توسعه نامتوازن نیروهای فرهنگی عامل اصلی توسعه نیافتگی شهرها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
توسعه نامتوازن نیروهای فرهنگی عامل اصلی توسعه نیافتگی شهرها

توسعه نامتوازن نیروهای فرهنگی عامل اصلی توسعه نیافتگی شهرها

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/سمنان مدیر بخش امور استان‌های معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی ایجاد شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در استان‌های مختلف کشور خبر داد و گفت: عامل اصلی توسعه نیافتگی شهرها، توسعه نامتوازن نیروهای فرهنگی است.

جواد صادقی در کارگاه آموزشی شهرهای خلاق فرهنگ و هنر استان سمنان اظهار کرد: هدف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای طرح ایجاد شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در کشور، استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری شهرها و ایجاد توازن در این بخش است.

وی با اشاره به رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایجاد و توسعه انجمن‌های فرهنگی هنری افزود: با ایجاد شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ارتباط بیشتری بین هنرمندان با فعالان فرهنگی هنری، فرمانداران و شهرداران ایجاد شده و به توسعه این ظرفیت‌ها کمک می‌کند.

صادقی در ادامه تصریح کرد: با اجرای طرح شهرهای خلاق در حقیقت قرار است با ایجاد بسترهای مناسب زمینه مشارکت عمومی را در شهرها با تاکید بر ظرفیت‌های فرهنگی هنری توسعه دهد.

مدیر بخش امور استانهای معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی شهرهای خلاق در استان‌ها افزود: دراین کارگاه‌ها که در استان‌های سراسر کشور در حال برگزاری است ضمن تبیین اهداف و سیاست‌های ایجاد شهرهای خلاق، به فعالان این مناطق در تعیین اولویت‌ها و ظرفیت‌های فرهنگی هنری از طریق ارائه مباحث مربوطه و نیز چگونگی پرکردن فرم‌ها و ارائه این اولویت‌های به تهران برای انتخاب ظرفیت‌های هر شهر آموزش داده می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

به گزارش ایسنا-در کارگاه آموزش شهرهای خلاق استان سمنان که در تالار آفتاب سمنان در حال برگزاری است روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها، فرمانداران، شهرداران و یا نمایندگان آنان به همراه فعالان فرهنگی هنری شرکت دارند.

این کارگاه یک روزه در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود و دو تن از استادان اعزامی از تهران به ارائه مباحث پیرامون شهرهای خلاق و ضرورت آن می‌پردازند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قلعه‌ای ۶۰۰۰ ساله خفته در خاک بی توجهی/تبدیل یالدور به زباله گاه

مهرمهر1 روز قبل
شهرستان مرند دارای قلعه باستانی «یالدور» با ۶ هزار سال قدمت و پیر خموش و آثار و ابنیه ‌های بیش از ۴ هزار ساله در روستاها و مناطق تاریخی از داشتن هتل و موزه محروم و هر روز شاهد تخریب و غارت میراث فرهنگی هستیم. کم‌ توجهی متولیان میراث فرهنگی در حفظ آثار تاریخی و کهن، موجب از بین رفتن کتیبه ‌ای با قدمت ۹ هزار ساله و قله باستانی «یالدور» با قدمت ۶ هزار ساله شده است. قلعه باستانی مرند ساماندهی می‌شودمسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان مرند، در گفتگو با خبرنگار مهر، ابراز می‌دارد: این قلعه تاریخی در سال ۱۳۴۷ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. امیر جدایی می‌افزاید: با توجه به محدودیت اعتبارات و اولویت بندی سایر پروژه‌ها، بر روی ساماندهی این تپه باستانی در سال جاری و سال بعد، تمرکز خواهیم کرد. بسیاری از اهالی و همسایگان قلعه یالدور نیز از زباله دانی شدن این محل به شدت انتقاد کردند.

مسابقه تا یلدا بخوانیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای ابوالفضل همراه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره آخرین وضعیت سلامتی آقای رضا ایرانمنش گفت: این بازیگر سینما و تلویزیون دو شب پیش بر اثر حملات ناشی از عوارض شیمیایی شدن در بیمارستان بعثت بستری شد. وی ادامه داد: این هنرمند اکنون بستری است و مراحل درمان را طی می‌کند. از مردم عزیز می‌خواهم برای سلامتی این هنرمند دعا کنند. آقای رضا ایرانمنش ۱۹ شهریور ۱۳۴۶ در جیرفت کرمان متولد شد. وی در ده‌ها فیلم سینمایی و مجموعه تلویزیونی حضور داشته است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ آقای دکتر سید احمد معتمدی در جلسه مشترک سازمان ایمیدرو با دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این سازمان بودجه خوبی برای تحقیقات دارد که دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و محققان می‌توانند با تدوین طرح‌های تحقیقاتی مؤثر از این بودجه استفاده کنند. وی با اشاره به آغاز همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و سازمان ایمیدرو افزود: باید برنامه ریزی صورت گیرد تا این دانشگاه و سازمان ایمیدرو طرح‌های تحقیقاتی مشترک و اثرگذار با یکدیگر داشته باشند. رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دانشگاه براساس قراردادی که با اتاق بازرگانی تهران دارد در حال پیگیری طرح‌های مختلف از جمله طرح‌های معدنی است. آقای دکتر معتمدی ادامه داد: قرارداد این دانشگاه با اتاق بازرگانی تهران یک فعالیت بلند مدت و مستمر خواهد بود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد، پیرو اعلام نتایج آزمون تعیین سطح آبان ماه، ثبت نام کلاس‌های آمادگی زبان انگلیسی از امروز سه شنبه ۱۹ آذر آغاز شد. بر این اساس داوطلبانی که نمره آزمون تعیین سطح آنها تا ۳۹۰ شده لازم است در کلاسهای سطح یک ثبت نام کنند. -داوطلبانی که نمره آزمون تعیین سطح آنها بین ۴۰۰ تا ۵۹۰ شده لازم است در کلاسهای سطح دو ثبت نام کنند و داوطلبانی که نمره آزمون تعیین سطح آنها ۶۰۰ و یا بالاتر شده لازم است در کلاسهای سطح سه ثبت نام کنند. -نمره حد نصاب قبولی در هر سطح ۵۰ است که در صورت کسب میانگین حداقل نمره ۵۰ از هر سه سطح، نمره مذکور جایگزین نمره EPT خواهد شد. - برگزاری کلاس‌های هر سه سطح در هر ترم به مدت یک ماه و نیم و ۹ ساعت در هفته خواهد بود.

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر