ابهام در اعمال تعرفه ترجیحی اوراسیا به ایران/ در صورت لزوم تخفیفات را متوقف می‌کنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
ابهام در اعمال تعرفه ترجیحی اوراسیا به ایران/ در صورت لزوم تخفیفات را متوقف می‌کنیم

ابهام در اعمال تعرفه ترجیحی اوراسیا به ایران/ در صورت لزوم تخفیفات را متوقف می‌کنیم

فارسخبرگزاری فارس |
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اجرای موافقت‌نامه ترجیحی ایران و اوراسیا گفت: علی‌رغم اینکه ایران تخفیفات خود را برای صادرکنندگان کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا اعمال می‌کند، اما گفته می‌شود کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا این تخفیفات را اجرایی نکرده‌اند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علی اکبر مهرفرد امروز در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اجرای موافقت‌نامه ایران و اوراسیا از ۵ آبان ماه ۹۸ گفت: به موجب این موافقت‌نامه مقرر شده تا ایران تخفیفاتی را بر اساس کدهای تعرفه‌ای برای ۵ کشور عضو اتحادیه اوراسیا اعمال کند و در مقابل آن ۵ کشور هم تخفیفاتی را در قالب کدهای تعرفه‌ای در اختیار صادرکنندگان ایرانی قرار دهند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: با توجه به عملیاتی شدن موافقت‌نامه ترجیحی ایران و اوراسیا از ۵ آبان ماه امسال، ایران تخفیفات خود را طبق موافقت‌نامه آغاز کرده و این تخفیفات را برای صادرکنندگان ۵ کشور عضو اتحادیه اوراسیا اعمال می‌کند.

مهرفرد بیان داشت: اما در مورد تخفیفات اتحادیه اوراسیا به صادرکنندگان ایرانی مباحث ضد و نقیضی مطرح است. بعضی از صادرکنندگان می‌گویند ما تخفیفات را برای واردات کالا به این کشورها گرفته‌ایم و برخی می‌گویند سیستم تخفیف اعمال نشده است.

در سایت خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

وی بیان داشت: بر این اساس ما از اتاق‌های بازرگانی ایران و تهران خواستاریم تا گزارشی از صادرکنندگان تهیه کند تا بر اساس این گزارش مشخص شود که آیا صادرکنندگان این تخفیفات را اخذ کرده‌اند یا خیر.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه ۲۳ روز از زمان اجرای موافقت‌نامه ایران و اوراسیا می‌گذرد، گفت: طی این مدت 16 میلیون دلار صادرات به اوراسیا انجام شده اما اطلاع دقیقی نداریم که صادرکنندگان ما توانسته‌اند از تخفیفات استفاده کنند یا خیر.

مهرفرد افزود: اگر گزارش دقیقی به ما ارائه شود که طرف اوراسیا تخفیفات را اعمال نکرده، ما هم باید تخفیفات را متوقف کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

کاهش قیمت گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​ رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با افزایش کشت گوجه فرنگی در جنوب کشور امروز شاهد کاهش قیمت این محصول در میدان مرکزی هستیم. مصطفی دارایی نژاد افزود: امروز قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در میدان مرکزی بین ۲ تا ۵ هزار تومان است. وی گفت: محصول گوجه کشاورزان بوشهری این روز‌ها برداشت می‌شود و در سراسر کشور در حال توزیع است. دارایی نژاد افزود: از حالا به بعد شاهد کاهش روزانه قیمت گوجه فرنگی هستیم و این روند تا پایان سال ادامه دار است. وی گفت: کشور عراق واردات ۱۷ قلم میوه و تره بار را از ایران ممنوع کرده که گوجه فرنگی هم جزء آن است و به این ترتیب گوجه فرنگی زیادی در کشور دپو خواهد شد. دارایی نژاد افزود: این روز‌ها دولت باید به فکر صادرات و تبدیل گوجه فرنگی باشد تا کشاورزان دچار ضرر و زیان نشوند.

تکذیب معافیت مالیاتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ستاد از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و همه مالیات‌های خود را وفق قانون پرداخت کرده است. سید مصطفی سیدهاشمی با بیان اینکه این روز‌ها بحث معافیت مالیاتی در رسانه‌ها و مجلس شورای اسلامی داغ شده است افزود: به همین دلیل برخی رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور به دنبال این هستند که اثبات کنند ستاد اجرایی معاف از مالیات است و مالیاتی پرداخت نمی‌کند. وی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر پرداخت همه مالیات‌های قانونی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و در زمینه مالیات برعملکرد سود و زیان، مالیات بر حقوق و مزایای کارکنان، مالیات بر نقل و انتقال و املاک، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تمامی مالیات‌هایی که در قانون مالیات مستقیم به آن‌ها اشاره شده، ستاد اجرای فرمان حضرت امام جزو نهاد‌هایی است که هم به موقع و هم دقیق و کامل مالیات خودش را پرداخت کرده است. سیدهاشمی با تأکید بر اینکه رئیس سازمان امور مالیاتی نیز بار‌ها ستاد اجرایی فرمان امام را جزو مؤدیان خوش حساب کشور معرفی کرده است افزود: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درخصوص معافیت مالیات‌ها، ستاد می‌توانست آن بخش از هزینه‌هایی که در رابطه با دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی، کمک به درمان بیماران صعب العلاج، کتابخانه‌های عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد، جزء هزینه‌های دستگاه مربوطه خود محاسبه و از شمول مالیات خارج کند، اما ستاد از این قانون تاکنون استفاده نکرده است. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون از معافیت‌های قانونی نیز استفاده نکرده است گفت: تاکنون ستاد هزار و ۷۰۶ مدرسه و ۱۲ بیمارستان هزار و صد تختخوابی، ۲۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور ساخته و همه هزینه‌های بیماران صعب العلاج را تقبل کرده با این حال مالیات اینگونه فعالیت‌ها نیز تمام و کمال پرداخت شده است.
ایلناایلنا1 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر