طرح نظارت بر بازار در خراسان جنوبی تشدید می‌شود؛ برخورد جدی با متخلفان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
طرح نظارت بر بازار در خراسان جنوبی تشدید می‌شود؛ برخورد جدی با متخلفان

طرح نظارت بر بازار در خراسان جنوبی تشدید می‌شود؛ برخورد جدی با متخلفان

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
استاندار خراسان جنوبی گفت: به منظور تشدید نظارت بر بازار و جلوگیری از افزایش قیمت هر گونه کالا و خدمات به بهانه افزایش قیمت بنزین با بسیج تمام امکانات طرح نظارت بر بازار تشدید و با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سومین جلسه ستاد تنظیم بازار استان در راستای نظارت بر بازار، کنترل و جلوگیری از افزایش قیمت کالا و مدیریت فضای روانی ناشی از افزایش قیمت بنزین با ریاست استاندار خراسان جنوبی تشکیل شد.

محمدصادق معتمدیان در این جلسه اظهار داشت: افزایش قیمت بنزین با کار کارشناسی و‌ حسب شرایط کشور با تصمیم شورای هماهنگی سران قوا و با اهدافی از جمله کاهش آلودگی هوا، کاهش مصرف بنزین و‌ کنترل و کاهش ترافیک، برخورداری اقشار کم درآمد و آسیب‌پذیر از بسته حمایتی دولت که منابع مالی آن از محل عواید ناشی از این طرح پیش‌بینی و تامین شده در کشور اجرایی شده است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره بر ضرورت و لزوم مدیریت فضای روانی جامعه تاکید کرد: سازمان‌های نظارتی و‌ بازرسی استان اعم از تعزیرات حکومتی، بازرسی صنعت معدن و تجارت با کمک ظرفیت بازرسی و بسیج اصناف، به‌منظور تشدید نظارت بر بازار و جلوگیری از افزایش قیمت هر گونه کالا و خدمات به بهانه افزایش قیمت بنزین، ضمن اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی دقیق و‌ با بسیج تمام امکانات، نیروی انسانی و تجهیزات به صورت تمام وقت طرح نظارت بر بازار تشدید و با متخلفان در صحنه برخورد قانونی صورت گیرد.

در خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

وی از دستگاه‌های مرتبط خواستار اجرا و رعایت اقدامات پیشگیرانه شد و گفت: استمرار و تشدید طرح نظارت بر بازار با افزایش گشت‌های مشترک از ساعت ۸ صبح تا ۲۲ شب و ادامه آن تا اطلاع ثانوی انجام شود.

معتمدیان بیان کرد: افزایش کانال‌های سامانه ۱۲۴ ویژه ثبت و‌ پیگیری شکایات مردمی در اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان برای پاسخگویی سریع و پیگیری موثر و ‌میدانی در کمترین زمان و استقرار ایستگاه‌های رسیدگی به شکایات مردمی (سامانه ۱۲۴) در نقاط پر ازدحام و بازارها برای تاثیر روانی و بازدارندگی انجام شود به‌طوری که در مرکز استان ۳ ایستگاه و در شهرستان‌ها حداقل یک ایستگاه استقرار یابد.

استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: تشدید نظارت بر انبارها به‌منظور برخورد با امتناع از عرضه و فروش یا گران فروشی احتمالی کالاها و نظارت و‌ رصد وضعیت غله و اطمینان از ذخیره‌سازی گندم در استان انجام شود.

وی تصریح کرد: تامین کمبود احتمالی خودرو برای جابه‌جایی کالا یا ‌مسافر توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، اطلاع‌رسانی در زمینه وضعیت ذخیره‌ای کالا در انبارها به منظور اطمینان‌بخشی به شهروندان و مدیریت فضای روانی جامعه انجام شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیمه عمر در سبد خانوار قرار گیرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای اویار حسین در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با اشاره به این که راه‌های زیادی برای افزایش فرهنگ بیمه‌ای وجود دارد، افزود: در کشور ما بیش از ۷۰ نوع بیمه نامه وجود دارد که عموم مردم اکثرا فقط با بیمه شخص ثالث یا درمان آشنایی دارند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: وظیفه مهمی که ما داریم و می‌خواهم که صدا و سیما به ما کمک کند آشنایی مردم با انواع و اقسام بیمه نامه‌هایی است که می‌تواند در زندگی روزمره شان مفید باشد. آقای اویار حسین اضافه کرد: بیمه نامه‌های عمر الان در دنیا حدود ۶۵ درصد سهم بازار را دارد گرچه در کشور ما این رقم حداکثر حدود ۱۵ درصد است. وی افزود: شناساندن بیمه‌های عمر به مردم سخت است، ما باید سبد خانوار را طوری طراحی کنیم که یکی از ضرورت‌های زندگی همه افراد جامعه بیمه عمر باشد. آقای اویار حسین گفت: بیمه یک صنعت یا کالای لوکس نیست که تصور کنیم فقط افراد پردرآمد باید بیمه عمر بگیرند. وی افزود: شاید در برخی کشور‌هایی که سطح درآمد سرانه شان خیلی پایین است فروش بیمه نامه‌های عمر بسیار زیاد است. آقای اویار حسین خاطرنشان کرد: با توجه به این که ما در کشور معمولا حوادث طبیعی و زلزله داریم ضرورت دارد مردم با شرکت‌های بیمه‌ای که در حوادث طبیعی مختلف برای پرداخت خسارت در کنار آن‌ها هستند آشنا شوند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: در حوادث اخیر سیل و زلزله برای کسانی که بیمه نامه داشتند در اسرع وقت همه شرکت‌های بیمه تعهدات شان را برآورده کردند و التیامی بود بر زخم خسارت‌های مالی و جانی. وی با بیان اینکه باید در فرهنگ سازی بیمه به درون خانواده‌ها برود، اضافه کرد: فرزندان ما باید در مدارس یاد بگیرند که بیمه از ضرورت‌های زندگی است. آقای اویار حسین افزود: انواع بیمه نامه‌هایی که شرکت‌های بیمه صادر می‌کنند یک شرکت بیمه‌گر روی ریسک می‌رود و باید جبران خسارت کند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: بنابراین شرکت بیمه برای این که جبران خسارت کند نیاز دارد که یک بیمه‌گر اتکایی یا چند شرکت بیمه اتکایی را در قالب قرارداد‌های مختلف داشته باشد که در زمانی که خودش متعهد به پرداخت خسارت است بتواند از شرکت‌های بیمه‌گر اتکایی بازیافت کند. وی افزود: اکنون در کشور ما بیمه مرکزی اتکایی اجباری و اختیاری وجود دارد و در این زمینه دو شرکت بیمه اتکایی فعال هستند و سه شرکت بیمه هستند که اجازه دارند قبولی اتکایی داشته باشند و با توجه به توانی که شرکت بیمه ما داشته است بزرگترین شرکت بیمه خصوصی در سراسر کشور هستیم که می‌توانیم قبولی اتکایی از سایر شرکت‌های بیمه‌ای داشته باشیم. آقای اویار حسین گفت: البته ضرورت این است که برای حفظ سرمایه ملی شرکت‌های بیمه‌گر اتکایی هم ریسک‌های خودشان را باز به شرکت‌های بیمه اتکایی دیگر منتقل کنند، اما با توجه به تحریم‌هایی که در کشور ما حاکم است این مسئله کاهش پیدا کرده است. وی افزود: امیدواریم شرکت‌های بیمه بتوانند خود را حفظ کنند و ریسک‌هایی را که می‌پذیرند بیمه اتکایی کنند.

خبر‌های خوش برای بازنشستگان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کانون بازنشستگی تامین اجتماعی با بیمه آتیه سازان حافظ برای افزایش چتر حمایت بیمه‌ای قرارداد بستند. بر اساس این قرارداد شرکت بیمه‌گر موظف شده با کلیه بیمارستان‌های خصوصی و دولتی قرارداد داشته باشد.

بومی سازی با دستگاه میکرواسپکتروفتومتر

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
در مرکز نوآوری دانشگاه الزهرا برای اولین بار یک تیم نخبه موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکرواسپکتروفتومتر شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاهی با کاربری گسترده در صنایع مختلف که پیش از این جزو اقلام تحریمی محسوب میشده و حالا در ایران بومی شده است.
دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، بازار امروز خرید و فروش خودرو در مقایسه با هفته‌های گذشته شاهد افزایش قیمت‌ها در انواع محصولات داخلی و خارجی نیست. به‌اعتقاد فعالان بازار در یک ماه اخیر قبل از گرانی بنزین بازار خودرو با شوک افزایش قیمت‌ها در خودروهای داخلی و خارجی مواجه شد اما این موضوع مقطعی بود به‌نحوی که بعد از گرانی بنزین فقط خودروهای دوگانه‌سوز شاهد افزایش قیمتها شدند و سایر خودروها با کاهش تقاضا در بازار روبه‌رو بودند. * تمامی خودروها فقط دارای حق گارانتی هستند و شامل خدمات دیگری (کارت طلایی، کارت نارنجی، بیمه بدنه و …) نمی‌باشد. * تحویل تمامی خودروهای ذکر شده، از مهرماه به بعد است. * رنگ‌های تیره (متالیک) ممکن است با قیمت‌ها بسیار بالاتری در بازار به فروش برسد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، توماس چی از دانشگاه سانفرانسیسکو، معتقد است که اگر فرد به اندازه کافی آب نننوشد، پیروی کورکورانه از رژیم غذایی به خلاص شدن از وزن اضافی کمکی نخواهد کرد. افرادی که وزن کم می‌کنند، توجه زیادی به رژیم غذایی می‌کنند، در حالی که نوشیدن روزانه آب ضروری‌تر از رژیم لاغری است. علاوه بر این، تعادل آب برای بدن بسیار مهم است، اگر بدن را به سمت کم آبی بدن بیاورید، مشکلات زیادی من جمله اضافه وزن خواهید داشت. پزشک دیگری، نیکت سونپال، یک درمانگر و متخصص گوارش در نیویورک نیز معتقد است که نوشیدن منظم آب به اندازه حفظ رژیم غذایی سالم مهم است. به گزارش اسپوتنیک، واقعیت این است که گاهی اوقات مردم عطش را با گرسنگی اشتباه می‌گیرند و گاهی که نوشیدن یک لیوان آب کافی است را با گرسنگی اشتباه می‌گیرند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
عادلانه نیست چیزی را که ما در محاسبات و معادلات اوپک نداریم از روسیه بخواهیم آن را رعایت کند. وی افزود: هرچند روسیه عضو اوپک نیست، اما باید به گونه‌ای با این کشور رفتار کرد که با اعضای اوپک رفتار می‌شود. وزیر نفت تصریح کرد: هیچ‌وقت میعانات در محاسبات اوپک نبوده و نخواهد بود. مساله اوپک نفت خام است. زنگنه درباره اینکه وزارت نفت چه تسهیلاتی را برای شرکت‌های اروپایی مایل به تجارت نفتی با ایران در نظر گرفته که از تحریم‌های آمریکا ترس دارند، گفت: ما کاری انجام نمی‌دهیم. اگر آن‌ها ترس دارند خودشان راهش را بلد هستند، اما ما کاری برای آن‌ها نمی‌توانیم انجام دهیم. پیش بینی می‌شود در سه ماهه اول و دوم سال آینده عرضه نسبت به تقاضا افزایش پیدا کند که در این صورت به قیمت نفت فشار وارد می‌شود. بیژن زنگنه، در واکنش به موضوع استیضاحش در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: چرا باید نگران استیضاح باشم؟ مگر تا حالا فشاری به ما وارد نکرده‌اند؛ ما همواره تحت فشار زندگی می‌کنیم. استیضاح حق مجلس است و وزیر هم موظف است جواب دهد.

نظرها

اخبار بیشتر