افزایش ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی حقوق معلمان بر اساس نظام رتبه بندی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. فرهنگ
افزایش ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی حقوق معلمان بر اساس نظام رتبه بندی

افزایش ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی حقوق معلمان بر اساس نظام رتبه بندی

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملتدرباره زمان اجرای نظام رتبه بندی معلمان، اظهار کرد: بر اساس اظهارات وزیر آموزش و پرورش در نشست با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و فراکسیون فرهنگیان، نظام رتبه بندی به زودی اجرایی خواهد شد.

نظام رتبه بندی معلمان فردا در دستور کار دولت است

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه رتبه بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت به تصویب رسیده است، ادامه داد: تلاش وزیر آموزش و پرورش این است که در نشست روز چهارشنبه ۲۸ آبان نظام رتبه بندی در صحن دولت مطرح و به تصویب اعضای هیأت دولت برسد.

سهمیه بندی تأثیری در نحوه و زمان اجرای رتبه بندی معلمان ندارد

وی تصریح کرد: سهمیه بندی بنزین هیچ تأثیری در زمان و نحوه اجرای نظام رتبه بندی معلمان ندارد و بودجه این مهم در قانون بودجه سال ۹۸ به صورت مجزا پیش بینی شده است و معلمان نباید نگرانی در این خصوص داشته باشند.

جزئیات تازه از نظام رتبه بندی معلمان

میرزاده درباره جزئیات نظام رتبه بندی معلمان، توضیح داد: موارد قطعی در خصوص اجرای نظام رتبه بندی، قرارگیری فرهنگیان در ۵ رتبه است که تا کنون در این خصوص تصمیم‌‎گیری شده، همچنین اجرای آن از اول مهرماه یکی دیگر از موارد قطعی است. ضمن اینکه مقرر شده از ۲۰۰ هزار تومان تا ۶۰۰ هزار تومان بر حقوق معلمان بر اساس رتبه معلمان افزوده شود.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان | جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

آیا برای اجرای نظام رتبه بندی نیاز به ارائه لایحه به مجلس است؟

وی ادامه داد: البته در خصوص اجرای نظام رتبه بندی دو نظریه وجود دارد نخست برخی از نمایندگان و کارشناسان معتقدند با توجه به قید برنامه ششم توسعه نظام رتبه بندی باید به صورت لایحه به مجلس ارائه و پس از تصویب در صحن اجرایی شود ولی دومین نظریه این است که با توجه به اینکه رتبه بندی در قانون بودجه سنواتی سال ۹۸ قید شده است، دولت مجوز اجرای آن را دارد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص مزیت و معایب ارائه لایحه نظام رتبه بندی به مجلس، گفت: چنانچه دولت بخواهد لایحه‎‌ای در این خصوص به مجلس ارائه کند، زمان اجرای نظام رتبه بندی معلمان به تأخیر می‌‎افتد ولی در عین حال قانون شدن نظام رتبه بندی اعمال نظارت بر آن را تقویت خواهد کرد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ببینید | پیام واضح آیت الله خامنه‌ای به داعش و آمریکا در فیلم سایت سردار قاسم سلیمانی

خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

روایتی از قهرمانان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
نگاه فیلم مرد نقره‌ای به ایران و ایرانی قهرمانانه است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ فیلم مرد نقره‌ای داستان یک مرد؛ گروگان گیری و ماجرای مبارزه سخت است.
ایلناایلنا14 ساعت قبل
«جشنواره عکس نگاه به آینده»، لحظاتی از آینده جهان است که در قاب تصویر عکاسان ثبت می‌شود تا با امید به زندگی در آینده روشن شود و روشن باقی بماند. شرایط شرکت کنندگان: شرکت در جشنواره بین المللی عکس «نگاه به آینده» برای تمام علاقه مندان آزاد و رایگان است. هیات انتخاب و داوری طی جلسات داوری تعداد ۱۰۰ اثر برتر را برای نمایش در نمایشگاه عکس «نگاه به آینده» انتخاب می‌کنند. در مرحله نهایی، از میان عکس‌های انتخاب شده، نفرات برگزیده انتخاب و معرفی می‌شوند. هیات انتخاب و داوران متعاقبا اعلام خواهد شدجوایز: نفر اول: تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به مبلغ ۶۰ میلیون ریالنفر دوم: تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به مبلغ ۵۰ میلیون ریالنفر سوم: تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به مبلغ ۴۰ میلیون ریالجایزه بزرگ جشنواره: تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به مبلغ ۱۲۰ میلیون ریالعلاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشترو شرکت در مسابقه می‌تواند به تارگاه جشنواره به نشانی: www. ba-festival. com مراجعه نمایند.

«رادیکال سه» به استقبال روز دانشجو می‌رود

مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه سه، برنامه دانشجویی «رادیکال سه» این هفته به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو در ویژه‌ برنامه‌ای شش قسمتی به بررسی جنبش دانشجویی در دهه ۷۰ و ۸۰ و ۹۰ می‌پردازد. سیدنظام موسوی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و سیدمهدی طباطبایی دبیر سابق دفتر تحکیم وحدت مهمان‌های بخش اول ویژه‌برنامه «رادیکال سه» هستند و به بررسی فعالیت‌های جنبش دانشجویی در دهه ۷۰ می‌پردازند. همچنین ایمان ملکا دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و مهدی امامقلی دبیر سیاسی سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل مهمان‌های این برنامه در بخش دوم هستند که ابعاد فعالیت‌های جنبش دانشجویی را در دهه ۸۰ مورد نقد و بررسی قرار می‌دهند. در بخش پایانی این هفته نیز امین سلیمی مسئول سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور و رضا نجابت دبیر سیاسی سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در مورد جریان دانشجویی در دهه نود سخن می‌گویند. «رادیکال سه» در روزهای شنبه تا پنجشنبه ۱۶ تا ۲۱ آذرماه هر روز ساعت ۱۸:۱۵ روی آنتن شبکه سوم سیما می‌رود.
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه تهران حضور یافت. * در ابتدای این دیدار تعدادی از نمایندگان دانشجویان مطالبات و دغدغه‌های دانشجویی و مردمی خود را با رئیس دستگاه قضا در میان گذاشتند. همچنین گسترش عدالت در کشور، برخورد با فساد در سطوح مختلف، کاهش پرونده‌های قضایی، شفافیت آرای قضایی، پیگیری موضوع افراد عادی و رسمی از دیگر مطالبات دانشجویان از رئیس دستگاه قضا بود. * انتقاد به نحوه اطلاع رسانی دستگاه قضا و عملکرد رسانه‌ای یکی دیگر از خواسته‌های دانشجویان بود. بر این اساس بیشترین سئوالاتی که از رئیس دستگاه قضا مطرح شد به شرح زیر اعلام شد:۱-چرا دادرسی پرونده سکه ثامن علیرغم گذشت یک سال و نیم از بازداشت متهم انجام نمی‌شود.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
گروه علوم اسلامی انجمن اندیشه و قلم، با همکاری پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، نشستی را با عنوان «از حکومت علوی تا حاکمیت اموی» برگزار می‌کند. به گزارش ایسنا، به نقل از پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات ١٤٠٠ سال از پایان حکومت علوی و خلافت امیرمومنان و امام حسن (ع) و آغاز حکومت امویان می‌گذرد. انجمن اندیشه و قلم با همکاری پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشستی را با موضوع «از حکومت علوی تا حاکمیت اموی» برگزار می‌کند. همچنین از کتاب «عدالت علوی، از دیروز تا امروز» که حاصل نشست‌های سوگواری هزار و چهارصدمین سال شهادت امیرمومنان (ع) است، رونمایی خواهد شد. نشست «از حکومت علوی تا حاکمیت اموی»، ساعت ١٦ روز دوشنبه هجدهم آذر ماه در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات واقع در میدان ولیعصر، خیابان دمشق پلاک ٩ برگزار می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر