تبلیغ درست یا ضد تبلیغ؟!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
تبلیغ درست یا ضد تبلیغ؟!

تبلیغ درست یا ضد تبلیغ؟!

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
تبلیغات قسمت مهمی از کسب و کارهاست. از صاحبان مشاغل بزرگ گرفته تا کسب و کارهای کوچک، خانگی، اینترنتی و... همه تلاش می کنند تا با خلق ایده های نو توجه مخاطب را جلب کنند و تبلیغات موثرتری داشته باشند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، گاهی تبلیغات نتیجه معکوس می‌دهد و به جای این که باعث ترغیب مشتریان به خرید و فروش بیشتر شود، یک ذهنیت منفی در ذهن مشتری ایجاد می‌کند و باعث دلزدگی و منصرف شدن وی از خرید می‌شود. بسیاری از اوقات هزینه زیادی هم برای طراحی و تولید تبلیغات انجام می‌شود اما نتیجه اصلا موفقیت آمیز نبوده است. به این گونه تبلیغات که نه تنها توجه مشتری را جلب نمی‌کند بلکه ممکن است حس بدی هم در او بیدار کند و در تصمیمش برای خرید تاثیر منفی بگذارد، ضد تبلیغ می‌گویند. زیرا در یک تبلیغ موثر، اصول و چهارچوبی وجود دارد که اگر به درستی رعایت و اجرا نشود، نتیجه معکوس می‌شود. حتما بارها برایتان پیش آمده که به خاطر حس بدی که تبلیغ یک کالا در شما ایجاد کرده به طور کل از آن کالا بدتان آمده و از خرید آن منصرف شده‌اید یا برای همیشه ذهنیت منفی درباره آن پیدا کرده‌اید.

برای این که بیشتر با ضد تبلیغ‌ها آشنا شویم بگذارید چند مثال بزنیم.

انواع و اقسام برچسب‌های کوچک تبلیغاتی که بدون اجازه مالکان ساختمان‌ها روی درهای ورودی، نمای ساختمان‌ها و درهای پارکینگ‌ها چسبانده و باعث نازیبا شدن یا آسیب آن‌ها می‌شوند، نوعی از ضد تبلیغ‌ها هستند. زیرا که به طور حتم مالکان دوست ندارند چهره ساختمان هایشان زشت به نظر برسد؛ آن هم بدون اجازه!

مثال دیگر از ضد تبلیغ‌ها برخی هدایای تبلیغاتی اند که روشی متداول برای بسیاری از کسب و کارها هستند. اتفاقی که برای این تبلیغات می‌افتد این است که صاحبان کسب و کار معمولا کمیت و تعداد هدایا را به کیفیت آن ترجیح می‌دهند زیرا دوست دارند هدایای تبلیغاتی به تعداد نفرات بیشتری برسد تا مشتریان بیشتری با نام آن‌ها آشنا و جذب خرید شوند. ممکن است به خاطر کنترل هزینه تبلیغات و داشتن تعداد بیشتر، توجهی به کیفیت نکرده و هدیه‌ای به مخاطب داده شود که نتواند به خوبی از آن استفاده کند. مانند خودکارها یا روان نویس هایی که خوب نمی‌نویسند و بعد از مدت بسیار کوتاهی جوهرشان تمام می‌شود یا کیف‌های جیبی که کیفیت و ماندگاری خوبی ندارند.

وقتی مخاطب چنین هدایایی دریافت می‌کند، در نگاه اول توجهش به کیفیت جلب می‌شود و اگر هدیه نامناسبی به نظر برسد اشتیاق خود را به صاحب تبلیغ و خرید از آن از دست می‌دهد. زیرا اولین فکری که به ذهن مخاطب می‌رسد این است که وقتی کسب و کاری، یک جنس تبلیغاتی بی کیفیت ارائه می‌دهد و از سلیقه پایینی برخوردار است، چگونه می‌تواند محصولات و خدمات با کیفیتی ارائه دهد؟

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

اگر به فکر راه انداختن کسب و کاری هستید باید حواستان باشد تا انرژی و هزینه‌ای که برای این کار صرف می‌کنید به هدر نرود و تبلیغ‌تان به ضد تبلیغ تبدیل نشود. می‌پرسید خب از کجا بدانیم تبلیغ می‌کنیم یا ضد تبلیغ؟ پاسخ تان همین جاست. عواملی هستند که باعث می‌شوند ناخودآگاه این اتفاق بیفتد که در ادامه می‌خواهیم به برخی از این عوامل بپردازیم. در تبلیغات خود صداقت داشته باشید. اگر درباره خدمات و محصولات خود صادق نباشید و ارائه خدمات یا ویژگی هایی از محصول خود را به دروغ به مشتری معرفی کنید یا بسیار اغراق به خرج دهید، شاید در اولین فروش‌ها مشکلی پیش نیاید اما مطمئن باشید در طولانی مدت صداقت نداشتن شما برای مشتریانتان فاش خواهد شد و دیگر کسی به کسب و کار شما اعتماد نمی‌کند. از دست دادن اعتماد مشتری مساوی است با شکست کسب و کارتان. تا مدت زمان زیادی بعد از راه اندازی کسب و کارتان، نام تجاری خود را عوض نکنید، طرح لوگوی خود را تغییر ندهید، طرح و رنگ بسته بندی‌های محصولات‌تان را به یک باره عوض نکنید. اگر به صورت اینترنتی و در شبکه‌های مجازی تبلیغ می‌کنید، نام صفحات مجازی و عکس پروفایل صفحات کاری خود را تغییر ندهید زیرا مخاطبان را درباره اصل بودن کسب و کارتان یا تقلبی بودن و نبودن محصولات به شک می‌اندازد. سعی کنید در هر شغل و کسب و کاری که هستید توانایی تامین جنس و ارائه خدمات را داشته باشید و مشتری را هرگز دست خالی برنگردانید در غیر این صورت بزرگ‌ترین ضد تبلیغ را برای خود انجام داده‌اید و همین نارضایتی مشتریان، خود تبلیغات منفی است که می‌تواند دهان به دهان بچرخد و هر شخص به چندین نفر دیگر منتقل کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پیش بینی نشدن میزان تولید، علت واردات بی رویه پنبه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: اواخر سال گذشته، به علت آنکه میزان تولید پنبه در کشور پیش بینی نشده بود برای برطرف کردن نیاز صنعت نساجی، مقدار زیادی نخ و پنبه وارد شد. آقای عباس کشاورز افزود: تولید پنبه با نظارت یک تعاونی انجام می‌شود و دارای یک تشکل ملی است که بازار و تولید این محصول را مدیریت می‌کند و امسال هم تولید پنبه در مقایسه با سال گذشته حدود ۱۲ درصد افزایش داشته است. وی اضافه کرد: در بهمن و اسفند سال گذشته پیش بینی درستی از میزان کاشت پنبه در بهار امسال نشد و برای اینکه برای صنعت نساجی مشکلی پیش نیاید واردات انجام شد، منتها این واردات به دلیل میزان کاشت بالای این محصول، نسبت به تولید داخلی متعادل نبود. سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: مدتی است که با وزارت صمت و صنایع نساجی هماهنگی انجام شده است که میزان واردات متعادل شود و تولیدکننده داخلی از بابت واردات متضرر نشود. کشاورز تاکید کرد: در حال حاضر بازار پنبه نامناسب نیست، کشاورزان نگران نباشند و اگر کشاورزان به هر دلیلی، مشکل فروش پنبه داشته باشند وزارت جهاد کشاورزی با خرید تضمینی ورود می‌کند و حتی اگر برای کشاورزان قیمت خرید تضمینی به صرفه نباشد خرید توافقی می‌کنیم.

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.

رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​کلاهبرداری‌های اینترنتی در یک سال گذشته افزایش ۲ برابری داشته است و حالا برای جلوگیری از این کلاهبرداری‌ها، از ابتدای دی رمز دوم ایستا غیر فعال می‌شود و برای تراکنش‌های اینترنتی ناگزیر باید رمز دوم یکبار مصرف از بانک مورد نظر دریافت کرد. استفاده از رمز دوم پویا فقط برای خرید‌های اینترنتی است و پایانه‌های خرید فروشگاهی و یا عابربانک‌ها نیازی به رمز دوم یکبار مصرف ندارند. افرادی هم که از گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌کنند می‌توانند رمز دوم پویای خود را از طریق پیامک دریافت کنند. بر اساس آمار بانک مرکزی روزانه حدود ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی انجام می‌شود که این تعداد بالا، لزوم افزایش زمینه‌های امنیتی را بسیار بیشتر می‌کند.

کاهش قیمت گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​ رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با افزایش کشت گوجه فرنگی در جنوب کشور امروز شاهد کاهش قیمت این محصول در میدان مرکزی هستیم. مصطفی دارایی نژاد افزود: امروز قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در میدان مرکزی بین ۲ تا ۵ هزار تومان است. وی گفت: محصول گوجه کشاورزان بوشهری این روز‌ها برداشت می‌شود و در سراسر کشور در حال توزیع است. دارایی نژاد افزود: از حالا به بعد شاهد کاهش روزانه قیمت گوجه فرنگی هستیم و این روند تا پایان سال ادامه دار است. وی گفت: کشور عراق واردات ۱۷ قلم میوه و تره بار را از ایران ممنوع کرده که گوجه فرنگی هم جزء آن است و به این ترتیب گوجه فرنگی زیادی در کشور دپو خواهد شد. دارایی نژاد افزود: این روز‌ها دولت باید به فکر صادرات و تبدیل گوجه فرنگی باشد تا کشاورزان دچار ضرر و زیان نشوند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، نجفی ۱۰ روز قبل و بعد از اخذ رضایت از خانواده استاد، به دلیل نقض حکم صادره در دیوان‌عالی کشور در شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران یک‌بار دیگر پای میز محاکمه رفت. قضات شعبه ۹ روز گذشته نتیجه شور خود را انشا کردند. این رأی با نظر اقلیت نیز همراه بوده که به صورت جداگانه نوشته شده است. گفته می‌شود نجفی به ٧/۵ حبس محکوم شده است که ۶ سال قابل اجرا است.

نمایشگاه حمل و نقل هوشمند در هانگژو (+تصاویر)

20+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر