خیرین مدرسه ساز شریک آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
خیرین مدرسه ساز شریک آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت است

خیرین مدرسه ساز شریک آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت است

مهرخبرگزاری مهر |
وزیر آموزش و پرورش گفت: خیرین مدرسه ساز شریک آموزش و پرورش در عرصه تعلیم و تربیت است.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در همایش ملی بانوان مدرسه ساز کشور که صبح امروز در هتل پارسیان آزادی برگزار شد، گفت: این همایش همایش بانوان خیر مدرسه ساز است و این جمع، جمعی است که مسئولیت اجتماعی دارد و برای کاهش رنج مردم وقت و مالش را می‌گذارد و در جامعه‌ای که این فرهنگ شده که همه فقط مطالبه‌گری می‌کنند، کسانی که وظیفه خود را انجام می‌دهد قابل تقدیر است و ارزشمند است.

وی ادامه داد: این عرصه، عرصه مسئولیت اجتماعی است و کشور ما در این شرایط به این روحیه نیاز دارد. فرهنگی که شما اشاعه می‌دهید بسیار اثرگذار است و کشور ما به فرهنگ مسئولیت پذیری نیاز دارد. مدرسه آینده کشور ماست و ظرفیت توانمندی‌های نسل ما در آنجا گسترش پیدا می‌کند و شما در خلق این موقعیت یادگیری به ما کمک می‌کنید. شما شریک آموزش و پرورش در امر تعلیم و تربیت هستید و چه بسا ما شریک شما هستیم و شما مسئول اصلی این عرصه هستید.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی در ادامه به ۳۰ درصد مدارسی که نیازمند تخریب و نوسازی و مقاوم سازی است اشاره کرد و گفت: ۱۲ درصد مدارس ما نیازمند تخریب و نوسازی است.

تکمیل می‌شود ….

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قلعه‌ای ۶۰۰۰ ساله خفته در خاک بی توجهی/تبدیل یالدور به زباله گاه

مهرمهر20 ساعت قبل
شهرستان مرند دارای قلعه باستانی «یالدور» با ۶ هزار سال قدمت و پیر خموش و آثار و ابنیه ‌های بیش از ۴ هزار ساله در روستاها و مناطق تاریخی از داشتن هتل و موزه محروم و هر روز شاهد تخریب و غارت میراث فرهنگی هستیم. کم‌ توجهی متولیان میراث فرهنگی در حفظ آثار تاریخی و کهن، موجب از بین رفتن کتیبه ‌ای با قدمت ۹ هزار ساله و قله باستانی «یالدور» با قدمت ۶ هزار ساله شده است. قلعه باستانی مرند ساماندهی می‌شودمسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان مرند، در گفتگو با خبرنگار مهر، ابراز می‌دارد: این قلعه تاریخی در سال ۱۳۴۷ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. امیر جدایی می‌افزاید: با توجه به محدودیت اعتبارات و اولویت بندی سایر پروژه‌ها، بر روی ساماندهی این تپه باستانی در سال جاری و سال بعد، تمرکز خواهیم کرد. بسیاری از اهالی و همسایگان قلعه یالدور نیز از زباله دانی شدن این محل به شدت انتقاد کردند.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
خبرگزاری تسنیم-محمدخاجی: به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مستند «مهدی عراقی را بکش» ساخته «عبدالرضا نعمت اللهی» یکی از مهمترین مستندهایی بود که شب گذشته در نخستین روز سیزدهمین جشنواره بین‌االمللی سینما حقیقت به نمایش درآمد و تنور سرد جشنواره را به گرمی بدل کرد. «مهدی عراقی را بکش» از آن دست مستندهایی است که باید به تماشای آن نشست؛ این مستند خصوصا برای آنها که به تماشای مصور تاریخ سیاسی معاصر علاقه‌مندند، تجربه‌ای جذاب و کشاننده خواهد بود. شیوه طراحی پرسشها در فواصل گوناگون مستند و ترکیب متنوع مصاحبه‌شوندگانی که برای وارسی سوژه مستند از سوی سازندگان انتخاب شده‌اند، حاکی از آن است که فاز تحقیق و پژوهش مجدانه مورد توجه و اهتمام سازندگان «مهدی عراقی را بکش» قرار گرفته است. «مهدی عراقی را بکش» اگرچه در ترسیم و ارائه تصویری جامع و مانع از سال‌های پیش از شهادت شهید عراقی منسجم و یکنواخت عمل می‌کند، با این وجود چندان به تبیین و واکاوی انگیزه‌های گروهک تروریستی فرقان نسبت به ترور شهید مهدی عراقی نمی‌پردازد و بدین ترتیب عطش مخاطبان برای آگاهی از این وجه مکتوم شهادت شهید عراقی را بی‌پاسخ باقی می‌گذارد. در تحلیل نهایی باید گفت که مستند «مهدی عراقی را بکش» یکی از مستندهای خوش ساخت و امیدبخش جشنواره سینما حقیقت امسال است که تماشای آن می‌تواند برای هر مخاطبی با هر نوع ذائقه، جهت‌گیری، خط‌مشی فکری و تعلقات حزبی و جناحی خالی از لطف نباشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
این را می‌شد از صدای تشویق آن‌ها پس از اجرای قطعه اول متوجه شد. اما تشویق‌ها زمانی بیشتر شد که گروه رستاک به سراغ اجرای قطعه لری «بارو بارو» رفت. اما اوج هیجانات با اجرای قطعه‌ای بندری رقم خورد. اجرای این قطعه که تقریبا در آخرین دقایق کنسرت انجام شد، تالار وحدت را از صدای مردم منفجر کرد و اوج تشویق تماشاگران را به همراه داشت. این قطعه را که پیش از اجرای کنسرت، منتشر نشده بود و هواداران رستاک برای اولین بار می‌شنیدند.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
حسین یعقوبی درحالی از وضعیت فعلی بازار ترجمه می‌گوید که معتقد است وقتی اثر ادبی ماندگار خلق نمی‌شود، طبیعی‌ است که از کشورهای دیگر هم کسی پیدا نمی‌شود آثار فارسی را ترجمه کند. این مترجم و نویسنده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت ترجمه آثار ادبی فارسی به زبان‌های دیگر اظهار کرد: ترجمه کتاب‌های فارسی به زبان‌های دیگر باید توسط مترجم‌های خارجی انجام شود. ادبیات ما باید طوری در سطح جهان شناخته شود که مترجم‌های دیگر کشورها راغب شوند آن را ترجمه کنند. در مطبوعات و رسانه‌ها هم همین است، یک نفر مسئول سرویس ادبی‌ است و آثار دوستانش را معرفی می‌کند. او ادامه داد: در حال حاضر وقتی آثار روز جهان منتشر می‌شوند، چند مترجم همزمان شروع به ترجمه آن‌ها می‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
آقای ابوالفضل همراه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره آخرین وضعیت سلامتی آقای رضا ایرانمنش گفت: این بازیگر سینما و تلویزیون دو شب پیش بر اثر حملات ناشی از عوارض شیمیایی شدن در بیمارستان بعثت بستری شد. وی ادامه داد: این هنرمند اکنون بستری است و مراحل درمان را طی می‌کند. از مردم عزیز می‌خواهم برای سلامتی این هنرمند دعا کنند. آقای رضا ایرانمنش ۱۹ شهریور ۱۳۴۶ در جیرفت کرمان متولد شد. وی در ده‌ها فیلم سینمایی و مجموعه تلویزیونی حضور داشته است.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
رییس ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از انجام کارآزمایی‌های بالینی برای کاربردی کردن سلول‌های بنیادی در حوزه اعصاب و نورولوژی خبر داد و گفت: تاکنون تاییدیه‌ سازمان غذا و دارو برای آن دریافت نشده است. دکتر امیرعلی حمیدیه در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: تاکنون ۵ محصول در حوزه سلول‌های بنیادی از سوی سازمان غذا و دارو تاییدیه‌ها را دارد و تعداد زیادی از آنها در صف انتظار تایید در این سازمان قرار دارند. وی با بیان اینکه هر محصولی را که دارای تاییدیه سازمان غذا و دارو باشد، می‌توان به کشورهای دیگر پیشنهاد داد، اظهار کرد: این محصولات تایید شده در حوزه‌های «پوست» برای بیماری‌های پوستی، سوختگی‌ها و ویتیلیگو و «ارتوپدی» است. حمیدیه گروه سوم برای کاربردی شدن سلول‌های بنیادی را گروه نورولوژی دانست و خاطر نشان کرد: در حال حاضر استفاده از سلول‌های بنیادی در گروه نورولوژی و اعصاب را در دستور کار داریم. دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی با تاکید بر اینکه کارآزمایی‌های آن از چهار سال قبل آغاز شده است، یادآور شد: در این مطالعات به دنبال کاربردی کردن سلول‌های بنیادی در بیماری‌هایی چون فلج مغزی هستیم و کارآزمایی‌های بالینی آن به پایان رسیده است.

نظرها

اخبار بیشتر