رییس جمهور جلوی اشرافی‎گری برخی مدیران را بگیرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
رییس جمهور جلوی اشرافی‎گری برخی مدیران را بگیرد

رییس جمهور جلوی اشرافی‎گری برخی مدیران را بگیرد

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حبیب‌الله کشت‌زر  در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه، ۲۸ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رهبر کبیر انقلاب و شهدای دفاع مقدس، گفت: در این لحظه که سخن می‌گویم دیار سرداران نامی و جنگ انقلاب، مهد تاریخ و فرهنگ، دارالمومنین، بهبهان و سبب ناآرامی‌های اخیر و به طبع آن سوءاستفاده هایی که مورد تایید و پذیرش مردم فرهنگ آن دیار نیست، نه تنها بخشی از واحدهای خدمات عمومی و خصوصی، بانک‌ها و زیرساخت‌های شهری خود بلکه مهمتر از همه آرامش و امنیت خود را از دست داده است.

نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اینجانب با احترام بر حق اعتراض و انتقاد مردم و جوانان و محکوم کردن برهم زنندگان نظم و امنیت و تخریب کنندگان اموال عمومی، علاوه بر پیگیری‌های شبانه روزی خود، خواستار رسیدگی کلیه دستگاه‌های زیربط اجرایی و امنیتی در برقراری کامل آرامش، رفع کمبودهای عمومی حادث شده و بررسی دقیق ابعاد، علل و عوامل خسارت‌های مالی و جانی به دولت و مردم حوزه انتخابیه را طبق قوانین و مقررات خواهان هستم.

وی خطاب به رییس جمهور، ادامه داد: در شب میلاد پیامبر مهربانی (ص) این بود عیدی مردم! آنچه بر مردم گذشت بر اصحاب کهف نگذشته است. در جایگاه رییس دولت و رییس شورای عالی هماهنگی اقتصادی با کدامین اصل، نظرات نمایندگان مردم را در افزایش قیمت بنزین جویا نشدید و به آنها توجه نکردید؟.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به رییس جمهور، تصریح کرد: شمایی که ادعا دارید و بر سر مردم منت می‌گذارید که افزایش قیمت بنزین را ۵ سال به تاخیر انداخته‌اید، گزارش دهید در این ۵ سال تورم به کجا رسیده است؟ در برابر افزایش لجام گسیخته قیمت‌ها، حقوق کارگران و کارکندان چه میزان افزایش داشته است؟.

کشت زر افزود: در کمال حیرت همواره از افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت بنزین بدون آثار تورمی صحبت می‌کنید در حالی که همه شاهد عملکرد ضعیفتان در کنترل قیمت‌ها و بازار بوده‌ایم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهور، گفت: به خدا قسم اگر ناکارآمدی‌تان همچون قبل در کنترل قیمت‌ها ادامه یابد، مجددا می‌گویم «تکرار شود» یعنی پول دار پولدار‌تر و فقیر، فقیر‌تر و ما در پیشگاه خداوند سرافکنده‌تر.

نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: چرا فقط مدیریت مصرف سوخت را در بازنگری قیمت بنزین میبینید؟ ای کاش کیفیت خودروهای بی کیفیت و پرمصرفتان را بازنگری می‌کردید.

وی ادامه داد: آیا در این سهمیه بندی بنزین فکر تابستان سوزان خوزستان را کرده‌اید؟ ای کاش لحظه‌ای فرصت معین می‌کردید و مناظره‌ها و صحبت‌های انتخاباتی خود و معاون اول را مرور می‌کردید.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: افزایش نرخ بنزین، توزیع یارانه‌ها و پول نفت را با طرح خنده و تمسخر می‌گرفتید، به یکباره چه شد؟.

کشت زر افزود: بدون شک افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت بنزین قشر آسیب پذیر را نشانه گرفته و اثرات اجتماعی آن بیش از پیش در بروز طلاق‌ها، فساد و ده‌ها بزه و معضل دیگر رخ می‌نماید.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: بجای دست در جیب مردم کردن، جلوی بذل و بخشش‌ها، بریز و بپاش‌ها، سفرهای غیرضروری خارجی و اشرافی‌گری برخی مدیران را می‌گرفتید.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: گناه مردمی که در حسرت نان سر بر بالین می‌گذارند، چیست؟.

وی خطاب به رییس جمهور، ادامه داد: در صحبت هایشان در محافل مختلف از بهبود معیشت صحبت می‌کنید؛ کدام بهبود معیشت و برای چه کسانی؟ با چشمان تیزبینتان در کجای این مملکت از مردم نظرسنجی کردید که وضع و حالشان خوب است تا ما نیز برویم و ببینیم. نکند شما هم سر همان کوچه که گوجه ارزان می‌فروختند نظر سنجی کردید؟.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: جایگاه کارگران جز سکوت در برابر صعود فزاینده قیمت‌ها چیست؟ بوی تعفن فساد یک عده مفسد مشام مردم را پر کرده است. مردمی که در پی نان شب و انواع داروهای سرطانی، جهیزیه، مسکن، اجازه و ده‌ها مشکل دیگری هستند، دیگر طاقتشان از این همه فساد، بی عداتی، بی توجهی، بی تدبیری سر رفته است.

کشت زر افزود: اگر رقم اختلاس و فسادهای چند سال اخیر را جمع بزنید، می‌بینید می‌توان چندین استان خوزستان و هر منطقه دیگر را آباد کرد. آیا اختلاسگران بی وجدان صدای خرد شدن استخوان‌های مردم را می‌شنوند؟.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در این جنگ نابرابر مردم باید از دشمن ترکش بخورند یا از یک مشت اختلاس‌گر؟.

نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مرگ بر مفسیدن و اختلاس گران که در لباس دوستی از مردم شریف، می‌برند، می‌خورند و می‌تازند.

وی ادامه داد: در گوشه‌ای از این مملکت عده‌ای از نبود امکانات اولیه زجر می‌کشند و عده‌ای برای نبود موارد مختلف زندگی شان به نابودی کشیده شده اما در جاهای دیگر که نیاز به توسعه نیست، میلیاردها تومان هزینه می‌شود زیرا ژن و طائفه خوب است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: خوزستان و خوزستانی در پاییز بی مهری جان می‌دهد. مردمی که مستحق بهار هستند، در زمستان سرد بی عدالتی مانده‌اند و در آتش تبعیض تابستان می‌سوزند.

کشت زر افزود: خوزستان روایت اوج نداری در عین دارایی است. نفت برای خوزستان برکت و فرصت نیست بلکه مصیبت است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: میدان جدید نام آوران، فصل تلخ دیگری از داستان خوزستان است، داستانی که نامش برای خوزستان مانده و نامش برای دیگران. کاش نام این میدان را می‌گذاشتند نان آوران!.

نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر آموزش و پرورش، اظهار کرد: یک مهر دیگر هم با بی مهری در اثر عدم تحقق و اجرای رتبه بندی معلمان، تبدیل وضعیت فرهنگیان حق التدریسی که قولش را داده بودید گذشت. آقای وزیر عده‌ای از فرهنگیان حوزه انتخابیه بهبهان آرزوی دریافت مطالبات خود را به دیار باقی برده‌اند؛ آیا این وضعیت شایسته فرهنگیان بی ادعا و صبور است لذا باید پاسخگوی این وضعیت باشید.

وی خطاب به نمایندگان، ادامه داد: شاهد باشید دیاری که بیش از ۱۱۰۰ شهید، صدها شهید، جانباز و ایثارگر تقدیم انقلاب کرد، شهری که زیر موشک‌های رژیم بعث شهید داد، امروز با بی مهری مواجه شده و جز مناطق جنگی محسوب نشده است!. شهری که هنوز درد و ترکش‌های جنگ را با خود دارد. شهری که پیشانی ایثار و شهادت خوزستان است. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | زورگیری خشن از یک زن، زد و خورد در سخنرانی قالیباف و دردناک‌ترین اتفاق هفته!

خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.

پایان یک اتهام …

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
گزارش سازمان ملل مشخص کرد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها درباره اتهام به ایران در زمینه حمله به آرامکو، فقط گمانه‌زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ۲۳ شهریور امسال بود که برخی شهروندان سعودی در منطقه بقیق از شنیدن صدا‌هایی خبر دادند. اما بلافاصله جنبش انصارالله یمن، این حمله را تایید و آن را پاسخی به حمل ۱۵۰۰ روزه سعودی‌ها و شهادت بیش از ۴۰ هزار یمنی می‌داند. خبرگزاری رویترز در روز گذشته با انتشار گزارشی به نقل از دبیر کل سازمان ملل به صراحت می‌گوید این سازمان اعلام کرده است نمی‌تواند ایرانی بودن پهپاد‌ها و موشک‌های مورد استفاده در حمله به آرامکو را تایید کند. به نظر می‌رسد هر چند آمریکایی‌ها و سعودی‌ها تلاش کردند در این سه ماه با جعل سند و مدرک سازی بتوانند پرونده‌ای در این خصوص برای ایران باز کنند با گزارش سازمان ملل مشخص شد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها فقط گمانه زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست.
فارسفارس21 ساعت قبل
محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در گفتگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس در مورد انتقادهایی که به کابینه در مورد بازگشت به روش دولت‌های گذشته همچون استفاده از کارت سوخت بنزین و طرح مسکن مهر می‌شود گفت: در شرایط عادی هیچ موقع ما دنبال استفاده از این طرح‌ها نیستیم. وی ادامه داد: مسئله ما معیشت مردم است و اینکه بتوانیم به مردم زمانی که کالاهایی که گران شده به آنها کمک کنیم، طبیعی است که روش‌ها در دنیا در شرایط سخت ۱۰۰ روش نیست، بلکه همین روش‌هایی است که یک بار امتحان کردیم و حتما باید از خانواده‌ها حمایت معیشتی کنیم، همچنین وقتی که مصرف سوخت سالیانه با یک سرعتی بالا می‌رود مجبور می‌شوید که سهمیه‌بندی کنید. واعظی اظهار داشت: من نمی‌گویم اینها تنها راه است، اما اگر همین امروز مسئله تحریم حل شود به همان روشی که چند سال گذشته کشور را اداره کردیم باز می‌گردیمانتهای پیام/
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق نتایج جدیدترین نظرسنجی اگرچه حزب جانسون همچنان پیروز انتخابات خواهد بود اما آرای کمتری بدست می‌آورد. این نظرسنجی که توسط موسسه «یوگاو» انجام شده است، نشان می‌دهد برخلاف پیش‌بینی‌های قبلی، حزب حاکم محافظه‌کار به رهبری «بوریس جانسون» باوجود پیروزی در انتخابات موفق به کسب اکثریت قدرتمند نخواهد شد. بر همین اساس حزب کارگر به رهبری «جرمی کوربین» نیز با وجود آنکه پیروزانتخابات نخواهد بود اما اقلیت قوی‌تری را تشکیل خواهد داد. دوهفته پیش یوگاو پیش‌بینی کرده بود حزب محافظه کار موفق به تصاحب ۳۵۹ کرسی از مجموع ۶۵۰ کرسی مجلس می‌شود که اکثریت قابل قبولی بود ولی طبق پیش‌بینی جدید حزب محافظه‌کار۳۳۹ کرسی نماینگی کسب خواهد کرد که اکثریتی شکننده خواهد بود. پس از اعلام این خبر «لیره استرلینگ» واحد پول انگلیس که در ۷ ماه‌ اخیر روند رو به رشدی در برابر دلار آمریکا داشته با کاهش روبرو شده است.
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
ربیعی درباره ماجرای پیش آمده میان مردان شماره یک و دو کابینه اظهار داشت: در همه جلسات وجود اختلاف طبیعی است. حسام الدین آشنا نیز در توییتی تصریح کرد: جلسات عالی کشور نه جای بله قربان گویی است و نه جای خطاب و عتاب و نه جای قهر و ناسازگاری. اما با نگاهی به رخدادهای دو هفته گذشته به خوبی می‌توان فهمید که موضوع اختلاف نظرها چیست؟ اسحاق جهانگیری از ۲۴ آبان در خصوص هیچ اظهار نظری در باره نحوه اجرای طرح نداشته است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت، هر چند اسحاق جهانگیری عضو شورای هماهنگی سران قواست اما سکوت او نشان می‌دهد؛ معاون اول رئیس جمهور با طرح افزایش قیمت بنزین موافقت نکرده است. هر چند اختلاف نظر جهانگیری با روحانی بر مسائل کارشناسی بنزین بوده اما این هیچ کدام از دو طرف تا کنون بدان نپرداخته اندحال باید این سوال را پرسید طرحی که اکنون اجرا می‌شود را چه کسی و چه نهادی ارائه کرده است و دلیل مخالفت روحانی با طرح جهانگیری چه بوده است؟

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.

نظرها

اخبار بیشتر