پایان شوم فرار دخترخاله‌های نوجوان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. سلامت
پایان شوم فرار دخترخاله‌های نوجوان

پایان شوم فرار دخترخاله‌های نوجوان

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: دو دختر خاله نوجوان که از خانه فرار کرده بودند وقتی دردام دو پسر شرور گرفتار شده و مورد تعرض قرار گرفتند به پلیس پناه بردند.

چند روز قبل دو دختر ۱۴ و ۱۷ ساله به اداره پلیس استان البرز مراجعه کردند و مدعی شدند که دو پسر در داخل خودرو به آنها تجاوز کرده‌اند. با تشکیل این پرونده سحر ومبینا به مرکز مشاوره فرماندهی انتظامی استان البرز منتقل شدند، تا زیر نظر کارشناسان روانشناسی این مرکز قرار بگیرند.

ماجرا چه بود؟

مبینا ۱۴ ساله که دانش‌آموز کلاس هشتم است به مشاور پلیس گفت: من و مادرم با هم دریک خانه کوچک واستیجاری در یکی از شهرستان‌های نزدیک تهران زندگی سختی داشتیم. پدرم زندانی بود و به‌خاطر همین موضوع و زندگی نابسامانی که داشتیم رغبت زیادی به درس خواندن نداشتم. یک روز در پارک با پسر ۱۷ ساله‌ای آشنا شدم و با هم دوست شدیم.

از آنجا که زندگی بدی داشتم تصمیم گرفتم از خانه فرار کنم. من یک دخترخاله ۱۷ ساله دارم که خیلی کم رو و خجالتی است. سحر کلاس یازدهم است پدر و مادر او ۱۴ سال قبل وقتی ۳ ساله بود از هم جدا شدند سحر هم زندگی نا بسامان و سختی داشت. به همین خاطر به او هم پیشنهاد دادم با هم فرار کنیم و به تهران برویم تا زندگی جدیدی برای خودمان بسازیم.

یک روز که برای گردش با آن پسر بیرون رفته بودم ماجرای فرار از خانه را به او گفتم.

از این پیشنهاد خیلی استقبال کرد و قرار شد او هم به دوستش که پسری ۲۳ ساله بود موضوع را بگوید تا با خودرواش ما را به تهران برساند. روز مورد نظر من و دختر خاله‌ام همراه دو پسر سوار خودرو آنها شدیم و از شهرستان به طرف تهران حرکت کردیم اما بین راه در حاشیه خلوت جاده آنها ناگهان خودرو را نگه داشتند و بعد از قفل کردن درها به ما تعرض کردند. بعد هم ما را در یکی از خیابان‌های تهران رها کرده و رفتند. با آن وضعیت نابسامان و بدون پول و آشنا خیلی ترسیده بودیم و مستأصل شدیم به ناچار راهی کرج شدیم فکر می‌کردیم می‌توانیم در آنجا کاری پیدا کنیم اما نشد. در این چند روز با مشکلات زیادی رو به رو شدیم و به ناچار تصمیم گرفتیم از پلیس کمک بخواهیم. بدین ترتیب مشاوران پلیس با اطلاع دادن ماجرا به مادر دختر ۱۷ ساله از وی خواستند برای تحویل گرفتن دختر و خواهرزاده‌اش به اداره پلیس البرز برود.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار کوتاه سلامت

نبود عاطفه مهم‌ترین عامل فرار نوجوانان از خانه

شکوفه قربانی، کارشناس ارشد مرکز مشاوره پلیس به خبرنگار «ایران» گفت: در این پرونده با دو موضوع تعرض جنسی و فرار از خانه روبه‌رو هستیم.

اینکه چه شرایطی فراهم می‌شود تا یک نوجوان تصمیم به فرار از خانه می‌گیرد موضوعی قابل بحث است اما نکته مهم اینکه نوجوانان در سن بلوغ بسیار حساس هستند اگر در این سن به شخصیت آنها توجه نشود و در خانواده مورد توهین و تحقیر و خشونت‌های رفتاری والدین قرار گیرند یا درگیری‌های بین والدین، طلاق و مشکلات اقتصادی و نبود آرامش در خانواده باعث تشنج آنها شود به ثبات شخصیت دست پیدا نمی‌کنند و دچار تزلزل فکری و روحی می‌شوند. بنابراین برای رهایی از این نابسامانی‌ها تصمیم می‌گیرند از خانه بگریزند.

فقر عاطفی نیز مهم‌ترین دلیل فرار نوجوانان از خانه است. نبود رابطه دوستی و محبت بین فرزندان و والدین باعث می‌شود نوجوان تحت تأثیر محبت‌های کذایی که در بیرون از خانه می‌بیند دست به فرار بزند. البته گاهی توجه بیش از حد و آزادی‌های بی‌حد و مرز هم او را با چالش روبه‌رو می‌کند.

۹۰ درصد دختران فراری در معرض آزار‌های شیطانی و تعرض‌های جنسی قرار می‌گیرند. این یک زنگ خطر برای خانواده‌هایی است که هنوز اهمیت این موضوع را درک نکرده‌اند.

پدران بیشتر به دخترانشان محبت کنند

دختران در این سنین بسیار گرایش به جنس مخالف دارند بنابراین به پدران توصیه می‌شود با محبت بیشتر و نوازش آنها اجازه ندهند تحت تأثیر محبت جنس مخالف در خارج از محیط خانواده تصمیم‌های غیرعاقلانه بگیرند.

اگر مبینا وسحر زیر سایه مهرومحبت پدرو مادر قرار داشتند هرگز به حرف‌ها و محبت‌های دروغین دو پسر غریبه دل نمی‌سپردند و برای فرار از خانه نقشه نمی‌کشیدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
ساعت ۲۴ - یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: افرادی که دیابت یا سنگ کلیه دارند، می‌توانند با مصرف روزانه ۳ فنجان آب پیاز به بهبود بیماری خود کمک کنند. داود حاج محمد خانی، محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره گیاه پیاز گفت: این گیاه دارای طبیعت گرم و خشک است. در منابع طب سنتی توصیه شده افراد در مسافرت، برای تعدیل شرایط بدن و سازگاری آن با محیط جدید ابتدا پیاز آن منطقه را میل کنند. همچنین توصیه شده مصرف پیاز پخته بهتر از پیاز خام است
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور جزئیات طرح ساماندهی کودکان زباله‌گرد را تشریح کرد. به گزارش سلامت نیوز، حبیب‌الله مسعودی فرید در گفت‌وگو با پانا گفت: طرح ساماندهی کودکان زباله‌گرد برای حمایت از این کودکان در دستور کار قرار دارد و در این راستا در مراکز بهزیستی ظرفیتی برای پذیرش این کودکان ایجاد شده است. علاوه بر این در طرح جمع‌آوری و ساماندهی کودکان زباله‌گرد، شهرداری‌ها نیز با بهزیستی همکاری می‌کنند. معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: کودکان زباله‌گرد پس از تهیه گزارش مددکاری جذب می‌شوند و مشکلات کودکان زباله‌گرد بررسی و برای حل مشکلات با خانواده‌هایشان صحبت می‌شود. مسعودی‌فرید در پاسخ به این سوال که در فرایند ساماندهی کودکان زباله‌گرد چند درصد این کودکان خارجی هستند، گفت: بخش اعظمی از کودکان کار و خیابان اتباع بیگانه و عمدتا از کشورهای افغانستان و پاکستان هستند که بخشی از آنها هم زباله‌گرد هستند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با اشاره به این‌که پروتز مورد نیاز در جراحی پلاستیک و زیبایی از طریق شماره سریال و مشخصات در وبگاه شرکت سازنده قابل ردیابی است، گفت: بیماران نگرانی در مورد کیفیت این پروتزها نداشته باشند. دکتر حامد باطنی، رئیس انجمن جراحان درباره این‌که تحریم‌های دشمنان چه تاثیری در رشته جراحی پلاستیک و زیبایی داشته است و مساله کمبود دارو در این حوزه، خاطرنشان کرد: رشته کاری جراحی پلاستیک و زیبایی وابستگی زیادی با جنبه داروهای دچار کمبود ندارد. وی تاکید کرد: غالب وسایل و تجهیزات مورد نیاز جراحی پلاستیک و زیبایی، ورود مسافری یا چمدانی ندارد، زیرا مرجع این وسایل شناخته شده است و همه آنها شماره سریال دارد که در وبگاه شرکت سازنده و توزیع‌کننده قابل ردیابی است، بنابراین هیچ جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد. روزنامه جام جم
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، طبق تحقیقات انجام شده میزان فشار خون نرمال یا مطلبوب کمتر از mm Hg ۸۰/۱۲۰ است. متاسفانه امروزه یکی از بیماری‌های شایع در کشور ما فشار خون بالاست که نتیجه آن در عصر تکنولوژی نمی‌تواند چیزی جز استرس و بی تحرکی باشد. برای کاهش فشار خون مصرف چه داروهایی توصیه می‌شود؟ پزشکان در صورت تشخیص افزایش فشار خون در بیماران جهت کنترل و پایین آوردن آن ممکن است به تجویز داروهای مانند کپسول آدالات (نیفیدیپن)، نیترو گلیسیرین و کاپتوپریل بپردازد. چگونه با استفاده از روش‌های طب سنتی به کاهش فشار خون اقدام کنیم؟ از آنجایی که فشار خون در طب سنتی ناشی از بلغم و دم به علت امتلا خون است در صورت کاهش صفرا در بدن انتقال خون رسانی هم کاهش پیدا می‌کند پس جهت جلوگیری از بیماری فشار خون بهتر است صفرا در بدن انداره باشد به همین منظور راه رفتن و قدم زدن قدرتی و روزانه به مدت یک ساعت راحت‌ترین و در عین حال موثرترین روش جهت کاهش فشار خون است همچنین نفش کشیدن عمیق ۵ دقیقه قبل و بعد از خواب باعث انتقال اکسیژن و کاهش فشار خون در شما می‌شود. توصیه خانگی ما به شما درصورت درمان فشار خون بالا مصرف روزانه ۲ تا ۴ هزاد میلی گرم پتاسیم مانند سیب زمینی و گوجه فرنگی است.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: بیماری‌های مزمن کلیوی از جمله بیماری‌های خاموش پیشرونده و برگشت ناپذیری هستند که در صورت تشخیص نا بهنگام و درمان نامناسب، منجر به ایجاد نارسایی کلیه می‌شوند. این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهارداشت: اگر چنانچه بیماری‌های مزمن کلیه به موقع تشخیص و درمان شود، بیماران به نارسایی مزمن کلیه مبتلا نخواهند شد. متاسفانه هم اکنون عمده‌ترین مشکل مردم ما، کنترل نکردن فشار خون شان است. وی با اشاره به ارثی بودن بیماری‌های مزمن کلیوی گفت: بیماری‌های کلیوی از جمله شایع‌ترین بیماری‌های دنیاست. وی تاکید کرد: بیماران کلیوی باید مدام درمان شان را پیگیری کنند.

نظرها

اخبار بیشتر