رویترز: آمریکا خواستار بازگشت کره‌شمالی به مذاکرات هسته‌ای شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. بین‌المللی

رویترز: آمریکا خواستار بازگشت کره‌شمالی به مذاکرات هسته‌ای شد

انتخابخبرگزاری انتخاب |
یکی از مقامات عالیرتبه آمریکا از کره‌شمالی خواست به مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای برگردد.
رویترز: آمریکا خواستار بازگشت کره‌شمالی به مذاکرات هسته‌ای شد - 0

یکی از مقامات عالیرتبه آمریکا از کره‌شمالی خواست به مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای برگردد.

این مقام عالیرتبه در وزارت دفاع آمریکا که خواست نامش فاش نشود، به خبرگزاری رویترز گفت، درهای دولت «دونالد ترامپ» به روی مذاکره با کره شمالی باز است. پیونگ یانگ تاکنون رفتاری سازنده و مفید نداشت و باید بداند که این یک فرصت تاریخی است.

وی افزود، دولت ترامپ خواستار بازگشت کره شمالی به میز مذاکره و وفای به عهدش در زمینه خلع سلاح هسته‌ای است.

«کیم کی گوان»، مشاور وزارت خارجه کره شمالی، دیروز (دوشنبه) اعلام کرد، پیونگ به نشستی که برایش فایده‌ای نداشته باشد، علاقه‌ای ندارد و اگر آمریکا خواستار ادامه مذاکره با است، باید درباره کنار گذاشتن سیاست خصمانه‌اش نسبت به ما تصمیم بگیرد.

رئیس جمهوری آمریکا یکشنبه در پیام توئیتری از «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی خواست سریع‌تر اقدام کند و معامله را تمام کند.

ترامپ در این توئیت اعلام کرد: من تنها کسی هستم که می‌توانم شما را به جایی که باید باشید، ‌ برسانم.

در حالی که پیونگ یانگ در مذاکرات هسته‌ای با آمریکا، در ازای توقف برنامه هسته‌ای اش خواستار لغو تحریم‌ها و تضمین‌های امنیتی است، واشنگتن تاکید دارد، پیونگ یانگ ابتدا قدم‌های اساسی را برای خلع سلاح هسته‌ای بردارد.منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف2 روز قبل
البته طبق همین قانون اساسی یک مهلت ۱۵ روزه به او داده شد تا گزینه جدید نخست وزیری را به پارلمان عراق معرفی کند. نکته بعدی در روند انتخاب نخست وزیر عراق٬ پیشنهاد گزینه برای تصدی این سمت است. همچنین «نسیم عبدالله»، عضو این ائتلاف در پارلمان عراق دیشب اعلام کرد که فراکسیون‌های پارلمانی عراق بر سر نامزدی دو فرد جهت تصدی منصب نخست‌وزیری عراق به توافق رسیده‌اند؛ البته او از افشای نام دو فرد مذکور خودداری کرد. در صورت شناسایی و معرفی نامزد یا نامزدهای نخست‌وزیری، پارلمان عراق در اسرع وقت برای رأی‌گیری در این خصوص، تشکیل جلسه خواهد داد. البته نباید نقش مرجعیت عراق را در مدیریت این بحران نادیده گرفت.
فارسفارس3 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی رسمی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق روز پنجشنبه گفت که به دنبال قتل فجیع نوجوان عراقی در میدان الوثبه در مرکز بغداد وقت آن رسیده که دولت حاکمیت خود را در میدان‌های اعتراضات اعمال کند. خلف در اظهاراتی خبری با بیان اینکه نوجوان مقتول بر خلاف شایعات حتی یک گلوله هم به سمت معترضان شلیک نکرده بود، گفت: «با قاتلان وی به شدت برخورد خواهد شد.» وی افزود: «قاتلان این نو جوان نزدیک منزل او شلوغ کرده بودند که او از آنها می‌خواهد از خانه او دور شوند، چون خانواده در خانه زندگی می‌کند که در جواب او، قاتلانش به سوی منزلش چند کوکتل مولوتوف پرتاب کردند و سپس به داخل خانه یورش بردند و اینقدر او را مورد ضرب وشتم قرار می‌دهند که بدنش سیاه می‌شود سپس او را به حد مرگ خفه می‌کنند و در میدان الوثبه آویزان می‌کنند.» خلف ادامه داد: «جنایت وحشتناکی که در حق این نوجوان صورت گرفت بی مجازات نخواهد ماند و وقت آن رسیده که دولت حاکمیت و تسلط خود را بر میدان‌های اعتراضات اعمال کند.» وزارت کشور عراق هم اعلام کرد که اطلاعاتی کاملی را درباره عوامل حادثه الوثبه دریافت کرده است و در روزهای آنی نیروهای امنیتی نقش بزرگ‌تری در پیرامون میدان‌های تظاهرات و داخل آن خواهند داشت. سرتیپ «خالد محنا» سخنگوی وزارت کشور عراق در گفت‌وگو با شبکه العراقیه گفت: «وزارت کشور اطلاعات کاملی را درباره عوامل حادثه الوثبه جمع آوری کرده و به دستگاه قضایی تحویل داده است.» المحنا حادثه الوثبه را وحشتناک خواند و گفت: «یک اجماع نظر ملی وجود دارد که خواهان مداخله نیروهای امنیتی برای اعمال امنیت است و در روزهای آتی شاهد نقش بزرگ‌تر نیروهای امنیتی در پیرامون میدان‌های تظاهرات و داخل آن خواهیم بود.» المحنا ادامه داد: در مقطع اخیر انتقادهای رسانه‌ای علیه نیروهای امنیتی به راه افتاده بود که این امر منجر به دور شدن آنها از صحنه‌های اعتراضات برای درگیر نشدن با معترضان شد، اما حالا فرماندهان ارشد دستور گرفته‌اند که نیروهای امنیتی در نزدیکی معترضان برای مقابله با هر گونه تخلفی مسلح باشند. روز پنجشنبه در شبکه‌های اجتماعی عراق ویدیوئی منتشر شد که در آن تظاهرات‌کنندگان میدان الوثبه نزدیک میدان الخلانی، محل اصلی تجمع معترضان عراقی، یک نوجوان را به شکل فجیعی به قتل می‌رسانند. نوجوان مقتول با هویت «هیثم علی اسماعیل» ۱۷ سال سن داشته و پس از قتل توسط معترضان جسدش از تیر چراغ برق آویزان می‌شود. انتهای پیام/.

نظرها

اخبار بیشتر