برخورد جدی دستگاه قضا و شورای نگهبان با تخلفات انتخاباتی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
برخورد جدی دستگاه قضا و شورای نگهبان با تخلفات انتخاباتی

برخورد جدی دستگاه قضا و شورای نگهبان با تخلفات انتخاباتی

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی از برخورد جدی دستگاه قضا و شورای نگهبان با تخلفات انتخاباتی خبر داد و ‌گفت: ملت ایران  با حضور در انتخابات ثابت خواهند کرد که جنگ ظالمانه دشمن به نتیجه نخواهد رسید.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی صبح امروز در جمع مسئولان متولی انتخابات استان خراسان جنوبی اظهار داشت: در حال حاضر کلید اجرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی زده شده است.

وی با بیان اینکه انتخابات در راستای مردم سالاری دینی از اهمیت زیادی برخوردار است گفت: این انتخابات اهمیت خاصی دارد و چشم دوستان و دشمنان انقلاب به آن است که اگر حضور حداکثری مردم را مانند همیشه داشته باشیم باعث مایوس شدن دشمنان خواهد شد.

یازدهمین دور انتخابات مجلس، نخستین انتخابات در گام دوم انقلاب است

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی افزود: باید زمینه برگزاری انتخابات سالم توسط مسئولان برگزاری رقم بخورد و یازدهمین دور انتخابات مجلس، نخستین انتخابات در گام دوم انقلاب است که این امر حساسیت موضوع را بیشتر می‌کند.

حمیدی ادامه داد: در این راستا باید با استفاده از تجارب گذشته نخستین انتخابات گام دوم انقلاب را به بهترین وجه برگزار کنیم.

وی بیان کرد: در حال حاضر دشمن در تلاش است که با فشارهای اقتصادی مردم را از نظام مایوس کند اما ملت ایران با حضور در انتخابات ثابت خواهند کرد که جنگ ظالمانه دشمن به نتیجه نخواهد رسید.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی تاکید کرد: یکی از جاهایی که می‌‌شود تو دهنی محکمی به دشمن زد حضور حداکثری مردم در انتخابات است و مردم ایران مانند همیشه پای نظام ایستاده‌اند.

حمیدی با اشاره به نقش مهم ستادهای پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی بیان کرد: قوه قضاییه در این ستادها به هیچ وجه قصد دخالت در انتخابات را ندارد و انتخابات چند رکن دارد که همه ارکان آن نیز متولی دارد.

شورای نگهبان مجری نظارت بر امر انتخابات است

وی با بیان اینکه شورای نگهبان مجری نظارت بر امر انتخابات است اظهار داشت: پیشگیری از وقوع جرم انتخابات نیز از جمله رسالت‌های قوه قضاییه است و جرایم انتخاباتی از مهم‌ترین جرم‌ها بوده چرا که برای نظام اهمیت زیادی دارد.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه رأی مردم حق الناس است و در صورت تخلف حیثیت نظام و حق مردم زیر سوال می‌رود گفت: در این راستا در هر انتخابات ستاد ویژه‌ای در قوه قضاییه برای پیشگیری و رسیدگی به جرایم تشکیل می‌شود.

حمیدی با اشاره به تشکیل ستادی برای پاسخ به استعلام کاندیداهای انتخاباتی تصریح کرد: دستگاه قضایی با سرعت و دقت سوابق کاندیداها را بررسی کرده و به استعلام‌ها پاسخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه نظارت بر عملکرد مدیران مورد توجه ویژه قرار می‌گیرد تا از مجرای عدالت خارج نشوند اظهار داشت: مدیران حق دخالت در انتخابات را نداشته و عدم استفاده از امکانات دولتی به نفع یا علیه کاندیدا همواره باید مورد توجه باشد.

حکم‌های صادره در رسیدگی به انتخابات باید بازدارنده باشد

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: قوه قضاییه وظیفه دارد که به جرایم انتخاباتی به شکل ویژه و با سه اصل دقت، سرعت و بازدارندگی رسیدگی کند و در نهایت حکم‌های صادره در رسیدگی به انتخابات باید بازدارنده باشد.

حمیدی از تشکیل شعب‌‌هایی ویژه در دادسراها و دادگاه‌ها در سطح استان برای رسیدگی به جرم‌های انتخاباتی خبر داد و خاطرنشان کرد: دادستان‌ها در روز برگزاری انتخابات نیز به طور مستقیم بر روند اجرا نظارت خواهند داشت.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی نیز گفت: باید در روند ارائه گزارشات تخلفات انتخاباتی از ظرفیت دیدبانان سامانه سجام استفاده شود.

اقدامات و فعالیت‌های انتخاباتی به طور مداوم رصد می‌شود

حجت‌الاسلام یدالله وحدانی‌نیا بیان کرد: پایش و رصد مداوم و مستمر اقدامات و فعالیت‌های انتخاباتی، اتخاذ تدابیر پیشگیرانه با هدف پیشگیری از جرایم انتخاباتی و ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها و نهادهای عضو ستاد از جمله رسالت‌های تعریف شده است.

وی گفت: امید است کاندیداها در عین رقابت، رفاقتی سالم داشته باشند تا انتخاباتی پر شور و نشاط و بدون هرگونه تخریب برگزار شود.

برخورد جدی شورای نگهبان با تخلفات انتخاباتی

رئیس دفتر شورای نگهبان خراسان جنوبی نیز گفت: باید اتمام حجت شود که در امر انتخابات با کسی اخوت نداریم و در صورت بروز تخلف به صورت جدی برخورد می‌کنیم.

حجت‌الاسلام علی محمدی با بیان اینکه هر انتخابات دارای چهار رکن سلامت، امنیت، مشارکت مردم و رقابت است افزود: ۹۵ درصد تخلفات در حوزه رقابت رخ می‌دهد که باید تمام توان را در این حوزه متمرکز کنیم تا مانع بروز تخلفات احتمالی شویم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل

ویدیو؛ پلی به گذشته - گل دیدنی محمد صلاح به لیورپول از تمام زاویه‌ها (۲۰۱۷)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- سال ۲۰۱۷ در چنین روزی، محمد صلاح در دیدار تیم‌های لیورپول و اورتون این گل دیدنی را به ثمر رساند. او تاکنون در ۱۲۶ بازی با پیراهن لیورپول، ۸۲ گل به ثمر رسانده است.

طرح زمستانه دستگاه‌های امدادی آغاز شد

مهرمهر23 ساعت قبل

همشهری TV | احتمال وقوع سونامی در دریای‌خزر

همشهریهمشهری1 روز قبل

(ویدئو) انفجار مهیب مخزن پمپ بنزین در مدینه

فراروفرارو1 روز قبل
فرارو- مشتریان پمپ بنزین با خیال راحت منتظر هستند تا باکشان را پر کنند و مسیر خود را ادامه دهند که ناگهان انفجار مهیبی در پمپ بنزین رخ می‌دهد. مشتری‌های و کارکنان از همه جا بی خبر به خود می‌آیند و هر کدام از طریقی از مهلکه می‌گریزند. در ویدئو مشاهده می‌شود که شعله‌های آتش زبانه می‌کشند. دیگری به سمت اتومبیل خود رفته، سوار و پیاده می‌شود. نفر سوم دوست خود را از ماشین خارج کرده و پایش را روی گاز می‌گذارد، در حالی که شیلنگ پمپ بنزین هنوز به ماشینش متصل است.

شب عجیب و غریب طارمی در پرتغال با گل و پاس گل + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا، بازی پایانی هفته سیزدهم لیگ برتر پرتغال بامداد امروز (سه‌شنبه) میان تیم‌های ریوآوه و ویسنته برگزار شد که ریوآوه با گل دقیقه ۶۳ مهدی طارمی از روی نقطه پنالتی به برتری یک بر صفر رسید. مهدی طارمی در دقیقه ۸۷ این بازی با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شد. در جدول رده‌بندی لیگ برتر پرتغال تیم ریوآوه با ‍‍۱۸ امتیاز ششم است. یاران مهرداد محمدی در تیم آوس نیز با اندوخته ۶ امتیازی قعرنشین هستند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر