۷ سال انتظار برای انتشار دو کتاب کودک!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
۷ سال انتظار برای انتشار دو کتاب کودک!

۷ سال انتظار برای انتشار دو کتاب کودک!

مهرخبرگزاری مهر |
سعیده موسوی‌زاده، شاعر شناخته‌شده کودک و خردسال می‌گوید هفت سال پیش دو کتاب شعر کودک را برای انتشار به سوره مهر سپرده است، ولی این کتاب‌ها هنوز منتشر نشده‌اند.

موسوی‌زاده شاعر کودک ضمن اظهار این مطلب به خبرنگار مهر گفت: دو کتاب «ویز ویزوی مربایی» و «شکم‌گنده» عنوان دو کتابی است که ۷ سال پیش تالیف کرده‌ام و برای انتشار به سوره مهر سپردم، اما هیچ مشخص نیست که این کتاب‌ها چه زمانی قرار است منتشر شوند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اینکه «درباره اینکه کار انتشار این آثار در چه مرحله‌ای است از ناشر خبر گرفته‌اید؟» گفت: بله چندین بار خبر گرفته‌ام، ولی جواب درستی دریافت نکردم و اساسا نمی‌دانم کار واقعا در چه مراحلی است و چه زمانی قرار است منتشر شود. اما تصویرگری و صفحه‌آرایی کتاب چندین سال پیش انجام شده بود.

این شاعر کودک و نوجوان با اظهار اینکه در برهه‌ای به من گفتند ابتدا قرار بوده این کتاب‌ها با جلد نرم منتشر شود، ولی بعدا به این نتیجه رسیده‌اند که باید با جلد سخت منتشر شود، توضیح داد: به نظر می‌رسد این مسائل، در کنار تغییر مدیران باعث تعویق و تعلل در انتشار این کتاب‌ها شده است.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان

وی در پایان به مشکلات کاغذ و صنعت نشر در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: این مشکلات هم در این تعویق بی‌تاثیر نبوده است.

به گفته موسوی‌زاده کتاب «ویز ویزوی مربایی» از پنج داستان منظوم تشکیل شده است. عنوان‌های هر منظومه نه‌بندی این کتاب عبارت است از «پنجاه و شش تا کلاغ»، «کوچه مورچه‌ها»، «مورچه کوهنورد»، «ویز ویزوی مربایی» و «بادبادکی که گم شد». شخصیت اصلی چهار منظومه ابتدایی این کتاب حشرات و پرندگان مورد علاقه گروه سنی خردسالان هستند و آخرین منظومه به داستان بادبادکی می‌پردازد که نخش پاره می‌شود و بعد از آواره‌شدن در شهر، با یک جوجه کلاغ دوست می‌شود. همچنین شعرهای مجموعه «شکم گنده» ویژه گروه سنی خردسال است که موضوعاتی چون مشاغل مختلف، دنیای حیوانات و شخصیت‌بخشی به عروسک‌ها را در بر می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

رحیم پور ازغدی: صوت جلسات را منتشر کنید ببینید چه کسی توهین کرد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم بزرگداشت روز دانشجو، شنبه (۱۶ آذر ۱۳۹۸) با سخنرانی حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشکده مکانیک دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تهران برگزار شد. رحیم پور ازغدی در بخشی از این مراسم گفت: برخی نقل‌ها درباره جلسه شورای انقلاب فرهنگی از من در فضای مجازی شد که نادرست است. صوت و متن جلسات را به طور کامل منتشر کنید و ببینید چه کسی توهین کرد. بیشتر بخوانید: صحبت‌های رئیس جهاد دانشگاهی درباره دعوای روحانی و رحیم‌پور ازغدی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی + فیلمانتهای پیام/

تاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وزیر نفت: صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با هدف حمایت از کسب و کار‌های نوپا و طرح‌های این حوزه با اعتبار اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان تأسیس خواهد شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حاشیه رویداد توسعه فناوری کالا‌های پر مصرف حوزه گاز در صندوق نوآوری و شکوفایی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: حمایت از کسب و کار‌های نوپا و محصولات بومیتاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانوی ادامه داد: با اجرای طرح خرید تضمینی تمام محصولات ساخته شده در داخل توسط شرکت‌های دانش بنیان در صورت داشتن استاندارد‌های داخلی به قیمت توافق شده خریداری خواهند شد. آقای علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: صندوق پژوهش فناوری وزارت نفت درخواستش در حال بررسی و به زودی مجوز خواهد گرفت.

تولید نیاز صنعت در دانشکده نفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

ماجرای قبوض مدارس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش تصویریماجرای قبوض مدارسپیرو مصوبه مجلس قرار بود که هزینه آب و برق و گاز مدارس در صورت رعایت کردن الگوی مصرف رایگان باشد، اما برخی مدارس که الگوی مصرف را هم رعایت کرده‌اند همچنان قبض و اخطار قطع انشعاب دریافت می‌کنند.

تبهکار ترسناک آمریکا را بشناسید / چارلز منسن کیست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
«چارلز منسن» رهبر یک گروه بی‌رحم بود که نیم قرن پیش شوک بزرگی به مردم آمریکا وارد کرد. او نام این فرد را هم برد؛ «چارلز منسن». دستگیری «چارلز منسن» و برخی اعضای گروه او، آمریکا را بهت‌زده کرد. در فیلم تارانتینو حرکت دسته سه نفری قاتلان به خانه هالیوودی‌ها بازسازی شده. «چارلز منسن» تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۷ در زندان ماند و با وجود درخواست‌های مکرری که برای عفو داده بود، نتوانست حبس ابد خود را بشکند.

نظرها

اخبار بیشتر