۷۰ درصد مدارس ایمن‌اند/ برگزاری جشن جمع‌آوری مدارس خشت و گلی، به‌زودی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
۷۰ درصد مدارس ایمن‌اند/ برگزاری جشن جمع‌آوری مدارس خشت و گلی، به‌زودی

۷۰ درصد مدارس ایمن‌اند/ برگزاری جشن جمع‌آوری مدارس خشت و گلی، به‌زودی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه در سال ۸۲ فقط ۳۰درصد مدارس کشور ایمن بود گفت: امروز شاهد هستیم که ۷۰درصد مدارس ما ایمن‌سازی شده است. همچنین در سال ۹۸ همه مدارس خشتی و گلی جمع‌آوری شده و به زودی جشن جمع‌آوری مدارس خشتی و گلی برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مهراله رخشانی‌مهر در سومین همایش ملی بانوان و خانواده خیران مدرسه‌ساز با بیان اینکه در سال ۱۳۷۷ جهاد مقدس مدرسه‌سازی در قالب حضور پربرکت خیرین مدرسه‌ساز شتاب و سرعت گرفت گفت: خیرین حتی گوی سبقت را از دولت ربودند.

وی افزود: خیرین مدرسه‌ساز معماران دوستی و مهربانی هستند. آنها با درک درست از جایگاه نظام آموزش و پرورش به عنوان هدف و ابزار توسعه، خطر بازماندن از قافله رشد و توسعه را نهیب زده و بر این باور هستند که آینده‌سازان که استعدادها، سرمایه‌های سرشار و امیدآفرین کشورمان هستند نیازمند مراقبت و برخورداری از فضا، مدرسه و تجهیزات مناسب هستند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه در ایران اسلامی نقش‌آفرینی زنان در جامعه منحصر به مناصب اداری نشده است اظهار کرد: زنان و مادران ایرانی در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی نیز حضور فعالانه داشتند به طوری که حدود ۵ هزار نفر از خیرین مدرسه‌ساز کشور را زنان نیک‌اندیش تشکیل می‌دهند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

رخشانی مهر ادامه داد: در مهر ماه سال گذشته در چنین انجمنی با حضور رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز حدود ۷۰۰۰ کلاس درس آماده و تحویل دانش‌آموزان شد. مایه خوشحالی است که امروز اعلام کنم با حمایت خیران و دولت در شرایطی قرار گرفته‌ایم که میانگین فضاهای آموزشی دانش‌آموزان ما در مدارس از ۱٫۵ متر مربع قبل از انقلاب به ۵٫۲۱ متر مربع افزایش یافته است.

وی افزود: همچنین در حالی که در سال ۸۲ فقط ۳۰درصد مدارس کشور ایمن بوده است امروز شاهد هستیم که ۷۰درصد مدارس ما ایمن‌سازی شده است. همچنین در سال ۹۸ همه مدارس خشتی و گلی جمع‌آوری شده و به زودی جشن جمع‌آوری مدارس خشتی و گلی برگزار خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
ایلناایلنا1 روز قبل
آیین اختتامییه ششمین جشنواره و جایزه موسیقی همایون خرم (نوای خرم ۶) شامگاه پنجشنبه ۲۱ آذرماه با حضور تعدادی از هنرمندان، شرکت‌کنندگان و تعدادی از مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت تهران برگزار شد. من جا دارد در اینجا از دوست خوب و هنرمندم بردیا صدرنوری مدیر جشنواره، هنرمندان شرکت‌کننده، اعضای محترم هیات داوران و اهالی رسانه که طی این سال‌ها صمیمانه و فروتنانه در کنار جشنواره بودند قدردانی ویژه‌ای داشته باشم. من از همه هنرمندانی که دست ما را برای برگزاری جشنواره گرفتند تشکر می‌کنم. وی با روایت خاطره‌ای از آشنایی بردیا صدرنوری با پدرش در سال ۷۴ که پیش از این نیز در برخی رسانه‌ها منتشر شده بود، توضیح داد: به اعتقاد من کلید جشنواره موسیقی نوای خرم در سال ۷۴ زده شد. به اعتقاد من این جشنواره جشنواره عشق و اتحاد است که تلاش کرده به سهم خود محفلی را برای اتحاد و همدلی میان هنرمندان موسیقی فراهم کند.

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

نظرها

اخبار بیشتر