اجازه ندهیم نعمت امنیت در کشور به خطر بیفتد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
اجازه ندهیم نعمت امنیت در کشور به خطر بیفتد

اجازه ندهیم نعمت امنیت در کشور به خطر بیفتد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/مرکزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی برخورداری از امنیت در اوضاع آشفته منطقه را یکی از نعمت های اصلی کشور عنوان کرد و ادامه داد: این نعمت الهی را ناشکری نکنیم و اجازه ندهیم که عده ای با سوء نیت، آسایش و آرامش مردم را سلب کنند.

بهروز اکرمی در جلسه شورای اطلاع رسانی استان مرکزی، با بیان اینکه قوه عاقله کشور پس از بحث و رایزنی‌های‌ فراوان به این نتیجه رسیده است که قیمت بنزین باید فارغ از هرگونه نگاه سیاسی و طبق اصول کارشناسی تغییر کند، اظهار کرد: نباید این افزایش قیمت به شخص یا سازمان خاصی تقلیل داده شود، بلکه بنابر فرموده مقام معظم رهبری، این افزایش قیمت بر اساس تصمیم گیری و اتفاق نظر سران سه قوه کشور بوده است و ایشان در سخنان خود نیز از این تصمیم دفاع کرده‌اند.

وی افزود: در مباحث کارشناسی نباید توقع داشت همه با یک تصمیم موافق باشند، بلکه باید منتظر بیان نظرات مخالف نیز بود. مطئمنا سران سه قوه و اکثر کارشناسان کشور با نظرات هوشمندانه خود به این نتیجه رسیده‌اند که ادامه روند فعالیت اقتصادی کشور با قیمت سابق بنزین دشوار است، بویژه در شرایطی که دشمنان ما سخت‌ترین، هوشمندانه‌ترین و گسترده‌ترین تحریم‌ها را علیه کشور اعمال کرده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: اصلاح قیمت بنزین عوارض خاص خود را بدنبال خواهد داشت، اما یقینا منافع چنین طرحی برای مردم و کشور بیشتر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح افزایش قیمت بنزین احتمالا می‌تواند مشکلات زیادی را برای اکثر مردم ایجاد کند، بیان کرد: هر اقدام اقتصادی عوارضی دارد و مطمئنا این افزایش قیمت در حوزه بنزین نیز عوارض خاص خود را بدنبال خواهد داشت، اما یقینا منافع چنین طرحی برای مردم و کشور بیشتر خواهد بود. مردم باید عوارض این طرح را تحمل کنند تا با گذشت زمان رفتارهای اقتصادی کشور اصلاح شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بر لزوم حمایت همه جانبه همه اقشار مردم از طرح افزایش قیمت بنزین تاکید کرد و گفت: این تصمیم ملی غیر قابل بازگشت است و فرمایشات مقام معظم رهبری باید برای همگان فصل الخطاب باشد. همه ما وظیفه داریم در راستای کاهش عوارض این طرح تلاش کنیم و از افزایش قیمت سایر کالاهای در دسترس مردم جلوگیری کنیم؛ چراکه ارتباط چندان مستقیم و معناداری بین افزایش قیمت بنزین و سایر کالاها نیست و نباید این مهم به افزایش قیمت سایر کالاها منجر شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

اکرمی تاکید کرد: ستاد تنظیم بازار کشور و استان در مقابل هرگونه افزایش قیمت سایر کالاها سفت و محکم ایستاده است و با نظارت و جدیت، اجازه هیچ گونه افزایش قیمتی را نخواهد داد. در همین جهت، بخش اول یارانه افرادی که از این افزایش قیمت بنزین متأثر شده‌اند، ظرف این هفته پرداخت خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ما از مردم هوشیار خود انتظار داریم اجازه ندهند دشمنان ما از فرصت ایجاد شده جهت ضربه زدن به کشور استفاده کنند و فریب حیله‌ها و تبلیغات دروغین آنها را نخورند. همه مردم و مسئولین ما باید کنار هم باشند و با هوشیاری از این تصمیم ملی حمایت کنند، چرا که مسلما هر حرکتی که موجب شادی دشمنان شود، در راستای منافع ملی ما نخواهد بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: آیا کسی که با اجرای طرحی مخالف است، باید اقدام به بستن راه عبور و مرور مردم کند و با آتش زدن و ایجاد خسارت، برای مردم مشکل ایجاد کند؟ این اقدامات اصلا منطقی و قابل قبول نیست و ما شک نداریم کسانی که این چنین اقداماتی را انجام می‌دهند، در راستای تضعیف کشور و تحقق خواسته‌های دشمنان حرکت می‌کنند.

اکرمی گفت: خوشبختانه استان مرکزی در روز اول، به جز در برخی شهرستان‌ها هیچ گونه تبعات و خساراتی نداشت و مردم استان با هوشیاری متوجه شدند که عامل اصلی چنین حرکاتی، دشمنان هستند. استان مرکزی در این مدت اخیر جزو استان‌های بی مسئله کشور بوده است و این مهم، نشان از تلاش بی وقفه نیروهای انتظامی و امنیتی استان، مدیریت صحیح شخص استاندار و از همه مهم‌تر نجابت مردم دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، بازار امروز خرید و فروش خودرو در مقایسه با هفته‌های گذشته شاهد افزایش قیمت‌ها در انواع محصولات داخلی و خارجی نیست. به‌اعتقاد فعالان بازار در یک ماه اخیر قبل از گرانی بنزین بازار خودرو با شوک افزایش قیمت‌ها در خودروهای داخلی و خارجی مواجه شد اما این موضوع مقطعی بود به‌نحوی که بعد از گرانی بنزین فقط خودروهای دوگانه‌سوز شاهد افزایش قیمتها شدند و سایر خودروها با کاهش تقاضا در بازار روبه‌رو بودند. * تمامی خودروها فقط دارای حق گارانتی هستند و شامل خدمات دیگری (کارت طلایی، کارت نارنجی، بیمه بدنه و …) نمی‌باشد. * تحویل تمامی خودروهای ذکر شده، از مهرماه به بعد است. * رنگ‌های تیره (متالیک) ممکن است با قیمت‌ها بسیار بالاتری در بازار به فروش برسد.
عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
گروه صنعتی ایران خودرو به منظور تعیین تکلیف تعهدات معوق مشتریان سوزوکی گرندویتارا طرح تبدیل ویژه این مشتریان را اعلام کرد. به گزارش عصر ایران، بر اساس اعلام ایران خودرو در طرح تبدیل خودروی غیرقابل تحویل سوزوکی گرندویتارا پیشنهادی در دو ماده به خریداران گرند ویتارا ارائه شده است. خریداران خودروی سوزوکی گرندویتارا می‌توانند یک دستگاه هایما اس۷ با تحویل ۹۰ روزه و یک دستگاه دنا پلاس تیپ۱ با موعد تحویل ۳۰ روزه از ایران خودرو دریافت کنند. پیشنهاد دوم ایران خودرو به خریداران سوزوکی گرند ویتارا شامل یک دستگاه هایما اس۵ با تحویل ۱۰ روزه و یک دستگاه دنا پلاس با موعد تحویل ۳۰ روزه می‌شود. ______________بیشتر بخوانید: _______________قیمت خودروهای ارائه شده در طرح تبدیل سوزوکی گرندویتارا با نرخ مصوب مهر و آبان سال ۹۷ محاسبه خواهد شد.

خبر‌های خوش برای بازنشستگان

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کانون بازنشستگی تامین اجتماعی با بیمه آتیه سازان حافظ برای افزایش چتر حمایت بیمه‌ای قرارداد بستند. بر اساس این قرارداد شرکت بیمه‌گر موظف شده با کلیه بیمارستان‌های خصوصی و دولتی قرارداد داشته باشد.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، محمد الرمحی وزیر نفت عمان اعلام کرد که نماینده کشورش در مذاکره با رهبران کشورهای عضو اوپک در وین پیشنهاد تمدید طرح کاهش تولید نفت تا پایان سال ۲۰۲۰ را خواهد داد. زمانی که از وزیر نفت عمان سؤال شد که آیا تمدید طرح کاهش تولید نفت به پایداری بازار کمک می‌کند پاسخ داد: هر چیزی که نیاز باشد ما به پایداری بازار انجام خواهیم داد و مطمئن هستم که در این نشست تصمیم دقیقی گرفته می‌شود. به گزارش فارس، آن‌طور که از اخبار نشست اوپک بیرون آمده تاکنون کشورهای عراق و عمان اظهارات صریح خود را درباره تمدید طرح کاهش تولید نفت اعلام کردند. عربستان هم با تمدید کاهش مخالفت ندارد اما در این میان روز گذشته روسیه صحبت‌های مبهم و غیرشفافی را درباره تمدید طرح کاهش تولید نفت ارائه داده بود که به نظر می‌رسد، خیلی با تمدید این طرح موافق نیست. کشورهای اوپک‌پلاس از سال ۲۰۱۷ طرح کاهش تولید نفت را اجرا می‌کنند که به موجب آن تولید نفت‌شان را روزانه ۱٫۲ میلیون بشکه کاهش داده‌‌اند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز: کارهایی که قبل از آپدیت گوشی اندروید لازم است: تهیه نسخه پشتیبانبرای این کار می‌توانید از سرویس‌های ابری استفاده کنید. این تصاویر بعد از راه‌اندازی مجدد دستگاه برای تبدیل آن به همان نمای دوست‌داشتنی قبلی راهنمای خوبی هستند. البته باید گفت که آپدیت به‌صورت خودکار تنظیمات را به حالت تنظیمات کارخانه بر نمی‌گرداند. پاک کردن حافظه کشممکن است گوشی شما نیازی به راه‌اندازی مجدد دستگاه و برگرداندن آن به تنظیمات کارخانه نداشته باشد؛ اما حتما باید بعد از آپدیت، حافظه کش را پاک کنید. برگرداندن به تنظیمات کارخانه یا شروع مجدد از ابتدا به سیستم‌عامل شما این امکان را می‌دهد تا بسیاری از باگ‌ها در امان بماند و از طاعون باگ‌های پس از آپدیت حفظ شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
عادلانه نیست چیزی را که ما در محاسبات و معادلات اوپک نداریم از روسیه بخواهیم آن را رعایت کند. وی افزود: هرچند روسیه عضو اوپک نیست، اما باید به گونه‌ای با این کشور رفتار کرد که با اعضای اوپک رفتار می‌شود. وزیر نفت تصریح کرد: هیچ‌وقت میعانات در محاسبات اوپک نبوده و نخواهد بود. مساله اوپک نفت خام است. زنگنه درباره اینکه وزارت نفت چه تسهیلاتی را برای شرکت‌های اروپایی مایل به تجارت نفتی با ایران در نظر گرفته که از تحریم‌های آمریکا ترس دارند، گفت: ما کاری انجام نمی‌دهیم. اگر آن‌ها ترس دارند خودشان راهش را بلد هستند، اما ما کاری برای آن‌ها نمی‌توانیم انجام دهیم. پیش بینی می‌شود در سه ماهه اول و دوم سال آینده عرضه نسبت به تقاضا افزایش پیدا کند که در این صورت به قیمت نفت فشار وارد می‌شود. بیژن زنگنه، در واکنش به موضوع استیضاحش در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: چرا باید نگران استیضاح باشم؟ مگر تا حالا فشاری به ما وارد نکرده‌اند؛ ما همواره تحت فشار زندگی می‌کنیم. استیضاح حق مجلس است و وزیر هم موظف است جواب دهد.

نظرها

اخبار بیشتر