دونوازی سیاوش کامکار و یوهانس بکلمن در اروپا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. فرهنگ
دونوازی سیاوش کامکار و یوهانس بکلمن در اروپا

دونوازی سیاوش کامکار و یوهانس بکلمن در اروپا

ایمناخبرگزاری ایمنا |
سیاوش کامکار نوازنده سنتور در جدیدترین فعالیت هنری خود کنسرت «منظره نگاه» را به صورت «دوئت»(دونوازی) با همراه ویلنسل «یوهانس بِکِلمَن» در شهرهای استکهلم و گوتنبرگ سوئد روی صحنه می‌برد.

به گزارش ایمنا، سیاوش کامکار نوازنده سنتور در جدیدترین فعالیت هنری خود کنسرت «منظره نگاه» را به صورت «دوئت» (دونوازی) با همراه ویلنسل «یوهانس بکلمن» در شهرهای استکهلم و گوتنبرگ سوئد روی صحنه می‌برد.

کنسرت «منظره نگاه» دونوازی سنتور ایرانی و چلو یا ویلنسل غربی است که براساس مدها و فرم‌های موسیقی ایرانی که بیشتر برگرفته از رپرتوار ایرانی تنظیم شده به اجرا گذاشته خواهد شد.

سیاوش کامکار که در حال حاضر برای ضبط پروژه «نیشتیمان» در پاریس به‌سر می‌برد، در مورد کنسرت خود گفت: غایت اصلی من در اینچنین اجراها و پرفورمنس‌هایی شناساندن فرهنگ و موسیقی ایران‌زمین به غربی‌هاست تا از طریق سنتورم کشورم را بیشتر و بهتر و آنچنان که شایسته فرهنگ ایرانی است بشناسند و بیشتر آشنا شوند. این کار هرچند کوچک اما برای من بسیار ارزشمند است.

آلبوم «منظره‌ نگاه» دو نوازی سنتور و ویولن‌سل «سیاوش کامکار» و «رکسان ژنت» به زودی در شهرهای استکهلم و گوتنبرگ سوئد و با نوازندگی ویلنسل «یوهانس بکلمن» اجرا می‌شود.

این اثر بی‌کلام حاصل همنوازی سنتور سیاوش کامکار و ویولنسل رکسان ژنت است. سیاوش کامکار در مورد آن می‌گوید: این مجموعه در اواخر بهار و اوایل تابستان ۹۶ در مدت یک ماه نوشته شد و به هیچ قانون و چهارچوبی جز اینکه از نوشتن و شنیدنش در ذهنم لذت ببرم فکر نکردم. طبیعتا لذت در دیدگاه شخص من شامل نکات فنی فراوانی است، به شرط آن که روح و احساسم محصورشان نباشد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

«غمگین و شکوهمند» «آماده برای هر چیز»، «شور و اشتیاق» «لزگی» «منظره» و «راه پرپیج و خم» قطعات تشکیل‌دهنده کنسرت سیاوش کامکار هستند که تماما قطعات آلبوم مذکور را شامل می‌شوند.

سیاوش کامکار متولد سال ۱۳۶۸ در تهران، فرزند «پشنگ کامکار» و «سودابه سالم» است. او موسیقی را با نواختن تنبک زیر نظر عمویش «ارژنگ کامکار» آغاز کرد. سنتور را اولین بار از مادرش «سودابه سالم» و سپس نزد پدرش «پشنگ کامکار» و عمویش «اردوان کامکار» فرا گرفت.

او جوان‌ترین عضو گروه کامکارها است و تاکنون سه آلبوم به نام‌های «بارانی بر دریا» (تکنوازی سنتور)، «از آب‌ها به بعد» (سنتور و ارکستر) و «باغی در صدا» عرضه کرده است. همچنین کنسرت مجموعه قطعات «سیاوش کامکار» برای سنتور و کوارتت زهی در سال ۱۳۸۷ روی صحنه رفت.

منبع: فارس کد خبر ۳۹۷۳۸۷

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
شبکه یک سیمافیلم سینمایی «مهره سوخته» به کارگردانی کانر الین، امشب ساعت ۲۳ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. شبکه دو سیمافیلم تلویزیونی «من قهرمان نیستم» به کارگردانی محسن توکلی، پنجشنبه ۲۱ آذر ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش می‌شود. فیلم سینمایی «حالا می‌بینی» به کارگردانی جان ام چو، جمعه ۲۲ آذر ساعت ۳۰ دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود. فیلم سینمایی «شرلوک هولمز ۱» به کارگردانی آندری کاوان، جمعه ۲۲ آذر ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش می‌شود. فیلم سینمایی «کشتی آنجلیکا» به کارگردانی محمد بزرگ نیا، جمعه ۲۲ آذر ماه ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.
مهرمهر22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است. در این لایحه بودجه دانشگاه‌ها در قالب جدول اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های مجری درج شده است. بررسی بودجه ۲۰ دانشگاه بزرگ کشور نشان می‌دهد که دانشگاه تهران همچنان دارای بیشترین بودجه در میان دانشگاه‌های کشور است. وضعیت رشد بودجه مصوب سال ۱۳۹۸ نیز نشان می‌دهد که دانشگاه تهران دارای بیشترین بودجه مصوب بود. همچنین برآوردهای بودجه‌ای سال ۱۳۹۹ مشخص می‌کند که رشد بودجه دانشگاه‌ها برای دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی، صنعتی شریف و تربیت مدرس بیشترین رشد و برای دانشگاه‌های اصفهان، لرستان، یزد و صنعتی خواجه نصیر کمترین رشد را نشان می‌دهد.

پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این برنامه سید محمد جواد شوشتری رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به موضوع «پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی» می پردازد.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
(البته شاید هم نویسنده‌ای از این اثر اقتباس کرده باشد باشد و ما ندانیم.) گرفتن اجرای عمومی، برای آثار دانشجویان، کار آسانی نیست. در این میان اتفاقاتی مانند «معرفی آثار از جشنواره‌ها برای اجرای عمومی» و تأسیس «امکان» برای گزینش آثار دانشجویی، به منظور اجرای عمومی، خوب هستند. اینکه دانشکدۀ سینما و تئاتر دانشگاه هنر، سالن استاد خورشیدی را جهت اجرای عمومی به دانشجویان واگذار می‌کند، رخدادی قابل‌ستایش است. این هم یکی از مواردی است که به دانشجویان جهت اجرای عمومی کمک می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر