توقف مذاکرات کره جنوبی و آمریکا درباره افزایش هزینه‌های دفاعی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. بین‌المللی
توقف مذاکرات کره جنوبی و آمریکا درباره افزایش هزینه‌های دفاعی

توقف مذاکرات کره جنوبی و آمریکا درباره افزایش هزینه‌های دفاعی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
وزارت خارجه کره جنوبی امروز (سه شنبه) خبر داد مذاکرات برای تقبل هزینه‌های دفاعی حضور نیروهای آمریکایی در این کشور متوقف شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این مذاکرات در پی انتقادها و اعتراضات مردمی به درخواست پنج میلیارد دلاری آمریکا برای تامین این هزینه‌ها متوقف شد.

این توقف در مذاکرات یک شکست بی‌سابقه و شدید در ائتلاف ۶۶ ساله ایالات متحده و کره جنوبی است.

وزارت خارجه کره جنوبی با اشاره به اشتراک در هزینه‌های نیروهای آمریکایی مستقر در این کشور گفت: موضع ما این است که باید در یک چارچوب مورد توافق این هزینه‌ها به اشتراک گذاشته شود. آمریکا بر این باور است که اشتراک هزینه‌های دفاعی باید با ایجاد یک دسته بندی جدید افزایش چشمگیری داشته باشد.

وزارت خارجه کره جنوبی از اظهارنظر درباره دسته بندی جدید هزینه‌های مذکور اجتناب کرد اما خبرگزاری یونهاپ گزارش داد، درخواست آمریکا شامل هزینه‌های کاری برای نیروهای آمریکایی در کره جنوبی، هزینه‌های پرسنل نظامی و حمایتی خانواده‌های آنها، هزینه‌های مرتبط با استقرار نیروهای آمریکایی در شبه جزیره کره و هزینه‌های آموزشی آنها است.

در توافق‌های قبلی، کره جنوبی تنها هزینه‌های سه دسته بندی را شامل هزینه‌های پرسنل کره جنوبی در استخدام نیروهای آمریکایی، ساخت و سازهای نظامی نظیر تاسیسات در داخل پایگاه‌های آمریکایی و هزینه‌های کمکی نظامی نظیر متریال و خدمات را می‌پرداخت.

جیمز دوهارت، مذاکره کننده ارشد آمریکا گفت، ایالات متحده مذاکرات را با دادن زمان به طرف کره‌ای برای بررسی مجدد پیشنهاد ارائه شده پایان داد و من امیدوارم که پیشنهادهای جدید دو طرف را قادر سازد تا به سمت یک توافق مورد قبول دو طرف پیش بروند. متاسفانه، پیشنهادهای مطرح شده از سوی تیم مذاکره کننده کره‌ای پاسخی به درخواست‌های ما برای اشتراک عادلانه و مناسب هزینه‌ها نبود.

رسانه‌های کره جنوبی گزارش دادند، مذاکره کنندگان پس از یک ساعت مذاکره که قرار بود تمام روز به طول بینجامد، میز مذاکره را ترک گفتند.

قانونگذاران کره جنوبی گفته‌اند، مقام‌های آمریکایی به دنبال پنج میلیارد دلار در سال هستند که پنج برابر هزینه ۸۹۶ میلیون دلاری مورد توافق در سال جاری میلادی است.

مقام‌های آمریکایی به صورت علنی این رقم را تایید نکرده‌اند اما دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پیشتر گفته بود، حضور نظامی این کشور در داخل و اطراف کره جنوبی ارزش پنج میلیون دلاری دارد.

بر اساس قانون اساسی کره جنوبی، توافق درباره اشتراک در هزینه‌های دفاعی باید به تصویب پارلمان این کشور برسد. قانونگذاران حزب حاکم کره جنوبی گفته‌اند، آنها از تایید افزایش هزینه‌ها در مذاکرات کنونی امتناع می‌کنند چون بر خلاف اولویت‌ها و ساختار توافق‌های قبلی است.

انتهای

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
روسیه انحصار صادرات گاز به اروپا رادر اختیار دارد و حالا با یک طرح ۵۵ میلیارددلاری گاز خود را به چین رسانده است و آمریکا نیز در راه انحصار کردن گاز به هند است. صادرات گاز روسیه به چین نه تنها راه احتمالی صادرات گاز ایران به این کشوررا منتفی کرد بلکه باافزایش سهم گاز درسبد انرژی چین مصرف نفت این کشوررنیز کاهش می‌یابد که این نیز به زیان ایران است. درحالی که گاز روسیه به اروپا و چین می‌رود متاسفانه گاز ایران دردریاها و در اعماق زمین‌های ایرانی بدون استفاده مانده است. گاز سیبری د رچینکرملین همزمان با هرچه ‌شکننده‌تر شدن روابطش با غرب، مسیر رویکرد به شرق را در دیپلماسی اقتصادی پیش‌ گرفت. از این رو اغراق نیست اگر «قدرت سیبری» روسیه را از این پس رقیب اصلی ترکمنستان و استرالیا در چین بدانیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ساعت قبل
خبرگزاری رسمی سوریه از حمله عناصر ناشناس به پایگاه آمریکایی در میدان نفتی العمر در حومه شمالی شرقی دیر الزور خبر داد. اعتمادآنلاین| خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، امروز- جمعه- نوشت که عناصر ناشناس به پایگاه غیرقانونی آمریکا در میدان نفتی «العمر» در حومه شمال شرقی دیرالزور حمله کردند. سانا تصریح کرد، این حمله همزمان با ورود کاروانی از کامیون‌های حامل تجهیزات نظامی و لجستیکی انجام شد. به نوشته سانا، نیروهای آمریکایی با شلیک توپخانه‌ای به این حمله پاسخ دادند. در اکتبر گذشته «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا با اعلام این‌که نیروهای کشورش از منطقه عملیات نظامی ترکیه موسوم به «چشمه صلح» خارج می‌شوند، در عین حال تأکید کرد که واشنگتن درصدد است بخشی از نیروهایش را در میادین نفتی سوریه حفظ کند.
الفالف13 ساعت قبل
اما امسال عربستان برای نخستین بار در تاریخ خود، رسما درهای خود را به سوی گردشگران گشود. زنان سعودی به منصب دادستانی عمومی رسیدنددر ماه آگوست، عربستان ۵۰ زن را به عنوان محقق دادستان عمومی منصوب کرد. ۶- میزبانی گروه موسیقیدر اکتبر گذشته گروه معروف «بی تی اس» از کره جنوبی، نخستین هنرمندان خارجی بودند که در عربستان برنامه اجرا کردند. میزبانی مسابقات کشتی زناندر ۳۱ اکتبر برای نخستین بار مسابقات جهانی کشتی زنان در عربستان برگزار شد. یک سال پیش از آن اداره ورزش عربستان به مردم اجازه داده بود مسابقات را به صورت زنده تماشا کنند.
فارسفارس1 روز قبل
در چارچوب افزایش همکاریهای دوجانبه بین ازبکستان و مجارستان این کشور به «تاشکند» ۱۰ میلیون دلار وام اختصاص می‌دهد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، اکسیم بانک مجارستان به «اگروبانک» ازبکستان برای خریداری دستگاه‌های خودپرداز یک خط اعتباری به ارزش ۱۰ میلیون دلار اختصاص می‌دهد. «اگروبانک» ازبکستان در ماه مارس سال جاری میلادی در نشست بازرگانی در شهر «بوداپست» با بانک صادراتی و وارداتی مجارستان همکاری‌های متقابل برقرار کرده است. در نتیجه گفت‌وگوهای دوجانبه نمایندگان «اکسیم بانک» مجارستان با هدف آشنایی با فعالیت «اگروبانک» به تاشکند سفر کردند. امروز در ازبکستان ۳ شرکت با مشارکت سرمایه سرمایه گذاران مجارستان از جمله ۲ شرکت مشترک و یک شرکت با ۱۰۰ درصد سرمایه سرمایه گذاران مجارستان فعالیت می‌کنند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شرکت اتمی دولتی روسیه، معروف به روس اتم با انتشار بیانیه‌ای در روز پنج شنبه اعلام کرد که کار برای بازسازی یک کارخانه در تاسیسات هسته‌ای فردوی ایران را تعلیق کرده است. در این بیانیه با اعلام این که علت تعلیق بازسازی کارخانه مورد نظر فردو، غنی سازی اورانیوم است، گفته شده: غنی سازی اورانیوم و تولید ایزوتوپ‌های پایدار نمی‌تواند بصورت همزمان در یک اتاق انجام گیرد. به گفته واحد TVEL که زیرمجموعه روس اتم به شمار می‌رود، از نظر فنی و تکنولوژیک تولید ایزوتوپ‌های پایدار همزمان با غنی سازی اورانیوم غیرممکن است. واحد TVEL همچنین در بیانیه خود در همین ارتباط اعلام کرده که طرف ایرانی را در جریان تعلیق بازسازی یک کارخانه در تاسیاست هسته‌ای فردو قرار داده است. پیش از این ایران در چارچوب روند کاهش تعهدات به توافق هسته‌ای، غنی‌سازی اورانیوم در مرکز فردو را آغاز کرده بود و حال بیانیه شرکت روس اتم تنها چند هفته پس از آغاز گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران در برجام صورت می‌گیرد که در واکنش به عدم پای بندی اعضای اروپایی توافق هسته‌ای دنبال می‌شود.
فارسفارس3 ساعت قبل
یک سازمان غیرانتفاعی در آمریکا روز جمعه گزارش داد شمار «تیراندازی‌های کور» در آمریکا در سال جاری میلادی به عدد ۳۱۹ رسیده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تیراندازی که ساعتی پیش در یک پایگاه دریایی آمریکا در ایالت «فلوریدا» به وقوع پیوست، شمار تیراندازی‌های کور در این کشور در سال جاری را به ۳۱۹ رساند. وبگاه‌اطلاع‌رسانی سازمان غیرانتفاعی «آرشیو خشونت‌های مسلحانه» (Gun Violence Archive) که پایگاه داده‌ای برای رصد تیراندازی‌های کور در آمریکا ایجاد کرده گفته حادثه امروز که در جریان آن ۴ نفر کشته شدند سیصد و نود و یکمین تیراندازی کور در سال ۲۰۱۹ در آمریکا است. تمایز دیگر جامعه آمریکایی، محل وقوع تیراندازی‌های مرگبار است. «آگوستو دی ونانزی»، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه پرودو می‌گوید: «در جامعه آمریکا ملاک قضاوت درباره ارزش افراد موفقیت‌های فردی در زمینه‌های شغلی، تحصیلی، رقابت‌های ورزشی، مد یا جایگاه اجتماعی-اقتصادی است.

نظرها

اخبار بیشتر