صدور ۴ حکم محکومیت برای مدیرعامل اسبق پرسپولیس/ قطع اینترنت تصمیم دستگاه قضا نبود/ اتمام حجت با آشوبگران و متولیان نظارت بر گرانفروشی/ دستگیری آتش‌ زنندگان مساجد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. سیاسی

صدور ۴ حکم محکومیت برای مدیرعامل اسبق پرسپولیس/ قطع اینترنت تصمیم دستگاه قضا نبود/ اتمام حجت با آشوبگران و متولیان نظارت بر گرانفروشی/ دستگیری آتش‌ زنندگان مساجد

تابناکخبرگزاری تابناک |
سخنگوی قوه قضائیه: با رهنمود‌های مقام معظم رهبری و هوشیاری مردم که صف خود را از اغشاشگران جدا کردند، آرامش به جامعه بازگشته است و لازم است اخبار را اطلاع رسانی کنم.

چهاردهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش تابناک، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در چهاردهمین نشست خبری با حضور اصحاب رسانه اظهار کرد: ایام ولادت پیامبر رحمت و مهربانی از ناحیه قوه قضائیه با اخبار خوبی همراه بود، اما با حوادثی که رخ داد شیرینی این اخبار از بین رفت.

وی افزود: با رهنمود‌های مقام معظم رهبری و هوشیاری مردم که صف خود را از اغشاشگران جدا کردند، آرامش به جامعه بازگشته است و لازم است اخبار را اطلاع رسانی کنم.

سخنگوی قوه قضائیه بیان کرد: یکی از اخبار درخواست رئیس قوه قضاییه برای عفو محکومان زندان‌ها و تعزیراتی است.

وی ادامه داد: افرادی که مشمول عفو شدند رشد زیادی داشت، چنانچه ۳۵۷۲ نفر مشمول عفو شدند. برای تعدادی از محکومان امنیتی دانشجویی هم درخواست عفو شد که مورد موافقت قرار گرفت.

اسماعیلی با اشاره به اینکه رویکرد قوه قضاییه در دوره جدید تمایز بین جرائم امنیتی و سیاسی است، اظهار کرد: اگر جرمی سیاسی باشد در دادگاه با حضور هیات منصفه رسیدگی به آن می‌شود.

وی گفت: قوه قضاییه در این دوره به محکومان امنیتی نگاه جدیدی دارد و اگر رفتار آنها در دوره محکومیت خوب باشد مورد عفو قرار می‌گیرند.

سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه از ابتدای امسال تا امروز ۳۴۶ پرونده قتل عمد، منجر به گذشت و مختومه شد، بیان کرد: این پرونده‌ها با گذشت اولیای دم مختومه شدند.

وی با اشاره به اینکه در خوزستان ۱۴ پرونده قتل مختومه شد، خاطرنشان کرد: در بشاگرد، یک پرونده قومی که دو نفر در آن به قتل رسیده بودند به صلح و سازش ختم شد.

اسماعیلی بیان کرد: در پرونده‌های مالی و غیرکلاهبرداری با کمک خیرین و ستاد دیه در شش ماه گذشته ۳ هزار و ۳۱۸ نفر از زندان آزاد شدند.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: در ارتباط با حوادث اخیر کشور، سیاست قوه قضاییه تلاش در جهت تامین امنیت مردم و حفظ منافع شهروندان و جلوگیری از خشونت و غارت بیت المال است.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا | حوادث واقعی و تکان دهنده در ایران

اسماعیلی اظهار کرد: تلاش می‌کنیم که قوه قضاییه نماد حمایت از محرومان باشد و با افرادی که اموال مردم را به آتش می‌کشند با اقتدار عمل کنیم.

وی گفت: به مردم تاکید می‌کنیم صف خود را با اغتشاشگران جدا کنند و فتنه گران، خشونتگران و خرابکاران را به نهاد‌های امنیتی و دستگاه قضایی معرفی کنند.

سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه اطلاعات مردمی بهترین اطلاعات برای برخورد با خشونتگران است، خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از افرادی که اقدام به تخریب و آتش زدن مساجد کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

اسماعیلی بیان کرد: علاوه بر این افرادی که اقدام به فیلم گرفتن از این حوادث و ارسال آن‌ها به شبکه‌های خارجی می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند. اطلاعات مردمی به ما کمک می‌کند که اغتشاشگران را شناسایی کنیم.

وی اظهار کرد: تدابیری برای بازگشت رسول دانیال زاده انجام شد که این تدابیر نتیجه داد و او به کشور بازگرانده شد.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: برای پرونده حسین فریدون حکم قطعی صادرشده و اگر اطلاعات جدیدی پیدا شود پرونده جدید تشکیل می‌شود و این گونه نیست که پرونده قبلی دستخوش تغییر شود.

اسماعیلی بیان کرد: دادگاه شبنم نعمت زاده تمام و آخرین دفاعیات از وی اخذ شد. وکلا برای ارائه لایحه دفاعیه فرصت خواسته‌اند؛ دادگاه به زودی حکم قطعی را صادر می‌کند.

وی با بیان اینکه تصمیم قطع اینترنت تصمیم قوه قضاییه نبود و تصمیم شورای عالی امنیت ملی بود، گفت: تصمیم گرفتند کاری انجام شود که از این مجرا به کشور آسیب وارد نشود؛ ما اعتقاد داریم باید این تصمیم زودتر گفته می‌شد و اطلاع دارم که به شرکت‌ها اینترنت داده می‌شود.

در حال تکمیل …

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ ورود فیل عصبانی به رستوران ارتش

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
یک فیل غول پیکر وارد رستوران اردوگاه ارتش هند در ایالت آسام شد. این فیل که اقدام به بر هم زدن میز و صندلی‌های این رستوران کرد توسط یکی از کارگران که بر سر چوب آتش روشن کرده بود به بیرون برده شد.

زنده زنده سوختن ۴۳ مرد در آتش سوزی یک کارخانه + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، نشست شاخص‌های نمایندگان مجلس تراز انقلاب اسلامی در دانشگاه علوم قضایی برگزار شد. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه افزود: مجلس شورای اسلامی یک نهاد قانونگذار است که در چهار چوب اسلام فعالیت می‌کند. حتی شاهد حضور نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی هستیم. افرادی که دستاورد‌های انقلاب اسلامی برای آنها مهم نیست نباید وارد مجلس شوند. این آزادی که در حال حاضر داریم دستاورد انقلاب اسلامی است.

فیلم/ اشرف غنی در تشییع جنازه پزشک ژاپنی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 ساعت قبل
اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در مراسم تشییع جنازه تسو ناکامورا پزشک ژاپنی که نزدیک به سی سال در افغانستان مشغول به طبابت بود، شرکت کرد. این پزشک در روز چهارشنبه توسط افراد ناشناس در ننگرهار کشته شد.

اصلاحات بن سلمان شکاف جامعه سعودی را بر ملا کرد

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه‎؛ روزنامه گاردین چاپ انگلیس در مقاله‌ای نوشت تغییراتی که محمد بن سلمان ولیعهد رژیم سعودی به بهانه اصلاحات و در پیش گرفتن سیاست باز در مقابل جهان اعمال کرده است, شکاف‌ها و تناقض‌های موجود در جامعه سعودی را بر ملا می‌کند. با بررسی تغییراتی که بن سلمان اعمال کرده است، تناقض‌ها و شکاف‌های بزرگی در جامعه سعودی آشکار می‌شود. این روزنامه نوشت پیشتر نیز برخی در جامعه سعودی خواستار تغییرات مشابهی بودند هرچند احتمال خشمگین شدن مردم آنان را نگران می‌کرد. گاردین در این مقاله به گزارش ماه گذشته سازمان دیده بان حقوق بشر درباره افزایش سرکوب و تجاوزات از زمان روی کار آمدن بن سلمان بر سر قدرت اشاره کرده است. دیده بان حقوق بشر اعلام کرده بود که اصلاحات واهی بن سلمان با گسترش بازداشت‌ها و شکنجه مخالفان سیاست‌های او، هزینه سنگینی داشته است.
فارسفارس15 ساعت قبل
عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) گفت: دانشجو باید آنقدر قدرت داشته باشد که کسی نتواند به انقلاب و کشور نگاه چپ بیاندازد، خصوصیت دانشجو تعمق و تفکر است و باید در خصوص هر آنچه می‌شنود تحقیق کند. وی افزود: دانشجویان فعلی می‌توانند بسیار بهتر از آنچه هستتد ظاهر شوند، تاریخ این را به خوبی نشان داده است. این استاد دانشگاه ادامه داد: دانشجو باید نگاه انتقادی و موشکافانه داشته باشد و ارتباط بین مسائل را دریابد. دانشجو باید آنقدر قدرت داشته باشد که کسی نتواند به انقلاب و کشور نگاه چپ بیاندازد. این استاد دانشگاه اظهار داشت: وظیفه استادان این است که دانشجو را از هر نظر فردی باسواد بار بیاورند.

نظرها

اخبار بیشتر