در جلسه هاشمی با جهانگیری چه گذشت؟ /انتقاد به انسداد مسیر شمال به جنوب خیابان پاکنژاد/ کمبود سرویس‌ بهداشتی در تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

در جلسه هاشمی با جهانگیری چه گذشت؟ /انتقاد به انسداد مسیر شمال به جنوب خیابان پاکنژاد/ کمبود سرویس‌ بهداشتی در تهران

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- محسن هاشمی رفسنجانی پیش از آغاز صحن علنی شورای شهر تهران با اشاره به جلسه روز گذشته اش با معاون اول رییس جمهور اظهار کرد: روز گذشته با حضور آقای جمالی نژاد معاون عمرانی وزارت کشور جلسه‌ای را با آقای جهانگیری برگزار کردیم که جلسه خوبی بود. تاریخ انتشار: 11:06 - 28 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۹۱۹۵
در جلسه هاشمی با جهانگیری چه گذشت؟ /انتقاد به انسداد مسیر شمال به جنوب خیابان پاکنژاد/ کمبود سرویس‌ بهداشتی در تهران - 0

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، محسن هاشمی رفسنجانی پیش از آغاز صحن علنی شورای شهر تهران با اشاره به جلسه روز گذشته‌اش با معاون اول رییس جمهور اظهار کرد: روز گذشته با حضور آقای جمالی نژاد معاون عمرانی وزارت کشور جلسه‌ای را با آقای جهانگیری برگزار کردیم که جلسه خوبی بود.

وی با بیان اینکه افزایش نرخ سوخت تاثیر مستقیمی بر حمل و نقل تهران دارد، اضافه کرد: این موضوع را در جلسه با آقای جهانگیری مطرح کردیم و به نظر می‌رسد ایشان اهمیت این موضوع را متوجه شدند و تصمیم بر این شد که هر چه سریع‌تر تصمیم ویژه‌ای اتخاذ شود.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز قرار است با حضور آقای جمالی نژاد جلسه‌ای در سازمان برنامه و بودجه برگزار شود، تصریح کرد: در این جلسه قرار است به فوریت درباره تامین اتوبوس و واگن مترو تصمیماتی اتخاذ شود.

وی تاکید کرد که اگر اعتبارات تامین شود با توجه به وجود ١٠ کارخانه اتوبوس سازی و ۴ کارخانه واگن سازی تامین هر چه سریع‌تر اتوبوس و واگن امکان پذیر خواهد بود.

تقدیر رئیس شورای شهر تهران از مجلس برای تصویب کلیات لایحه درآمد پایدار

محسن هاشمی رفسنجانی همچنین در ابتدای جلسه شورای شهر تهران ضمن تشکر از مجلس شورای اسلامی برای تصویب کلیات لایحه درآمد پایدار، اظهارکرد: این اتفاق مهم در راستای پیگیری‌های شورای عالی استان‌ها، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر بوده و لازم است از آقای الویری بابت پیگیری‌ها تشکر کنیم و امیدوارم به زودی مراحل آخر را طی کند و به زودی شاهد تصویب این لایحه باشیم، چرا که تصویب لایحه درآمد پایدار یک اثر مهم از دولت و مجلس شورای اسلامی و شورا‌ها باقی خواهد گذاشت.

در جلسه هاشمی با جهانگیری چه گذشت؟ /انتقاد به انسداد مسیر شمال به جنوب خیابان پاکنژاد/ کمبود سرویس‌ بهداشتی در تهران - 8

وی با بیان این‌که طرح جامع و تفضیلی شهر تهران ۱۲ سال پیش به تصویب رسید؛ اما هنوز سرانه‌های خدماتی بر اساس استاندارد‌ها تأمین نشده است، تصریح کرد: متأسفانه کمبود‌هایی در این زمینه وجود دارد که از جمله آن کافی نبودن سرویس‌های بهداشتی است. باید بگویم امروز روز جهانی سرویس بهداشتی است و چه خوب بود که شهرداری چند چشمه برای افتتاح آماده می‌کرد.

مقابله با تخلفات مالی از انتطارات به حق شهروندان از شورای شهر است

مجید فراهانی در جلسه علنی شورای شهر تهران در روز سه شنبه در تذکری که تقدیم هیات رییسه شورای شهر تهران کرد با اشاره به این‌که ارتقاء سطح سلامت و انضباط مالی و مقابله با تخلفات مالی یکی از انتظارات به حق شهروندان از شورای شهر است، اظهار کرد: متاسفانه این انتظار طی دوره‌های شورا پاسخ مناسب و درخور شأنی نگرفته و بر همین اساس زمینه‌ساز بی‌اعتمادی شهروندان نسبت به سلامت مالی اداره شهر شده است.

خبری: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

وی تاکید کرد که براساس تبصره ۴ اصلاحیه مصوبه انتخاب ذی‌حساب و عوامل ذی‌حساب موظف بودند نسبت به بررسی اسناد و فرآیند ایجاد تعهد در مناطق، سازمان‌ها و … اقدام کنند و پس از تطابق آن با قوانین و بودجه اسناد هزینه را تایید کنند.بیشتر بخوانید:تذکر شورای شهر به حناچی/خدمات رسانی در روز‌های بارانی و برفی مطلوب نیست

رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر با بیان این‌که شهرداری تهران موظف است موضوع لزوم امضای چک‌ها توسط ذی‌حسابان را به بانک‌های عامل اعلام کند، افزود: متاسفانه علی‌رغم تاکیدات و گذشت مدت ۱۳ سال از تصویب این مصوبه همچنان برخی شرکت‌ها و سازمان‌ها از اجرای این امر سرباز می‌زنند و خود را تابع قانون تجارت می‌دانند.

وی ادامه داد: ذی‌حسابان موظف هستند که هر دوماه یکبار گزارش نظارتی از حسن اجرای مصوبات بودجه‌ای شهرداری تهران ارائه کنند که تاکنون جز یک گزارش تقدیم نکردند.

انتقاد حبیب زاده از انسداد مسیر شمال به جنوب خیابان پاکنژاد

افشین حبیب زاده در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری به شهردار تهران گفت: پیرو اعتراض به انسداد مسیر شمال به جنوب خیابان شهید پاکنژاد حدفاصل خیابان شهید دادمان و میدان صنعت و مشکلات ترافیکی ایجاد شده برای رفت و آمد شهروندان به علت وجود کارگاه ساختمانی احداث ایستگاه مترو شهید دادمان در خط هفت مترو تهران، کارشناسان معاونت نظارت از آن محل بازدید به عمل آوردند.

نایب رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: طبق بررسی‌های به عمل آمده، مسدود بودن این خیابان باعث سرریز شدن خودرو‌های عبوری این معبر به خیابان‌های مجاور شده است که در بیشتر ساعات روز معابر اطراف دارای ترافیک سنگین هستند. از سوی دیگر بخشی از خیابان مسدود شده شهید پاکنژاد، به عنوان محل برگزاری بازارچه‌های موقت محلی مورد استفاده قرار می‌گیرد که این امر موجب افزایش بار ترافیک مسیر جنوب به شمال این خیابان شده است.

رییس کمیته نظارت شورای شهر تهران استقرار طولانی مدت کارگاه عمرانی پروژه را نیز باعث آلودگی صوتی، بصری و زیست محیطی برای املاک مجاور این پروژه عنوان کرد و از شهردار تهران خواست موضوع را بررسی کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جهنم‌دره تهران کجاست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران- زینب کریمی- یکی از مخوف‌ترین و خطرناکترین پاتوق‌های اعتیاد است، درست بین محله پونک و سعادت‌آباد؛ کنار رودخانه پونک، میان دره‌ای که در دامنه جنوبی ارتفاعات البرز قرار گرفته؛ دره فرحزاد. جایی که سال‌هاست محلی امن برای زندگی معتادان و موادفروشان است. چهل پله، ممددراز، کرم، خزایی و پل آهنی از جمله پاتوق‌های دره فرحزاد است. می‌گویند همه زن‌های این پاتوق برای تامین پول مواد خود مجبور به تن‌فروشی‌اند. بیشتر بدانیداز زنان رانده شده تا دختران فراری بی‌نام و نشان/ خانه زنان بی‌خانمان تهران کجاست؟ (+فیلم) پشت دیوارهای کوه سنگی چه خبر است؟ از رفت و آمد‌های مشکوک تا ساکنان بزرگترین گرمخانه تهران (+فیلم) از زنان رانده شده تا دختران فراری بی‌نام و نشان/ خانه زنان بی‌خانمان تهران کجاست؟ (+فیلم) چرخه معیوب درمان اعتیاد در ایران؛ ۲۰ بار ترک فقط برای یک نفر (فیلم) تصاویر مخفی بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب شرق تهران/ در حاشیه بزرگراه امام رضا چه می‌گذرد؟ (+فیلم)

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.

برف و باران در راه است

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: این سامانه بارشی برای پنج شنبه و جمعه در بیشتر مناطق به شکل برف و باران و برای مناطق جنوبی کشور به شکل رعد و برق پیش بینی می‌شود. وی با اشاره به آغاز بارش‌ها از نیمه غربی کشور، افزود: این سامانه به تدریج به بخش‌هایی از مرکز، جنوب و شمال کشور خواهد رسید. احمدی افزود: این سامانه به سمت شرق کشور حرکت می‌کند و برای ابتدای هفته آینده بخش‌هایی از شرق و شمال شرق، شاهد بارندگی خواهند بود. همچنین افزایش تدریجی دما در حد یک تا دو درجه در سایر مناطق دور از انتظار نیست. کارشناس هواشناسی ادامه داد: امروز سامانه بارشی در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب دامنه زاگرس فعال است.

نظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغ

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
گزارش اختصاصینظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغتعزیرات امروز، در شرق تهران سراغ قصابی‌ها و فروشندگان مرغ رفت، اما متخلفان که شستشان خبردار شده بود، خواستند ردی از خودشان به جا نگذارند.

سالروز شهادت شهید کشوری

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
شهید کشوری در ۱۵ آذر سال ۵۹ در غرب کشور به شهادت رسید و این روز به نام روز هوانیروز نام‌گذاری شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به مناسبت سی و نهمین سالگرد شهادت سرلشکر کشوری جمعی از خلبانان ستاد هوانیروز ارتش دور هم گرد آمدند و این روز را گرامی داشتند.

همشهری TV | احتمال وقوع سونامی در دریای‌خزر

همشهریهمشهری9 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

چه کسی جایگزین فتحی در استقلال شد؟

خبری15 ساعت قبل

اعتراض هواداران تیم استقلال به فسخ قرارداد سرمربی ایتالیایی این تیم

خبری1 روز قبل

استراماچونی ایران را ترک کرد!

خبری1 روز قبل

توبه مرد در سرنوشت سیاه زن همسایه

خبر فوری16 دقیقه قبل

فیلم/ دور ریختنی‌هایی که چرخ کردند و به مردم فروختند!

مشرق‌نیوز17 دقیقه قبل

هوملس: فاوره احساسات و انرژی خود را به ما منتقل کرد؛ بورکی برابر اسلاویاپراگ در سطح کلاس جهانی ظاهر شد

طرفداری21 دقیقه قبل

ارنستو والورده: اضطراب گل نزدن در نیمه دوم روی کار اینتر تاثیر گذاشت؛ آنها برای حضور در جمع ۱۶ تیم به اندازه کافی خوب بودند

طرفداری22 دقیقه قبل

عکس روز: پیاده‌روهای پردود سیدنی

همشهری23 دقیقه قبل

حضور تاج و سلطانی فر در مجلس برای شفاف سازی قراردادهای استراماچونی و ویلموتس؛ وزیر ورزش طرفداری از هر تیمی را تکذیب کرد

طرفداری30 دقیقه قبل

چگونه از خراب‌شدن کارت حافظه جلوگیری کنیم؟ | راهنمای حل مشکلات مربوط به مموری‌کارت

همشهری35 دقیقه قبل