشته مجلس و ارسال آن به شورای نگهبان امیدواریم ایرادات رفع و در اولین فرصت مقدمات راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری فراهم آمده و مقدمات این امر به وجود آید.

وی افزود: لایحه قبلی که با ایراد شورای نگهبان روبرو شد، اصلاح شده که در گام اول نقشه قبلی بازنگری شد و ما سه شهرستان نمین، مشگین‌شهر و اصلاندوز را به این منطقه اضافه کردیم.

کریمی دومین ایراد اساسی شورای نگهبان را در راه‌اندازی ۸۹ منطقه ویژه اقتصادی به جای پیشنهاد راه‌اندازی ۱۲ منطقه اعلام کرد و گفت: این امر به دلیل آنکه بار مالی برای دولت به همراه داشت، شورای نگهبان با این مصوبه مجلس مخالفت کرد که ما در مصوبه جدید سعی کردیم این ایرادات را رفع کنیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل تصریح کرد: علاوه بر ایجاد منطقه آزاد تجاری و برخورداری اهالی از مزایای آن قرار است در خلخال، کوثر، نیر، مشگین‌شهر و گرمی نیز منطقه ویژه اقتصادی راه‌اندازی شود.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بخش خبری ۲۰:۳۰ مورخ ۱۳ آذر ۹۸ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری ۲۰:۳۰ به موضوعات مختلف و سوژه‌های متنوعی چون بازداشت مدیرعامل معتاد، حمایت رهبر انقلاب از جوانان مومن، سخنرانی رئیس جمهور و … پرداخته است. انتهای پیام/

روایت «روحانی» از صحبت تلفنی با رئیس جمهور آمریکا

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، رئیس جمهور، در بیست‌و‌ششمین همایش بیمه و توسعه گفت: مشاورین و همراهان من را قانع کردند و در آخرین لحظات ترک نیویورک پاسخ تلفن رئیس جمهور آمریکا را دادم. انتهای پیام/

فیلم | مردان مسلح با m۱۶ در درگیری‌های ماهشهر چه کسانی بودند؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم| این «صدای اعتراض مردم» است

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
گفت‌وگو و درد و دل مردم معترض با نیروهای امنیتی و نظامیویدئویی از گفت‌وگو و درد و دل مردم معترض بعد از گرانی بنزین با نیروهای امنیتی و نظامی منتشر شده است.

شرط روحانی برای دیدار با ترامپ در سفر اخیر به نیویورک (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

تخلف بیش از یک و نیم میلیارد دلاری وزارت نفت

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
وی گفت: این پرونده به عملکرد سال ۸۹ تا ۹۳ مربوط می‌شود که رسیدگی کردیم و در نهایت، چون از نظر دیوان تمکین نشد، دادستان به ناچار دادخواست صادر کرد. دادستان دیوان محاسبات افزود: البته اگر آنان را قانع و ملزم می‌کردیم که سهم صندوق توسعه ملی را بپردازند ضرورتی به تعقیب شان نبود، اما چون نپذیرفتند اعلام کردیم که تعقیب می‌شوند تا کار به رای منتهی شود. آقای شجاعی افزود: ما معتقدیم که سوخت رسانی به کشتی‌های داخلی هم از مصادیق صادرات است و سهم صندوق توسعه ملی باید در آن دیده شود. چرا شرکت هپکو یا آذران با مشکل مواجه شدند؟ این در حالی است که هدف اصلی خصوصی سازی، تغییر مالکیت مدیریت به شیوه‌های قانونی است. وی مهمترین پرونده‌های واگذاری در سازمان خصوصی سازی را شامل شرکت کشت و صنعت مغان، پالایشگاه کرمانشاه، خودروسازی تبریز و آلومینیوم المهدی برشمرد.

نظرها

اخبار بیشتر