دمای هوا در چهارمحال و بختیاری کاهش یافت/ یخ زدگی معابر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
دمای هوا در چهارمحال و بختیاری کاهش یافت/ یخ زدگی معابر

دمای هوا در چهارمحال و بختیاری کاهش یافت/ یخ زدگی معابر

مهرخبرگزاری مهر |
شهرکرد-دمای هوا در چهارمحال و بختیاری کاهش قابل توجه داشته است و اکنون معابر و خیابان ها دچار یخ زدگی شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، بارش برف در چهارمحال و بختیاری از عصر روز یکشنبه آغاز شد و تا عصر روز دوشنبه هفته جاری ادامه داشت.

بیشترین بارش برف در شهرستان کوهرنگ گزارش شده است به طوری که بارش برف در ارتفاعات بالای ۵۰ سانتی متر و در شهر چلگرد ۳۵ سانتی متر گزارش شده است.

هم اکنون دمای هوا در چهارمحال و بختیاری کاهش شدیدی داشته است و دما در تمام نقاط استان به زیر صفر رسیده است.

معابر و خیابان‌ها طی شب گذشته به علت کاهش دمای هوا دچار یخ زدگی شدند و ماموران و نیروهای شهرداری در صبح امروز در برخی نقاط شهری شن و نمک در خیابان‌ها و معابر می‌پاشاندند.

مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به خروج سامانه بارشی از سطح استان، اظهار داشت: بیشترین فعالیت این سامانه بارشی در شهرستان کوهرنگ گزارش شده است.

شاهرخ پارسا عنوان کرد: هم اکنون ارتفاع برف در شهر چلگرد ۳۵ سانتی متر و ارتفاع این شهرستان بیش از این مقدار گزارش شده است.

وی تاکید کرد: ارتفاع برف در شهرستان فارسان ۲۴ سانتی متر گزارش شده است.

میانگین وزنی بارندگی سال زراعی جاری چهارمحال و بختیاری به ۵۳ میلی متر رسید

مدیر کل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به کاهش۵۳ درصدی بارندگی در چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: میزان بارندگی سال زراعی جاری چهارمحال و بختیاری نسبت به میانگین سال زراعی گذشته ۵۳ درصد کاهش بارندگی دارد.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

وی عنوان کرد: میزان بارندگی سال زراعی جاری چهارمحال و بختیاری نسبت به میانگین بلند مدت دوره مشابه۲۱ درصد کاهش بارندگی دارد.

دمای هوا در چهارمحال و بختیاری کاهش یافت/ یخ زدگی معابر - 12

مدیر کل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: میزان بارندگی سال زراعی جاری چهارمحال و بختیاری نسبت به سال زراعی کامل ۹۱ درصد کاهش بارندگی دارد.

وی تاکید کرد: میانگین وزنی بارندگی سال زراعی جاری چهارمحال و بختیاری ۵۳ میلی متر گزارش شده است.

افت دمای هوا در بیشتر نقاط چهارمحال و بختیاری

مدیر کل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: بارش برف موجب کاهش شدید دمای هوا در این استان شده است و هم اکنون کوهرنگ با دمای منفی هشت درجه سانتی گراد سردترین منطقه چهارمحال و بختیاری گزارش شده است.

وی اظهار داشت: دمای هوا در شهرکرد به منفی شش درجه سانتی گراد رسیده است.

مدیر کل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به پیش بینی وضعیت آب و هوا، اظهار داشت: تفسیر نقشه و تصاویرماهواره نقشه‌های پیش یابی و خروجی مدل‌های عددی هواشناسی بیانگر ادامه فعالیت سامانه بارشی دراستان به شکل ضعیف تا اواخر وقت امروز در سطح استان است.

مدیر کل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: طی ۴۸ ساعت آینده کاهش محسوس دما به خصوص دمای کمینه، بارش پراکنده برف، مه صبحگاهی در غالب نقاط به ویژه گردنه‌های کوهستانی و گاهی وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: اواخر هفته دمای هوا روند افزایشی در این استان دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | پلیس: اراذل اوباش سابقه‌دار در مسعودیه تیراندازی کردند، یک راننده اسنپ بی‌گناه کشته شد

خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

خودکشی همزمان ۲ دختر در ایستگاه متروی شهرری / ظهر امروز رخ داد+ فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: با بررسی‌های بیشتر مشاهده می‌شود که هنگامی که این دو خانم خودشان را به سمت ریل پرت می‌کنند قطار با آنها برخورد کرده و بر اثر شدت ضربه وارده درجا فوت می‌کنند. وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص می‌شود که این دو خانم با هم نسبت فامیلی دارند و دختر عمه، دختر دایی هستند، شب گذشته دعوایی بین این دختران و خانواده انها حاصل می‌شود که صبح امروز ساعت ۱۰ دختر عمه، از منزل خارج و به خانه دختر دایی اش مراجعه می‌کند. رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: حدود ساعت ۱۰ این دو دختر از خانه خارج می‌شوند و بعد در ایستگاه مترو شهرری چنین اتفاقی برایشان رخ می‌دهد. وی در پایان گفت: تحقیقات پلیس برای روشن شدن ابعاد بیشتری از این ماجرا ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فارس ویدئویی از آتش زدن‌ها و تخریب‌ها منتشر کرد | لیدرهای عملیاتی

همشهریهمشهری1 روز قبل

حرف تا عمل ایمن سازی معابر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ همکارمان خانم جعفری از وضعیت مناسب سازی و ایمن سازی معابر، پارک‌ها و بوستان ها‌ی پایتخت گزارشی تهیه نموده است و این موضوع را پیگیری نموده است ضمن آنکه امسال بودجه مناسب سازی اماکن و معابر از ۱۹٫۸ به ۷۱٫۶ میلیارد ارتقا یافته است.

۱۵ آذر، روز هوانیروز

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ارتش در زمینه ساخت قطعات دست به کار بزرگی زده است و آن بی نیاز کردن کشور از واردات قطعات بالگردهاست. با مجهز شدن بالگردها به انواع موشک‌ها، قدرت هوانیروز ارتش روز به روز در حال افزایش است.

فیلم| الاغ سواری در اعتراض به گران شدن بنزین

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر