سالیانه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی احداث می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. اقتصادی
سالیانه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی احداث می‌شود

سالیانه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی احداث می‌شود

ایمناخبرگزاری ایمنا |
مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام اینکه با نظارت و فعالیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از یک میلیون واحد مسکونی در شهرهای کوچک و روستاها مقاوم‌سازی و بهسازی شده‌اند، گفت: بر اساس طرح جامع مسکن، احداث سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی توسط بنیاد مسکن انجام می‌شود.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا سهرابی درباره ساخت سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی که بر اساس طرح جامع مسکن بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گرفته است، اظهار کرد: به طور مشخص بنیاد مسکن، متولی احداث مسکن در نقاط روستایی است.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه ایران، کشوری سانحه خیز به شمار می‌رود، به اجرای طرح بهسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی اشاره کرد و افزود: بعد از زلزله سال ۱۳۶۹ دولت به مقاوم سازی و بهسازی واحدهای روستایی همت گماشت و اجرای این طرح از سال ۱۳۷۴ آغاز و تا ۱۳۸۴ به طول انجامید. از سال ۱۳۸۴ به بعد طرح احداث سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی آغاز شد.

سهرابی اضافه کرد: از سال ۱۳۸۴ تاکنون، یک میلیون و ۷۰۶ هزار واحد مسکونی روستایی بهسازی شده است.

وی گفت: به موازات اجرای طرح بهسازی و مقاوم‌سازی سالیانه ۲۰۰ هزار واحدمسکونی روستایی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مناطق سیل‌زده و آسیب دیده از زلزله و سایر مخاطرات، حدود ۴۳۰ هزار واحد مسکونی روستایی احداث کرد. تاکنون در مجموع دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی مقاوم در سراسر کشور در قالب بهسازی و یا بازسازی داریم.

به گفته سهرابی، بر اساس سرشماری سال ۹۵، در کشور حدود پنج میلیون و ۳۷۷ هزار واحد مسکونی روستایی وجود دارد که تاکنون بیش از ۴۳ درصد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه مقاوم‌سازی و بهسازی و احداث واحدهای مسکونی روستایی قبل از سال ۸۴، هفت درصد بود و امروز به ۴۳ درصد رسیده است، گفت: بخش‌های خصوصی نیز حدود پنج درصد در طی این سال‌ها به این طرح کمک کرده‌اند و هم اکنون با احتساب فعالیت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بخش خصوصی شاهد مقاوم سازی و بهسازی ۴۸ درصدی واحدهای مسکونی روستایی هستیم.نظارت بنیاد مسکن در ساخت‌وسازهای شهرهای‌کوچک و روستاها

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توضیح داد: مقاوم‌سازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی یکی از طرح‌های موفق نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است که هر سال با قوت، ادامه پیدا کرد.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

سهرابی تصریح کرد: ارائه تسهیلات به مالکان واحدهای مسکونی روستایی که باید مقاوم‌سازی شوند با بنیاد مسکن است و در مورد بخش‌های خصوصی نیز طبق تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت مسکن و سازمان نظام مهندسی انجام شده است، هرگونه ساخت و سازی باید با نظارت بنیاد انجام بگیرد.

وی یادآور شد: وام بهسازی مسکن روستایی از پنج میلیون تومان شروع شد و هم‌اکنون این تسهیلات به ۴۰ میلیون تومان رسیده است که نرخ سود آن پنج درصد و بازپرداخت آن نیز ۱۵ ساله است.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در طرح جامع مسکن، احداث سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در دستور کار است که برای تک به تک استان‌ها برنامه تهیه شده است.

سهرابی نیاز کشور را به احداث واحدهای مسکونی روستایی ۶۷۸ هزار واحد عنوان کرد و گفت: طبق ماده ۵۹ برنامه ششم توسعه کماکان تا پایان برنامه سالانه ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی باید ادامه پیدا کند.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین اعلام کرد: بنیاد مسکن در اواخر سال، طرح احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی را به تفکیک استان‌ها و بر اساس نیاز هر استان به مجلس می‌برد و با تصویب مجلس و تخصیص اعتبار، طرح مصوب در سال بعد، اجرایی‌وعملیات می‌شود.

وی یادآور شد: در سال‌های ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰ به دلیل تخصیص اعتبارات لازم و مناسب، سالانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی توسط بنیاد احداث شد.

سهرابی اعلام کرد: به طور متوسط بنیاد سالانه ۱۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی را بهسازی و بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار واحد را بازسازی می‌کند که امیدواریم در سالجاری بتوانیم احداث ۲۰۰ هزار واحد را به طور کامل با همکاری بانک‌ها داشته باشیم.

وی افزود: در سال‌جاری تاکنون حدود ۷۵ هزار واحد به بانک‌های عامل معرفی شده و ۴۵ هزار واحد قرارداد بسته و کار احداث را آغاز کرده‌اند. کد خبر ۳۹۷۳۴۷

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک22 ساعت قبل
بانک پاسارگاد بر اساس صورت‌های مالی مورد تایید حسابرس در ۶ ماهه نخست امسال به ازای هر سهم ۲۰۵ ریال سود محقق کرده است که نسبت به ۵۳ سود ریالی در دوره مشابه قبلی رشد ۲۸۷ درصدی داشته است. بانک پاسارگاد بر اساس صورت‌های مالی مورد تایید حسابرس در ۶ ماهه نخست امسال به ازای هر سهم ۲۰۵ ریال سود محقق کرده است که نسبت به ۵۳ سود ریالی در دوره مشابه قبلی رشد ۲۸۷ درصدی داشته است. مجموع درآمدهای وپاسار طی این مدت با رشد ۷۷ درصدی، در حالی ۲۹۹۰ میلیارد تومان گزارش شده که این رقم در پایان شهریور ماه سال گذشته ۱۶۹۳٫۵ میلیارد تومان بوده است. رشد ۲۸۸ درصدی سود خالص وپاساربانک پاسارگاد طی ۶ ماهه نخست امسال سود خالص خود را با رشد ۲۸۸ درصدی، به ۱۰۴۸٫۲ میلیارد تومان افزایش داده است و موفق به شناسایی ۲۰۵ ریال سود خالص به ازای هر سهم طی این مدت شده است. مطالبات از بانک‌های مرکزی با رشد ۱۷ درصدی و مطالبات از بانک‌ها و سایر موسسات اعتباری نیز با رشد ۹ درصدی مواجه شده است.

لامبورگینی و مدلی که فقط یک دستگاه از آن موجود است! (+تصاویر)

9+
عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل

امکان صادرات روزانه ۲۵ تا ۳۰ میلیون لیتر بنزین

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
سخنگوی اتحادیه صادر کنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان این که هم اکنون بازار بسیار خوبی در کشور‌های همسایه برای فرآورده‌های نفتی کشور بوجود آمده است، افزود: هم اکنون ما روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم که پیش بینی می‌شود ۶۰ تا ۶۵ میلیون لیتر آن به صورت سهمیه‌ای و ۲۰ میلیون لیتر آن به صورت آزاد در داخل عرضه شود بنابراین حدود ۳۰ میلیون لیتر بنزین مازاد خواهیم داشت که می‌توان آن را برای صادرات عرضه کرد. آقای حسینی با بیان این که صادرات فرآورده‌های نفتی مشکلات صادرات نفت خام را ندارد گفت: صادرات فرآورده‌ها به دلیل این که از طریق مرز‌های زمینی به کشور‌های همسایه انجام می‌شود راحت‌تر است و معمولا خریداران ما عمدتا بخش خصوصی هستند که تحریم‌های آمریکا بر آن‌ها اثرگذار نیست. وی تصریح کرد: با صادرات فرآورده‌های نفتی می‌توان بخشی از کمبود منابع ارزی کشور که به دلیل ایجاد مشکلات در صادرات نفت خام بوجود آمده، جبران کرد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی رضا پدیدار، درگفتگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما افزود: در صنایع بالادستی نفت، ۵۰ شرکت فعال داریم که بیش از ۳۰ تای آن‌ها در اختیار بخش خصولتی است. رئیس شورای سیاستگذاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفتنمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت برگزار می‌شودنخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت ایران به همت بخش خصوصی در تهران برگزار خواهد شد.

کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر)

18+
عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- بانک جهانی در گزارشی که منتشر کرده، می‌گوید که کاهش آنی در کمک‌های بین‌المللی به افغانستان، می‌تواندچشم‌انداز صلح پایدار در این کشور را متأثر سازد. به گزارش خبرگزاری میزان، بانک جهانی در گزارشی که منتشر کرده، می‌گوید که کاهش آنی در کمک‌های بین‌المللی به افغانستان، می‌تواندچشم‌انداز صلح پایدار در این کشور را متأثر سازد. یافته‌های این گزارش، نشان می‌دهند که افغانستان پس از دست یافتن به یک صلح احتمالی نیز به تداوم پشتیبانی مالی جامعۀ جهانی - سالانه در حدود ۶ تا ۸ میلیارد دلار نیاز - خواهد داشت. در این گزارش، پیشنهاد شده‌است که کاهش کمک‌های جامعۀ جهانی به افغانستان، تدریجی باشد و توقعات در مورد تأثیرات اقتصادی و مالی پس از دست یافتن به یک توافق سیاسی باید واقع‌بینانه باشد. چراکه احتمال دارد که تحت هر سناریو میزان تعهدات مالی برای افغانستان در مقایسه با کمک‌های جامعۀ جهانی در گذشته محدود باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، در اولین اقدام سیاسی میان ایران و آمریکا از زمان روی کار آمدن ترامپ، امروز ژیو وانگ تبعه آمریکایی متهم به جاسوسی که اخیرا مورد عفو قرار گرفته بود با دکتر مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی ربوده شده توسط دولت آمریکا معاوضه شد. بر اساس این گزارش، برایان هوک در سوئیس او را از دولت این کشور تحویل گرفته است.

نظرها

اخبار بیشتر