شمسایی: علی دایی تا ابدالدهر آقای گل است/ رونالدو تا فهمید علی دایی بیشتر از او گل زده، در تمام بازی‌های پرتغال حاضر می‌شود/ درباره بازگشتم به تیم خودشان گفتند و خودشان نکردند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. ورزشی

شمسایی: علی دایی تا ابدالدهر آقای گل است/ رونالدو تا فهمید علی دایی بیشتر از او گل زده، در تمام بازی‌های پرتغال حاضر می‌شود/ درباره بازگشتم به تیم خودشان گفتند و خودشان نکردند

ایلناخبرگزاری ایلنا |
آقای گل پیشین فوتسال دنیا در خصوص مقایسه شکسته شدن رکورد خودش با رکورد علی دایی که در آستانه شکستن است صحبت کرد.

شمسایی: علی دایی تا ابدالدهر آقای گل است/ رونالدو تا فهمید علی دایی بیشتر از او گل زده، در تمام بازی‌های پرتغال حاضر می‌شود/ درباره بازگشتم به تیم خودشان گفتند و خودشان نکردند - 1

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی «سلام صبح بخیر»، سعید اکبری امروز در این برنامه میزبان وحید شمسایی برای بررسی گل‌های ملی علی دایی و کریس رونالدو بود.

شمسایی در پاسخ به اینکه رکورد علی دایی جاودانه می‌ماند یا خیر، اظهار کرد: صحبت در این مورد بی انصافی است. علی دایی ستاره بی بدیل و استثنایی ایران و اعتبار این رشته در سطح دنیا است. ما در هر زمینه‌ای که می‌توانیم کاری انجام دهیم که باعث موفقیت کشورمان شود، همه لذت می‌بریم. علی دایی یک روز این کار را کرده، گلهای زیادی زده و خوشحالمان کرده است، چه در مقدماتی جام جهانی، چه مقدماتی آسیا و لذتش را برده‌ایم. چند سال عشق کردیم و اسم ایران آن بالا بوده است.

وی درباره اینکه کدام گل دایی بیشتر لذت بخش بوده، افزود: اصلا مگر می‌شود او گلی زده باشد که به آدم نچسبد. گفته بودند فرق فوتبال با بقیه رشته‌ها این است که هر دفعه هر گلی زده می‌شود تکرار ناپذیر است. شاید سانتر کند اما شاید یکی بغل پا زده باشد و.. این قشنگی این رشته است. شاید یک گل برای یک بازیکن در یک بازی حساس همیشه به یادگار بماند اما نمی‌شود گل‌ها را سوا کرد.

آقای گل سابق جهان یادآور شد: تعداد گلهایی که رد و بدل می‌شود همیشه خاطره انگیز است و یک سری گلها باقی می‌ماند درباره اینکه رونالدو می‌خواهد این رکورد را جابجا کند هم نباید فراموش کنیم او یک فوتبالیست تاریخی و تاریخ ساز در دنیا است.

شمسایی با اشاره به گفتگویی که خود علی دایی داشته، ادامه داد: رکورد برای شکستن است. ولی آدم برای چیزی زحمت کشیده و کسانی که در سطح بالا ورزش کرده‌اند می‌دانند ضربان قلب که به اوج می‌رسد حسی که ۸۰ میلیون جمعیت پشتت هست و می‌خواهی وارد زمین شوی، به عنوان یک ایرانی می‌خواهی برای پرچم بجنگی و تلاش می‌کنی بهترین باشی این لحظات سخت است. لیتوانی و مالدیو و فلان تیم فرقی نمی‌کند، سرود ملی که پخش می‌شود و به بازی رسمیت می‌آورد، استرس می‌دهد شما ۲۰۰ بازی ملی هم داشته باشی هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و هر گلی یک زیبایی.

وی تاکید کرد: بازی با کره جنوبی علی دایی را نباید فراموش کنیم. بازی با کویت که آن هد را زد. علی دایی در قبل این زحماتی که کشیده افتخار کسب کرده و پرچم ما را بالا برده و او تا ابدالدهر آقای گل است.

این فوتسالیست سابق تصریح کرد: برای من در دوره‌ای این اتفاق افتاده و اینکه دوستان و مردم محبت دارند اهمیتی بیشتری دارد. برای ما علی دایی همیشه علی دایی است. رکورد او هم که چندین و چند سال باقی مانده و ان شاءالله که نمی‌شکند. رونالدو هم دارد راهش را خداوکیلی خوب جلو می‌رود. جالب است چند وقت پیش مطلبی از او دیده بودم که گفته بود مگر کسی بیشتر از من هم گل زده و نمی‌دانسته. سال گذشته یک دوره مسابقات جدیدی اروپا گذاشت که در چند بازی اول او نبود اما از وقتی این اتفاق افتاده همه بازی‌ها را می‌آید. حتی این گل آخر او را دیدید، وقتی یوونتوس خطا زد و توپ داشت بیرون می‌رفت اما او فقط دیگر دنبال گل زدن است. کسانی که ذاتا گل زن هستند این ذات را نمی‌توانی از او بگیری و تشنه گل زدن است و فکر و ذکر او گل زدن است، چه روی خط باشد، توپ یکی دیگر را بزند و …

شمسایی یادآور شد: آدمها ذاتی هستند. آقا فرشاد پیوس بدون اینکه بخواهد زحمت زیادی بکشد گل می‌زد چند سال آقای گل ایران بود و در آسیا هم آقای گل شد. این هوش ذاتی است که خداوند متعالی داده است. من هم موقعیت را دوست داشتم و ذاتا گل زدن خیلی لذت بخش است و ثمره کار فوتبالیست‌ها را به نتیجه می‌رسانی.

وی که اخیرا رکورد تاریخی خودش نیز شکسته شد، در این باره گفت: بالاخره سخت است. زحمتی برای تو کشیده شده و پول بیت المال برایت هزینه شده و وقتی چیزی را از تو بگیرند سخت است. اما زندگی همین است حسین رضازاده عزیزمان چندین سال افتخار کسب کرده و برای او را هم می‌زنند. چیزی که مهم است این است که یک یادگاری و خاطره باقی بگذاریم و بگویند فلانی هم بوده فلان کاری را یک روز کرده. علی دایی، حسین رضازاده، هادی ساعی و …که در سوال پیامکی شما نامشان بود، همه برای کشور افتخار کسب کرده‌اند. روزی دل ملت را شاد کرده‌اند و حالا کسی هم بیاید و رد شود، اتفاقی نمی‌افتد.

☀️سلام صبح بخیر, [۱۹٫۱۱٫۱۹ ۰۹:۴۷]

این بازیکن سابق فوتسال در پاسخ به اینکه با رکورد کدام یک بیشتر لذت برده‌اید، اظهار کرد: من با لحظه‌های گل زدن علی دایی لذت برده‌ام. علی دایی به میلانی گل زد که تاریخ اروپا را رقم می‌زد. مثل مالدینی‌ها و … این را شاید ۱۰ جا گفته باشم باز هم می‌گویم و اگر نگویم از طرف خودم احجاف است؛ من تازه به ایتالیا ورود کرده بودم و کسی که کارهای مرا آنجا انجام می‌داد، خیلی قدرتمند بود. او با فوتبالیست‌های خیلی زیادی در ارتباط بود. یک شب ما را به رستوران برده بود. اکثر بازیکنان مهم آنجا بودند من تازه آمده بودم و شناختشان از ایران با علی دایی بود.

شمسایی ادامه داد: من باعلی دایی استرالیا بودم تا جایزه بهترین بازیکن سال را بگیریم. سال ۲۰۰۷ رفت و وقتی ما رفتیم کل AFC بودند و وقتی علی آقا وارد می‌شد فضای آنجا عوض می‌شد به عنوان بزرگ و اسطوره. لذت این برای من ایرانی است و هر جایی می‌رفتیم به عنوان اسطوره نشانش می‌دادند. امثال این آدمها زیاد هستند و به آنها بها می‌دهیم و نباید از یادشان ببریم. علی دایی که دنبال این نیست که کسی به او لطفی کند، خودش آدم بزرگی است، چه در زمینه تحصیلی، چه ورزشی، چه مالی الحمدالله. همه چیز سر جایش است. فقط یادمان باشد چه روزی این آدمها چه خاطراتی آفریدند. هادی ساعی، حمید سوریان و … خاطره گذاشتند طلای المپیک را گرفته‌اند و همه عشق کرده‌ایم و بالا پریده‌ایم و این قشنگ‌تر از همه چیز است همیشه که قرار نیست ۲۸ سالم باشد و بازی کنم. نه سن بالا می‌رود.

خبری: اخبار ورزشی را آنلاین بخوانید

وی درباره حواشی که در سال ۲۰۰۶ برای علی دایی که همراه با تیم ملی به جام جهانی رفته بود، اتفاق افتاد و جو بدی که علیه او بود، اظهار کرد: علی دایی یک بازیکن کاملا حرفه‌ای است. کسی که در آلمان و لیگ‌های مختلف بازی کرده و پرسپولیس بوده، همه حواشی را دیده و می‌دانسته یک روزی کل آدم برای او دست می‌زنند و یک روز ممکن است اتفاقاتی هم داشته باشد. او مرد جنگ است. بالاخره یادمان باشد همیشه همین است. قرار نیست همیشه بالا باشیم چرخه گردون در گردش است. علی دایی آدم بزرگی است و همه فوتبالیست‌ها این فراز و نشیب‌ها را داشته‌اند. خیلی آدمها آمده‌اند در ورزشگاه، یک مربی را به ایران آورده‌اند و گاو و گوسفند و ۲۰ هزار نفر آدم رفتند آخر هم با تف و لعن و نفرین بیرونش کردند.

این فوتبالیست اذعان کرد: این تب فوتبال است و مربی بزرگی مثل مورینیو چلسی را قهرمان کرد اما او را طوری بیرون کردند که … این اصلا ذات فوتبال است. خداداد عزیزی حرف جذابی می‌زد و می‌گفت از الان که آمده‌ام قراردادم را امضا می‌کنم از همین حالا منتظرم بگویند از این در برو بیرون و این طبیعی است. علی دایی همیشه بزرگ است و کسانی که برای کشورمان و فوتبالمان قدم برداشتند و پرچم را بالا بردند دمشان گرم.

شمسایی درباره بحث برگشت او به تیم ملی برای اینکه رکوردش شکسته نشود، توضیح داد: من اصلا درباره این مسئله هیچ موقع دیگر نمی‌خواهم صحبت شود. نه ناراحت نیستم. من با ورزش لذت می‌برم و چیزی که خیلی به لحاظ فکری به من آرامش می‌دهد ورزش است. روزی سه چهار ساعت هم تمرین می‌کنم. شرایط خوبی دارم فوتبال و ورزش را هم تفننی و حرفه‌ای دوست داشتم. نباشد هم ورزش کردن را دوست دارم. آن یک چیزی بود که خیلی لوث و بی مزه شد. مردم هم خیلی به من لطف داشتند.

وی در پاسخ به اینکه آیا قلبا خودت دوست داشتی این کار را انجام بدهی یا خیر، تاکید کرد: اصلا خودمی نیست خودشان گفتند و خودشان نکردند و دیگر حرفی نزنیم بهتر است.

این ورزشکار درباره بازی سالنی که اخیرا با حضور علی دایی داشتند و او یک پنالتی هم از دست داد، بیان کرد: علی آقا پروین، علی آقا دایی، فرشید اسماعیلی، روزبه چشمی، دانشگر، سیدجلال حسینی، امید عالیشاه وخیلی‌ها بودند. دکتر نوروزی سرپرست و سردار مومنی برای نه به اعتیاد بازی کردیم. چقدر هم تیم خوب بود و چقدر هم سخت گذشت. علی آقا گفت نباید ببازیم. جالب است علی آقا در یک بازی دوستانه پنالتی را زد توی تیر آن وقت دیدم در سایت زده‌اند رونالدو به گل زد علی دایی به تیر زد! خب علی آقا چند سال است بنده خدا بازی نمی‌کند. دنبال سوژه‌های عجیب و غریب هستیم! بازی خیلی خوبی بود و جمعیت زیادی به ورزشگاه هرندی آمد. هرندی مرکز اعتیاد بود اما الحمدالله خیلی تغییر کرده است و ما ورزشکاران دور هم جمع شدیم و قدممان را برداشتیم.

شمسایی درباره بازی تیم ملی فوتبال با عراق و اینکه جو اردو چطور بود، اظهار کرد: همیشه بازی با عراق سخت است و اگر عقب گرد داشته باشید و بازی‌ها را ببینید، همیشه بازی با عراق نزدیک بوده است. کار سخت شد. ایرانی جماعت هم همیشه در سختی از پس خودش برمی آید. تیم خیلی خوب است.

وی در این باره که با این کادری که داریم پیش بینی می‌کنید بتوانیم به جام جهانی برویم، پاسخ داد: یعنی منظورتان این است کادر بد است؟

☀️سلام صبح بخیر, [۱۹٫۱۱٫۱۹ ۰۹:۴۸]

این فوتبالیست در پاسخ به اکبری که می‌گفت در چند روز گذشته انتقاداتی زیادی به تیم ملی شده و با حضور کادر فنی جدید توقع افکار عمومی این بود که ویلموتس در ایران بماند، اظهار کرد: من به عنوان ایرانی می‌گویم برای من کیروش یا ویلموتس فرقی نمی‌کند برای من تیم ملی جمهوری اسلامی مهم است که از مقدماتی صعود کند. ولی فراموش نکنیم زمان کیروش هم ما به لبنان و ازبکستان باختیم و کار سخت شد که رفتیم کره را در کره بردیم. ویلموتس آدم کوچکی نیست و در هر صورت مربی «ادن هازارد» است که الان دارد خدایی می‌کند. پس او آدم کوچکی نیست ولی تا به ساختار فوتبال نزدیک نشویم، کیروش هم ۸ سال ایران بود تا به این ساختار نزدیک شوید نمی‌شود کاری کرد. شمسایی درباره این حرف منتقدان که می‌گویند کیروش زمانی به ایران آمد که نسلی افول کرده در اختیار او بود اما ویلموتس با نسلی روبرو است که همه در اوج بودند و توقع این بود مقتدرانه‌تر عمل کنیم، تصریح کرد: ما ناراحتیم دو بازی باختیم اما می‌توانیم به عقب برگردیم؟ دیگر تمام شد و باید به فکر ۴ بازی پیش رو باشیم.

وی درباره ۴ ماه آینده که بازی و برنامه‌ای نداریم و اگر کیروش بود فشار می‌آورد تا بازی‌های دوستانه‌ای برگزار شود، گفت: ما هم دوست داریم کشورمان بهترین نتایج را کسب کند. ۴ بازی باقی مانده و فوتبال هزار تا فراز و نشیب دارد که باید برای آن بجنگیم. جام جهانی قبلی بزرگان سطح اول دنیا حذف شدند و این قشنگی ورزش و فوتبال است. ما باید برای کشورمان تلاش کنیم. برنامه را هم سرمربی تیم ملی باید عملی کند. چند وقت هم شنیدم اول پول ویلموتس را دادند. کلا شرایط مالی فدراسیون خوب نیست اما تمام تلاش را می‌کند این اتفاق بیفتد. مخصوصا برای فوتبال بزرگسالان.

اکبری درپایان اعلام کرد احتمال دارد شاید بخواهند با ویلموتس قطع همکاری کنند و فردا در این باره با مسئولان فدراسیون گفتگو خواهیم کرد.

شمسایی نیز در پایان گفت: علی دایی، حمید سوریان و همه ورزشکاران برای کشور زحمت کشیدند، قدرشان را بدانیم، مردم ما درجه یک و بیست هستند و مسئولان باید قدر بدانند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زرینچه: از فردوسی پور گله دارم / به عشق استقلال به کارم ادامه می‌دهم (فیلم)

ایلناایلنا1 روز قبل
سرپرست تیم استقلال تهران که پیش از دیدار مقابل پیکان تهران با هجمه‌های زیادی رو به رو شده بود در میکسدزون ورزشگاه آزادی احساساتی شد و درباره موضوعات مختلف صحبت کرد. سرپرست تیم فوتبال استقلال ادامه داد: من از جزئیات قرارداد استراماچونی اطلاع ندارم. من در آن لحظه اعلام کردم که خسته شده‌ام و نمی‌توانم به بازی ادامه دهم. بعد از بازی از باشگاه استقلال نظری‌جویباری، منزوی، فتح‌الله و … با من تماس گرفتند و خواستند که آخر شب به باشگاه بروم. من از ناصرخان رخصت گرفتم و اولین تمرین را بعد از آن اتفاق در زمین پیکان برگزار کردیم.

صحبت‌های جالب هواداران استقلال درباره جدایی استراماچونی + فیلم

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- هواداران استقلال درباره اتفاقات اخیر این باشگاه و جدایی استراماچونی صحبت‌های جالبی را به زبان آورده‌اند. به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، روز گذشته (یکشنبه) آندره‌آ استراماچونی به دلیل عدم پرداخت مطالباتش تصمیم گرفت به همراه دستیارانش قراردادشان را به صورت یک طرفه با باشگاه استقلال فسخ کنند. همین اتفاق باعث شد هواداران این تیم صبح امروز (دوشنبه) به نشانه اعتراض مقابل باشگاه استقلال تجمع کنند و با دادن شعارهایی خواستار استعفای امیرحسین فتحی و سایر اعضای هیئت مدیره از این باشگاه شوند. در حالی که تیم فوتبال استقلال در دیداری از هفته چهاردهم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی به مصاف پیکان رفته، برخی از هواداران این تیم پیش از آغاز بازی صحبت‌های جالبی را در خصوص اتفاقات اخیر باشگاه استقلال مطرح کرده‌اند که آن را در ویدیو زیر مشاهده می‌کنید: انتهای پیام/

تجمع دوباره هواداران استقلال مقابل ساختمان باشگاه+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز11 ساعت قبل
تعدادی از هواداران تیم فوتبال استقلال مقابل ساختمان این باشگاه تجمع کردند. با وجود اینکه استعفای امیر حسین فتحی توسط وزیر ورزش پذیرفته شده اما باز هم تعدادی از هواداران این تیم مقابل ساختمان این باشگاه حضور پیدا کردند. این نفرات در شرایطی که از عملکرد وزارت ورزش و مازیار ناظمی انتقاد داشتند بعد از یک ساعت حضور مقابل ساختمان خیابان سعادت آباد راهی وزارت ورزش شدند تا در آنجا تجمع کنند. این اتفاق در شرایطی رخ داد که امیر حسین فتحی نیز به باشگاه استقلال رفته و تعدادی از ماموران نیروی انتظامی در مقابل این باشگاه حضور دارند. فیلم حضور هواداران مقابل باشگاه را در زیر ببینید:

انتقاد تند کاپیتان استقلال از مدیرعامل این تیم

مهرمهر1 روز قبل
وریا غفوری کاپیتان استقلال: مردم صاحبان اصلی باشگاه هستند. الان بهترین موقع است که من افتضاح مدیریت را توضیح بدهم. کار به جایی رسیده بود که استراماچونی فکر می‌کرد باشگاه او را مسخره می‌کند.

آتش استراماچونی در خرمن وزیر/ آینده نامعلوم استقلال (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
آندره آ استراماچونی اعلام کرده از هیچ تیمی پیشنهاد ندارد و اگر مطالباتش پرداخت شود، فردا به استقلال برمی گردد. عصرایران؛ بهنام اکبری - آندره‌آ استراماچونی، سرمربی استقلال به دلیل برخی مشکلات مالی و هم‌چنین بلوکه شدن حساب‌هایش قراردادش را به صورت یک طرفه فسخ و ایران را ترک کرد. به دنبال این اتفاق هواداران استقلال امروز مقابل باشگاه استقلال تجمع کردند و علیه مدیرعامل و وزیر ورزش شعار دادند. بیشتر ببینید:

:: ایتالیا - بازتاب استعفای استراماچونی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از رم؛ خبر استعفای آندره‌آ استراماچونی سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران از هدایت این تیم، در رسانه‌های جمعی ایتالیا نیز بازتاب گسترده‌ای داشته. خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های مهم ایتالیایی از جمله کوریره دلاسرا، علت بازگشت ناگهانی استراماچونی به ایتالیا را بد قولی باشگاه استقلال در پرداخت پول، شرایط تمرینی و اختلاف نظر با مدیران این باشگاه اعلام کرده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر