ولایتی: لزوم به کارگیری ظرفیت‌های دانشجویی برای ترویج فرهنگ و تمدن اسلام و ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
ولایتی: لزوم به کارگیری ظرفیت‌های دانشجویی برای ترویج فرهنگ و تمدن اسلام و ایران

ولایتی: لزوم به کارگیری ظرفیت‌های دانشجویی برای ترویج فرهنگ و تمدن اسلام و ایران

فارسخبرگزاری فارس |
جلسه کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست ولایتی برگزار شد.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست ولایتی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه گزارشی از لزوم به‌کارگیری ظرفیت‌ها و قابلیت‌های کانون‌های دانشجویی به منظور ترویج موضوع فرهنگ و تمدن اسلام و ایران ارائه شد.

در این گزارش با پیشنهاد تشکیل یک کانون دانشجویی مربوط به فرهنگ و تمدن اسلام و ایران در دانشگاه‌های کشور، برخی از وظایف این کانون‌ها نیز تشریح شد. در بخش دیگری از این گزارش با اشاره به تقسیم کار کانون‌های دانشجویی فرهنگ و تمدن با توجه به کارکرد دانشگاه متبوع، پزشکی، فنی، مهندسی ایجاد اتحادیه تشکل‌های دانشجویی در سراسر کشور نیز مورد تأکید قرار گرفت.

پس از ارائه این گزارش، اعضاء به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند، که اهم مطالب ارائه شده شامل نقش قشر جوان دانشجو در ساخت تمدن نوین اسلامی، جلوگیری از تراکم بیش از حد تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه‌ها با توجه به محدودیت‌های موجود، نظارت بر روند فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی فرهنگ و تمدن اسلام و ایران، مقابله با تحریف تاریخ تمدن اسلام و ایران به ویژه در مورد خدمات اسلام به ایران، توجه به مفاخر ملی و محلی در هر منطقه از کشور است.

خبری: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

ولایتی تاکید کرد: بستر مناسب این کار هم اکنون در برخی از دانشگاه‌ها فراهم است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: متأسفانه موضوع فرهنگ و تمدن اسلام و ایران هنوز برای برخی افراد در جامعه علمی کشور به درستی تبیین نگردیده که باید در این زمینه اقدام‌ کرد.

*بازنویسی آئین‌نامه کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران

دستور بعدی جلسه کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران، بررسی پیش‌نویس گزارش تهیه شده برای ارائه در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی بود که این گزارش با توجه به برخی از تغییرات انجام شده در وظایف و صلاحیت‌های کمیته مورد بررسی قرار گرفت.

ویرایش و بازنویسی آئین‌نامه کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران، بررسی دقیق زمینه‌های پیشنهاد اصلاح مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران، معرفی دستاوردها و اقدامات و برنامه‌های پیش روی کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران از موضوعات پیشنهادی اعضا بوده است.

ولایتی طی سخنانی گفت: هیچ مانعی در مسیر پیشرفت و تکامل عملکردهای کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران وجود ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
ایسناایسنا1 روز قبل
با حمایت ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بوت‌کمپ بلاکچین روز شنبه ۲۳ آذرماه با هدف آموزش و تیم‌سازی برای استارت‌آپ‌های بلاکچینی برگزار خواهد شد. به گزارش ایسنا، کمپ بلاک چین نخستین دوره آموزش و تیم‌سازی برای استارت‌آپ‌های بلاکچینی کشور است. کمپ، یک طرح طولانی مدت و مدون است که در آن شرکت‌کنندگان با کمک نخبگان و فعالان فعلی حوزه بلاک چین با همراهی پشتیبانان به حل مسائلی می‌پردازند که یافتن پاسخی برای آن‌ها بدون وجود فناوری بلاک چین ممکن نبود. در این رویداد فناورانه یک دوره ۶ روزه فشرده آموزشی، یک دوره ۲ ماهه پیش‌شتابدهی و یک دوره ۶ ماهه شتابدهی در نظر گرفته شده است. در تمامی این مراحل مشاورین و منتورهای مختلف در حوزه‌های بلاک چین، برنامه‌نویسی بلاک چین، طراحی و مدیریت کسب‌وکار و مدیریت ریسک‌های حقوقی در کنار شرکت کنندگان خواهند بود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/مرکزی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تکمیل قریب الوقوع تالار مرکزی اراک خبر داد و گفت: دولت برای به سرانجام رساندن کتابخانه و تالار مرکزی اراک در دو سال آینده اهتمام جدی دارد. عباس صالحی صبح امروز در حاشیه بازدید از تالار مرکزی و کتابخانه مرکزی اراک در جمع خبرنگاران، بهره برداری از این دو پروژه را فرصت مناسبی برای افزایش سرانه فرهنگی شهرستان اراک و استان مرکزی عنوان کرد و افزود: با تکمیل این دو طرح در حدود ۳۳ هزار متر مربع به فضای فرهنگی شهرستان اراک اضافه می‌شود. وی از پیشرفت ۹۳ درصدی تالار مرکزی اراک خبر داد و اظهار کرد: تالار مرکزی اراک در حوزه تجهیزات و ماشینری رقم قابل توجهی را به خود اختصاص داده است که امیدواریم با پیگیری‌های انجام شده و هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه کشور، بتوانیم این پروژه را در اوایل سال آینده به بهره برداری کامل برسانیم. وی با اشاره به پیشرفت ۴۰ درصدی کتابخانه مرکزی اراک، خاطر نشان کرد: خوشبختانه با اهتمام مجموعه استان مرکزی و صحبت‌های انجام شده با نهاد کتابخانه‌های مرکزی امید است تا این پروژه به عنوان بزرگترین کتابخانه مرکزی عمومی کشور، تا پایان دولت و بلکه زودتر در فضایی به وسعت ۱۸ هزار متر مربع به نتیجه برسد. خوشبختانه دولت برای به سرانجام رساندن این دو پروژه در دو سال آینده اهتمام جدی دارد و امیدواریم بتوانیم در زمان مقرر این دو طرح را به سرانه فرهنگی کشور اضافه کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر