۶۲ تصفیه‌خانه را توانستیم به مدار بیاوریم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
۶۲ تصفیه‌خانه را توانستیم به مدار بیاوریم

۶۲ تصفیه‌خانه را توانستیم به مدار بیاوریم

فارسخبرگزاری فارس |
وزیر نیرو گفت: در دولت یازدهم و دوازهم توانستیم 62 تصفیه‌خانه را به مدار بیاوریم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، رضا اردکانیان وزیر نیرو در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۸ آبان ماه ۹۸) در جریان سؤال محمدمهدی برومندی نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص علت عدم برنامه‌ریزی مناسب برای مقابله با بحران خشکسالی و بحران آب در کشور اظهار داشت: البته که این سؤال مربوط به ۲۱ ماه پیش است، اما برای وزارت نیرو فرصت مغتنمی است که به چهار سؤال خبرنگاران پاسخ دهد.

وی افزود: عملکرد جمهوری اسلامی به موضوع سرمایه‌گذاری برای جمع‌آوری استفاده مجدد از فاضلاب‌ها، عملکرد بسیار مهمی است.

وزیر نیرو ادامه داد: در سطح دنیا نرخ رشد توجه به موضوع سرمایه‌گذاری برای استفاده مجدد از فاضلاب‌ها قابل توجه است.

وی بر همین اساس اضافه کرد: زمانی که جمعیت کشورمان ۴۰ درصد جمعیت فعلی بود و منابع نفتی ما برقرار نبود و همچنین دسترسی به تکنولوژی و منابع خارج از کشور محدود نبود، در سال ۵۷ تعداد تصفیه‌خانه‌های فاضلاب کشور به انگشتان یک دست هم نمی‌رسید.

ارکانیان همچنین یادآور شد: امروزه در دنیا موضوع جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب یکی از منابع اصلی آب است و نقش آن در ارتقای بهداشت عمومی حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه ۲۳۰امین تصفیه‌خانه فاضلاب کشور را راه‌اندازی کردیم، گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم ۶۲ تصفیه‌خانه را به مدار آوردیم.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

وزیر نیرو اضافه کرد: نگاه ما به فاضلاب یکی از مطمئن‌ترین منابع آبی برای کشور است که این مسئولیت حتی در سالهای خشکسالی هم آب شرب مردم را تأمین می‌کند.

وی همچنین یادآور شد: تعداد قابل توجهی از تصفیه‌خانه‌های فاضلاب را بخش خصوصی وصنعت می‌سازد و از پساب آن استفاده می‌کند.

اردکانیان در خصوص سؤال برومندی درباره علت عدم اقدام برای انتقال دریای عمان برای استان‌های کویری کشور، گفت: از ۲۹ بهمن ۹۶ و با طرح سؤال آقای برومندی، یک طرح مطالعاتی وسیع در وزارت نیرو برای استفاده از آب شور دریای خلیج فارس و عمان مطرح بود که در ماه‌های اخیر، نتایج مطالعات در شورای آب مطرح شده و به تصویب رسید.

وی خاطرنشان کرد: ‌ علاوه بر سایر منابع برای جبران کمبود منابع آبی و برخی موارد حتی کشت گلخانه‌ای حدود ۸٫۳ میلیارد مترمکعب تخصیص دادیم.

وزیر نیرو در پایان عنوان کرد: برای استفاده از آب خلیج فارس و دریای عمان، از مقدار ۸٫۳ میلیارد مترمکعب ۲ میلیارد و ۷۳۰ مترمکعب آب شیرین احتصال می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا9 ساعت قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

فیلم | زورگیری خشن از یک زن، زد و خورد در سخنرانی قالیباف و دردناک‌ترین اتفاق هفته!

خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.

فیلم/ رهبر انقلاب در حال امدادرسانی به مردم سیل‌زده

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

پیکر آیت‌الله اعلمی اشتهاردی فردا تشییع می‌شود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، آیت‌الله حاج شیخ ابوالحسن اعلمی اشتهاردی، پدر شهیدان محمدباقر و مهدی اعلمی در شامگاه روز سه‌شنبه، ۱۹ آذرماه، جان به جان آفرین تسلیم کرد. بنا بر این گزارش، مراسم تشییع ایشان روز پنجشنبه ۲۱ آذر ساعت ۸:۳۰ از مقابل منزل شهیدان اعلمی واقع در خیابان اسکندری جنوبی، نرسیده به امام خمینی (ره)، پلاک ۹۶ برگزار می‌شود. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلودبنا بر این گزارش، ‌ ایشان از شاگردان آیت الله العظمی بروجردی (ره) و امام خمینی (ره) بود که مقام معظم رهبری نیز در سال ۹۴ به منزل آنها رفته بودند و در این دیدار گفته بودند: «من بدون تعارف، نشستن پهلوی والدین شهدا و روی فرش آنها و زیر سقف آنها را برای خود سعادت می‌دانم، برای خود مفید می‌دانم. ما از شماها کسب روحیه و معنویت می‌کنیم، الحمدلله رب العالمین.»
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
قرار گرفتن این افراد در فهرست مشمولان معافیت‌های مالیاتی، ظلم بیشتر به کارمندان و اقشار متوسطی از قبیل کسبه جزء است که طبق قانون باید مالیات پرداخت کنند درحالی که اکثر بازیگران با استفاده از عنوان «هنرمند» از پرداخت مالیات درآمدهای کلان معافند! اطلاعات موجود نشان می‌دهد اکثر بازیگران از قراردادهائی برای بازی در فیلم‌های سینمائی و مجموعه‌های تلویزیونی یا خانگی پول‌های کلانی دریافت می‌کنند. براساس همین اطلاعات، دستمزد این افراد از ۵۰۰ میلیون تومان تا یک میلیارد تومان برای بازی در هر فیلم است. آنچه اکنون موردنظر است اینست که چرا افرادی با چنین درآمدها و ثروت‌های کلانی باید از مالیات معاف باشند؟ با توجه به آنچه درباره درآمدهای کلان بازیگران می‌دانیم، عدالت اقتضا می‌کند آنها نیز مشمول پرداخت مالیات شوند. راه صحیح این است که از صاحبان درآمدهای کلان در هر صنفی که هستند به تناسب درآمدشان مالیات گرفته شود و فشار از گروه اقشار کم‌درآمد برداشته شود.

نظرها

اخبار بیشتر