لغو طرح تعریض محورهای ولیعصر، شوش و وحدت اسلامی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
لغو طرح تعریض محورهای ولیعصر، شوش و وحدت اسلامی

لغو طرح تعریض محورهای ولیعصر، شوش و وحدت اسلامی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از لغو طرح تعریض محورهای ولیعصر (عج)، وحدت اسلامی و شوش در کمیسیون ماده ۵ شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمد سالاری در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در تذکری با اشاره به مصوبه روز گذشته کمیسیون ماده ۵ گفت: از آنجایی که رویکرد کمیسیون ماده ۵ از صرف درآمدزایی و بارگذاری به رویکردهای کیفی‌سازی سوق پیدا کرده روز گذشته طرح تعریض محور ولیعصر از میدان راه‌آهن تا خیابان نوفل‌لوشاتو به طول چهار کیلومتر که راسته تاریخی و میراثی است، لغو شد. با توجه به مطالعاتی که در این خصوص انجام شده ضرورتی برای تحقق طرح تعریض وجود نداشت. ضمن اینکه در این طرح باید درختان چناری که در این راسته وجود داشت جابه‌جا می‌شد.

وی افزود: قرار بود محور حافظ، وحدت اسلامی حد فاصل خیابان انقلاب تا خیابان شوش به طول ۷٫۴ کیلومتر که از قدیمی‌ترین خیابان‌های تهران است در محدوده تهران ناصری طرح تعریض در آن پیاده‌سازی شود که در راستای رویکرد انسان‌محوری طرح تعریض این محدوده نیز لغو شد.

خبری: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

سالاری تأکید کرد: محور شوش در حوزه جنوبی حصار ناصری نیز قرار بود مطابق طرح تفصیلی از ۳۰ متر به ۴۵ متر برسد که این طرح نیز در جلسه روز گذشته کمیسیون ماده ۵ لغو شد. همچنین طرح ارتقای کیفی میادین ولیعصر (عج) و نبوت نیز به تصویب این کمیسیون رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

چگونه از سرایت آنفولاآنزا در خانه پیشگیری کنیم (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

باران پاییزی و هوای پاک

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، باران، هدیه امروز ابر‌های آسمان به مردم شهر بود. امروز بعضی‌ها به رسم مهربانی، کنار هم زیر باران رفتند. امروز هوای باران خورده شهر حسابی صاف بود. البته ترافیک سنگین در خیابان‌ها هم سریال تکراری روز‌های بارانی پایتخت بود. خلاصه اینکه پس از چند روز آلودگی هوا، مردم شهر یک روز پاییزی خوب را پشت سر گذاشتند.

افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی با هدف شناسایی درگاه‌های جعلی پرداخت اینترنتی و آگاه ساختن سرویس گیرنده وب ساخته شده است. پلیس فتا می‌گوید: در فضای سایبری، ۶۷ درصد جرائم مربوط به کلاهبرداری‌های مالی است و پیش بینی می‌شود با استفاده از افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی، این آمار کاهش چشمگیری داشته باشد.
ایلناایلنا1 روز قبل
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: متاسفانه شرکت‌های دولتی از همه در گران کردن کالاها و خدمات سبقت گرفته‌اند و ما می‌بینیم که ملت در این رابطه خون دل می‌خورد؛ بنابراین باید این موارد پیگیری شود. نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی افزود: آقای روحانی در نشست امروز مطالبی را یکطرفه بیان کرد که ما اصلا باورمان نمی‌شود که چنین سخنانی علمیاتی شود. ما در گذشته هم سخنان عمل نشده‌ ایشان را دیده‌ایم لذا عموما حرف‌هایی که از رئیس جمهور می‌شنویم را باور نمی‌کنیم مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. وی با اشاره به اجرای طرح افزایش قیمت بنزین بیان کرد: ما که در جریان نبودیم قرار است کالاها گران شود و یا بنزین افزایش قیمت داشته باشد، اما متاسفانه در شرایط کنونی کالاها در حال گران شدن است و هیچ کس کاری برای جلوگیری از این روند انجام نمی‌دهد. این نماینده مردم در مجلس افزود: متاسفانه شرکت‌های دولتی از همه در گران کردن کالاها و خدمات سبقت گرفته‌اند و ما می‌بینیم که ملت در این رابطه خون دل می‌خورد؛ بنابراین باید این موارد پیگیری شود.

تعقیب و گریز قاچاقچیان در اتوبان قم

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ماموران عملیاتی مبارزه با مواد مخدر پس از تعقیب و گریز با پژو ۴۵۰ که حامل ۳۹۰ کیلو گرم مواد مخدر بود، در اتوبان قم شناسایی و دستگیر کردند. همچنین در چند روز گذشته ۱۷ نفر قاچاقچی و ۶۸۶خرده فروش دستگیر شدند. قاچاقچیان هر ترفند و شگردی را اجرا کنند باز هم از پلیس عقب ترند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
شکوری راد نگرانی از ریزش رای اصلاح طلبان در انتخابات به دلیل اعتراضات بنزینی را منتفی دانسته بود. تحلیل اشتباهبعید است تحلیل شکوری راد از عدم ریزش رای اصلاح طلبان مورد تایید تحلیلگر دیگری باشد. مجالی برای حضور قشر خاکستری نماندهاز طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح طلبان از عملکرد این جریان است. شهروند درجه دو؟ گویا شکوری راد حتی شعار‌های اصلاح طلبان که از خرداد ۷۶ به مرور گسترش یافته و در مانیفست نانوشته اصلاح طلبان جای گرفتند را نیز فرموش کرده. لگرایان می‌گویند به قدری با خواسته‌های بدنه اجتماعی اصلاح طلبان متفاوت است که نمی‌توان تصور کرد رای اصلاح طلبان به سبد اصولگرایان خواهد رفت.

نظرها

اخبار بیشتر