کتاب‌های لغو مجوز سر از انبار قاچاقچیان درآورد/ آزادی متهم با یک فیش حقوقی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
کتاب‌های لغو مجوز سر از انبار قاچاقچیان درآورد/ آزادی متهم با یک فیش حقوقی

کتاب‌های لغو مجوز سر از انبار قاچاقچیان درآورد/ آزادی متهم با یک فیش حقوقی

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
هفته گذشته یک چاپخانه بزرگ در خیابان قزوین تهران که مکانی برای انتشار کتاب‌های قاچاق بود شناسایی و نسخه‌های متعدد کتاب‌هایی که اخیرا لغو مجوز شده‌اند،‌ شناسایی شد‌، کتاب‌هایی بالغ بر ۴۷ هزار عنوان به ارزش دو میلیارد.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ‌ کارگروه صیانت از حقوق ناشران و مولفان که چند سالی است در راستای مبارزه با قاچاق کتاب فعالیت می‌کند، ‌ در هفته گذشته با همکاری پلیس امنیت تهران بزرگ اقدام به شناسایی و کشف یک باند دیگر قاچاقچیان کتاب کرده است.

سرکرده این باند که پیش از این نیز از قاچاقچیان بزرگ کتاب بوده است، در شعبه ۱۰۵۹ دادسرای استان تهران پرونده داشته و به ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. این فرد پیش از این اقدام به چاپ غیرقانونی کتاب‌های انتشارات ققنوس و چند ناشر دیگر کرده بود. اما پس از آزادی دوباره اقدامات خود را از سر گرفته است.

بنا به گفته یکی از اعضای کارگروه مبارزه با قاچاق کتاب این فرد در یک چاپخانه بزرگ در خیابان قزوین تهران شناسایی شد که پس از بازجویی‌ها از این چاپخانه انبار وی نیز شناسایی شد، ‌ در مجموع ۴۷ هزار عنوان کتاب قاچاق در این چاپخانه و انبار کشف شده شناسایی و جمع‌آوری شد.

در وبسایت خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

وی ادامه داد: ‌ نکته جالب اینکه در میان کتاب‌های شناسایی شده از این انبار و چاپخانه‌، نسخه‌های قاچاق کتاب‌هایی که اخیرا لغو مجوز شده و انتشار آن‌ها غیرقانونی اعلام شده است، ‌ به وفور به چشم می‌خورد. کتاب‌های نوح‌هراری‌، الیف شافاک و …

این عضو کارگروه تصریح کرد: ‌ متهم این پرونده در همان چاپخانه دستگیر شد، ‌ اما متاسفانه شنیده‌های ما حاکی از این است که با ارائه یک فیش حقوقی آزاد شده است.

ارزش ریالی کتاب‌های کشف شده بالغ بر ۲ میلیارد ریال برآورد شده است که این کتاب‌ها برای بررسی بیشتر در اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران نگهداری می‌شود.

شناسایی انبار جدید کتاب‌های قاچاق در هفته کتاب در حالی اتفاق افتاده است که هومان حسن‌پور در نشست خبری خود در هفته جاری از کنترل قاچاق کتاب خبر داده و گفته بود که ۸۰ درصد قاچاقچیان کتاب از رده خارج شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر