سازمان غذا و دارو نظارت‌ها را بر مراکز تولید مواد غذایی افزایش دهد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سلامت
سازمان غذا و دارو نظارت‌ها را بر مراکز تولید مواد غذایی افزایش دهد

سازمان غذا و دارو نظارت‌ها را بر مراکز تولید مواد غذایی افزایش دهد

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

حیدر علی عابدیدر گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با ابراز نگرانی از شیوع بیماری چاقی در کشور، گفت: سیروز کبدی (تنبلی کبد) و دیابت نوع دو محصول بیماری چاقی است و چاقی می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی کم‌تحرکی و تغذیه ناسالم را در بیماری چاقی موثر دانست و افزود: شکر، روغن و برنج سه عاملی هستند که در بروز این فاجعه ملی (چاقی) نقش دارند و متاسفانه دولت سال‌ها است به این سه ماده غذایی سوبسید و یارانه می‌دهد.

وی ادامه داد: در واقع دولت به جای اینکه سوبسید و یارانه را به توسعه ورزش اختصاص دهد و مردم را تشویق به ورزش کند بر روی مواد ناسالم و آسیب‌رسان به سلامت سوبسید می‌دهد بنابراین مردم به مصرف بیش از حد برنج، روغن و شکر تشویق می‌شوند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم، یادآور شد: خروارها شیرینی با قیمت ارزان به راحتی در دسترس مردم قرار دارد زیرا شیرینی‌فروشی‌ها روغن و شکر سوبسید‌دار استفاده می‌کنند البته ممکن است وزارت صمت ادعا کند که به قنادی‌ها روغن و شکر آزاد می‌دهیم اما چون به این دو ماده غذایی سوبسید اختصاص داده می‌شود از این رو امکان ندارد بتواند از فروش ارزان روغن و شکر به شیرینی فروشی‌ها جلوگیری کند بنابراین می‌طلبد دولت در این مسائل تجدیدنظر کند.

دولت سوبسید شکر، روغن و برنج را حذف کند

عابدی افزود: انتظار می‌رود دولت سوبسید سه ماده غذایی مذکور را حذف کند و مبلغ حاصله را برای ورزش، لبنیات، سبزیجات و میوه‌ها هزینه کند تا از این طریق از رشد بی رویه چاقی در جامعه جلوگیری شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه در بحث مواد غذایی مشکلات زیادی داریم و سازمان‌های نظارتی به ویژه سازمان غذا و دارو باید تلاش بیشتری داشته باشند زیرا بر اساس گزارش‌ها در دوغ و ماست مواد اضافی و ناسالم وجود دارد و همچنین مواد غذایی ناسالمی در سطح کشور توزیع می‌شود بنابراین نیاز داریم سازمان غذا و دارو تلاش‌های خود را در این رابطه افزایش دهد تا بتواند بر تمامی مراکز تولید غذایی به ویژه در بخش‌های فرآوری نظارت و کنترل مناسب را داشته باشد.

ضرورت نظارت مناسب غذا و دارو بر روی کارخانه‌های تولید دوغ و فرآورده‌های گوشتی

وی یادآور شد: سازمان غذا و دارو باید بر روی کارخانه‌های تولید دوغ و سوسیس و کالباس نظارت مناسبی داشته باشد و گزارشات مطرح شده در این رابطه را پیگیری و بررسی و از سوء‌استفاده‌های احتمالی جلوگیری کند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف1 روز قبل
اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید و همزمان دچار سردی انگشتان دست و پا هستید، حتما به پزشک‌ اطلاع دهید. جریان خون در بدن مبتلایان به کم‌کاری تیروئید کاهش می‌یابد و همین اتفاق باعث سردی انگشتان می‌شود. در موارد نادر، سردی انگشتان می‌تواند به دلیل لخته خونی که در قسمت دیگری از بدن تشکیل شده است رخ دهد. رینود چیست؟ عاملی کمتر شناخته شده که علت شایع سردی دست‌ها و انگشتان دست است، بیماری‌ به نام سندرم رینود است. هنگامی که شما کم وزن هستید، با کمبود چربی بدن توانایی از بین بردن دمای سرد بدن خود را ندارید.

سلامت عمومی و ۲۰پیشنهاد طبیعی!

16+
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
همشهریهمشهری1 روز قبل
همچنین با توجه به کاهش سطح انرژی در طول روز، فعالیت نورون‌های مغزی کاهش می‌یابد. ۵- سیگار کشیدن را کنار بگذاریدسموم موجود در سیگار اندام‌های مختلف بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. ۶- به اندازه کافی آب بنوشیدمصرف‌نکردن آب یکی از عواملی است که بر ضعف زودرس بافت مغز تاثیر می‌گذارد. از دست دادن آب بدن سطوح انرژی را کاهش می‌دهد و خلق‌وخو را پایین می‌آورد ضمن این‌که تمرکز را نیز سخت‌تر می‌کند. قسمت عمده مغز از آب تشکیل شده و این یعنی کاهش آب بدن با کاهش عملکردهای مغزی و کاهش اکسیژن در سلول‌های مغز ارتباط دارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴- مطالعات جدید پژوهشگران فنلاندی نشان می‌دهد که عوامل متعددی بر خواب و کیفیت آن تأثیر داشته و مواردی چون سن، جنسیت و موقعیت مکانی به خواب رفتن، بر کیفیت خواب تأثیر داردخوابیدن یکی از موارد مهم در سلامتی انسان محسوب شده و به باور متخصصان؛ خواب با کیفیت، ضامن سلامت انسان است. به همین دلیل تیمی از پژوهشگران به بررسی عوامل مؤثر بر کیفیت خواب پرداخته و دریافتند که زمان خواب بر اساس ساعت شبانه‌روزی و میزان خواب در افراد به عوامل مختلفی همچون سن، جنسیت و منطقه محل زندگی آن‌ها بستگی داشته و در بین افراد مختلف، متفاوت است. پیش‌ازاین مشخص‌شده بود که زمان و ساعت خواب در بزرگ‌سالی به تأخیر می‌افتد. دکتر کولا در ادامه توضیحات خود افزود: «اختلافات جغرافیایی در الگوی خواب نسبتا کوچک اما مشابه با مطالعات قبلی در مقیاس کوچک بود. این نظارت با کمک دستگاه‌های قطبی الکترون (Polar Electro devices) انجام‌شده و ویژگی‌ها و کیفیت مختلف خواب این افراد بررسی شد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رئیس پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: با اجرای «سند جامع حمایت طلبی کنترل آلودگی هوا و کاهش تبعات آن بر سلامت» شاهد کاهش آلودگی هوا خواهیم بود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای کاظم ندافی امروز در فرهنگستان علوم پزشکی ایران با بیان اینکه در مطالعات صورت گرفته مهمترین خطر تهدید کننده سلامت، آلودگی هواست گفت: همانطور که در دیگر کشور‌های جهان نیز آلودگی هوا مهمترین عامل خطر محیطی است از بین آلاینده‌های هوا نیز ذرات معلق بیشترین تهدید را برای سلامت مردم دارند که این روز‌ها در تهران بیش از چند برابر استاندارد جهانی است. وی افزود: «سند جامع حمایت طلبی کنترل آلودگی هوا و کاهش تبعات آن بر سلامت» به مدت ۲ سال در فرهنگستان علوم پزشکی با همکاری نمایندگان سازمان‌های اجرایی آماده شد که به عنوان جامع‌ترین سند علمی در این زمینه قابل استناد و اجرا است که در آن همه جنبه‌ها از قانون گذاری دولت تا استاندارد‌های مربوط به کیفیت هوا و اولویت‌های سازمان‌های دست اندرکار برای کاهش آلودگی‌ها عنوان شده است. آقای ندافی گفت: این سند به همه دستگاه‌های مرتبط ارسال شده و امید است با اجرای همه دستگاه‌های مرتبط بتوانیم گامی در جهت کاهش آلودگی هوا برداریم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، توماس چی از دانشگاه سانفرانسیسکو، معتقد است که اگر فرد به اندازه کافی آب نننوشد، پیروی کورکورانه از رژیم غذایی به خلاص شدن از وزن اضافی کمکی نخواهد کرد. افرادی که وزن کم می‌کنند، توجه زیادی به رژیم غذایی می‌کنند، در حالی که نوشیدن روزانه آب ضروری‌تر از رژیم لاغری است. علاوه بر این، تعادل آب برای بدن بسیار مهم است، اگر بدن را به سمت کم آبی بدن بیاورید، مشکلات زیادی من جمله اضافه وزن خواهید داشت. پزشک دیگری، نیکت سونپال، یک درمانگر و متخصص گوارش در نیویورک نیز معتقد است که نوشیدن منظم آب به اندازه حفظ رژیم غذایی سالم مهم است. به گزارش اسپوتنیک، واقعیت این است که گاهی اوقات مردم عطش را با گرسنگی اشتباه می‌گیرند و گاهی که نوشیدن یک لیوان آب کافی است را با گرسنگی اشتباه می‌گیرند.

نظرها

اخبار بیشتر