رشد ۱۶ درصدی منابع بانکی خراسان رضوی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی

رشد ۱۶ درصدی منابع بانکی خراسان رضوی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خراسان رضوی دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی گفت: میزان منابع استان در پایان مهر ماه امسال 963 هزار میلیارد ریال بوده که 131 میلیارد ریال رشد منابع داشته‌ایم و به صورت کلی منابع استان حدود 16 درصد رشد داشته است.

حسن مونسان در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان خراسان رضوی در ساختمان شهید باهنر استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: در روزهای اخیر هیچگونه خسارتی در بانک‌ها ایجاد نشده و همکاران ما در بانک در کمال آرامش در دو نوبت صبح و عصر مشغول خدمت‌رسانی هستند، همچنین از نیروی انتظامی مخصوصا بسیجیان شبکه بانکی به جهت امنیت ایجاد شده در بانک تشکر می‌کنم.

وی افزود: در استان ۳۸ بانک و موسسه مالی وجود دارد که تبادل بانکی با ۲۴ بانک وجود دارد، اما ۱۴ بانک تبادل اطلاعات ندارند و چهار بانک نیز عضو کمیسیون نیستند.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی بیان کرد: منابع آزاد استان ۸۱ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان است که ۵۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان و در حدود ۷۰ درصد مصرف شده است. در سال جاری برای اولین بار برنامه عملیاتی برای شبکه بانکی تدوین کرده‌ایم که ما را به سمت اولویت‌های کشور هدایت می‌کند.

مونسان در خصوص وضعیت پرداخت تسهیلات در بخش‌های مختلف خاطرنشان کرد: تسهیلات پرداختی در بخش کشاورزی نسبت به سال گذشته ۳۲ درصد رشد، در بخش صنعت و معدن ۴۹٫۲ درصد رشد، در بخش مسکن و ساختمان ۳۹٫۵ درصد کاهش، در بخش خدمات، گردشگری و بازرگانی ۲۹٫۶ درصد رشد، در بخش قرض الحسنه که عمدتا ازدواج را شامل می‌شود ۷۱٫۴ درصد رشد، در بخش صادرات ۱۸۱٫۵ درصد رشد و در مجموع تسهیلات ۵۲ هزار میلیارد رشد داشته است.

وی در خصوص واحدهای تملیکی اضافه کرد: امسال ۴۴۷ واحد نیمه تمام در بخش صنعت، ۴۸۹ واحد نیمه تمام در بخش کشاورزی و دو هزار و ۹۴۲ واحد در بخش خدمات و گردشگری توسط بانک کمک مالی شده است. مجموع واحدهای نیمه تمام سه هزار و ۸۷۸ واحد بالغ بر شش هزار و ۴۷۳ میلیارد ریال تسهیلات است.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی تصریح کرد: میزان واحدهای تولید غیر فعال و فعال در بخش صنعت ومعدن ۷۰۱ واحد، کشاورزی ۵۹ واحد، در بخش خدمات و گردشگری چهار و هزار ۵۹۰ واحد، در بخش صادرات ۳۱ واحد و در مجموع شش هزار و ۳۱۳ واحد بالغ بر دو هزار و ۱۴ میلیارد ریال تزریق نقدینگی جدید داشته است.

در سایت خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

مونسان مطرح کرد: در مجموع در بخش صنعت و معدن هزار و ۱۴۸ واحد، در بخش کشاورزی هزار و ۴۸۰ واحد، در بخش خدمات و گردشگری هفت هزار و۵۳۲ واحد، در بخش صادرات ۳۱ واحد و در مجموع در هفت ماهه سال جاری شبکه بانکی استان به ۱۰ هزار ۱۹۱ واحد کمک نقدینگی داشته است.

وی ادامه داد: نسبت مصارف به منابع ۷۰٫۳۴ درصد و نسبت مطالبات به مصارف ۶٫۵۸ درصد است. تاکنون ۵۰ واحد املاک تملیکی واگذار شده است که ۲۵ درصد رضد داشته و یکی از مشکلات ما ۵۵ واحد بسیار خوب صنعتی است که به دلیل اعمال ماده ۳۷ قانون تامین اجتماعی امکان تمکین وجود ندارد و از شما خواهشمندیم تکلیف این ۵۵ واحد را روشن کنید.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی گفت: در بحث ارزی دوستان در امور بین‌الملل کمک‌های زیادی به ما کردند و با وجود محدودیت‌های ارزی ۳۵ درصد، توانستیم ۳۵ درصد مازاد حواله‌های بانکی را حذف کنیم، در زمینه خرید ارز ۱۶ درصد رشد داشته است و ۱۳۳ میلیون دلار ذخایر ارزی بانک‌های استان است.

مونسان بیان کرد: خوشبختانه کمیته وصول مطالبات بانک‌ها با حضور ارکان حاکمیتی تشکیل شده است. قوانین و مقررات مخل و مزاحم تولید زیادی وجود دارد و در صورت عدم برداشته شدن این قوانین نگرانی‌های زیادی برای تولید ایجاد خواهد شد. همچنین بسیاری از واحدها به دلیل موانع موجود در قوانین نمی‌توانند تسهیلات زیادی را از بانک دریافت کنند، از دیگر درخواست‌های ما افزایش اختیارات مدیران استانی در بانک‌ها است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
این تولیدکننده قطعات خودرو در ادامه به دلایل نابسامانی صنعت خودروسازی کشور نیز اشاره کرد. رضایی با اعلام اینکه در تقسیم منابع دولتی عدالت وجود ندارد، تصریح کرد: نبود یک استراتژی و اهداف مشخص در توسعه کلان اقتصادی کشور عامل اصلی این پدیده است که از طریق افزایش تولید، رفاه عمومی ایجاد و صادرات رونق می‌یابد. او گفت: تبدیل این موارد به منافع اقتصادی نیاز به ابزار‌هایی دارد که نیاز ملی است و این یکی از مهمترین زیست بوم‌ها به شمار می‌آید. او افزود: در همین زمینه ظرفیت عظیمی از منابع انسانی هم به وجود آمده که این نیرو نیز در همین کشور متخصص شده‌اند و ظرفیت ملی در صنایع نفت و گاز کشور را تولید می‌کنند. تالاری ادامه داد: بنابراین ما صاحب هر دو زیست بوم مورد نیاز برای اعتلای کشور هستیم که باید از این مواهب به طور مناسبی بهره گیری کنیم.

افزایش ۱۰ درصدی مشترکان خوش مصرف

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، مدیرعامل شرکت توانیر از پرداخت ۱۰۶ میلیارد تومان پاداش خوش مصرفی به مشترکان خانگی و افزایش ۱۰ درصدی مشترکان خوش مصرف در مقایسه با سال گذشته خبر داد. محمدحسن متولی زاده در حاشیه سی و چهارمین کنفرانس بین المللی برق در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال ۲۹ میلیون مشترک خانگی از شبکه برق سراسری در کشور برق دریافت کرده‌اند گفت: امسال از این تعداد ۲۴ میلیون مشترک درحد الگوی مصرف، مصرف کردن و ۸ میلیون مشترک ضمن رعایت الگوی مصرف برق مصرفشان را در تابستان امسال که بسیار گرم بود در مقایسه با سال قبل کاهش دادند که به همین دلیل مشمول پاداش خوش مصرفی شدند.

آمار و ارقام لایحه بودجه سال آینده

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رقم کل بودجه سال آینده حدود ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان برآورد شده است که این عدد شامل ۴۸۴ هزار میلیارد تومان منابع عمومی بودجه و حدود ۱۴۸۳ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی است. برای تامین منابع عمومی بودجه، قرار است از فروش نفت برای سال آینده حدود ۴۸ هزار میلیارد تومان، و از واگذاری دارایی‌های دولت حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان تامین شود. همچنین برای درآمد‌های گمرکی و مالیاتی هم حدود ۲۶۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است و انتشار اوراق هم ۱۲۴ هزار میلیارد تومان را تامین خواهد کرد. افزایش حقوق کارمندان برای سال آینده ۱۵ درصد خواهد بود و سقف معافیت مالیاتی برای حقوق بگیران با افزایش به عدد ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است. سقف وام ازدواج ۳۰ میلیون تومان و عوارض خروج از کشور ۲۶۴ هزار تومان برای سفر اول، از اعداد بودجه سال ۹۹ است. نرخ ارز برای کالا‌های اساسی و دارو هم همان ۴۲۰۰ تومان خواهد بود. از منابع هدفمندی یارانه‌ها ۷۴ هزار میلیارد تومان به صورت نقدی به خانواده‌ها پرداخت می‌شود. بودجه سال آینده در منابع با رشد ۲۴ درصدی بسته شده است و به گفته رئیس جمهور باید منتظر رشد اقتصادی مثبت در سال ۹۹ باشیم.

تماشا کنید: وزیری که مردم را زمین زد / چرا روحانی باید رحمانی وزیر صمت را عزل کند؟

انتخابانتخاب1 روز قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ ۲۴ آبان ۹۸، درست در همان روز افزایش قیمت بنزین، وزیر صنعت تاکید کرد دلیلی برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد. او پس از آن نیز چند بار دیگر همین موضوع را تکرار کرد، اما واقعیت بازار در همین مدت کوتاه نشان می‌دهد قیمت‌ها متاثر از گرانی بنزین افزایش یافته‌اند. در چنین شرایط خاصی از نظر اقتصادی، چه اصراری بر ادامه کار این وزرا وجود دارد و چرا روحانی دست به تغییر در کابینه نمی‌زند؟
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وحید تقی خانی، دبیر کل فدراسیون صنعت نفت ایران در جمع خبرنگاران درباره مصوبه جدید شورای عالی اقتصاد گفت: با اجرای مصوبه جدید شورای عالی اقتصاد که با پیشنهاد وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه برای ارائه تسهیلات به مردم صورت گرفته است، آثار بسیار مثبتی را به دنبال خواهد داشت. تقی خانی با بیان اینکه امروزه استفاده از گاز طبیعی به عنوان یک سوخت جایگزین در برخی از کشورها رایج است، گفت: این موضوع به عنوان یک استراتژی در کشور ما نیز به طور جدی دنبال می‌شود و پیشرفت‌های خوبی در این زمینه حاصل شده است. وی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر اقبال مردم به سمت گازسوز کردن و استفاده از گاز طبیعی چندین برابر شده و مردم تمایل دارند که از سوخت ارزانتر استفاده کنند، افزود: طبیعی است با توسعه سوخت جایگزین CNG یا گاز طبیعی مقدار قابل توجهی کاهش در مصرف بنزین حاصل می‌شود. تقی خانی با تاکید بر اینکه بحث استفاده از سوخت‌های جایگزین رویکرد صحیحی است، تصریح کرد: اثر مستقیم اجرای این طرح، کاهش مصرف بنزین است که از محل صرفه جویی حاصل از آن درآمد نصیب کشور می‌شود. وی یادآور شد: با مطالعات اقتصادی و فنی که در این طرح صورت گرفته است هم مردم منتفع خواهند شد و هم منجر به کاهش هزینه‌های حمل و نقل عمومی و … شده و در کل برای اقتصاد کشور حرکت مثبت و موثری است.

فیلم | چگونه رمز دوم کارت بانکی را فعال کنیم؟

همشهریهمشهری23 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر