کتاب جایگاه زنان در آموزش عالی منتشر شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
کتاب جایگاه زنان در آموزش عالی منتشر شد

کتاب جایگاه زنان در آموزش عالی منتشر شد

مهرخبرگزاری مهر |
کتاب جایگاه زنان در آموزش عالی تألیف مرحوم محمدامین قانعی راد به همت پژوهشکده مطالعات فرهنگی وزارت علوم اخیرا منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب جایگاه زنان در آموزش عالی تألیف مرحوم محمدامین قانعی راد جامعه شناس و رئیس اسبق انجمن جامعه شناسی ایران به همت پژوهشکده مطالعات فرهنگی وزارت علوم به تازگی در ۲۸۹ صفحه منتشر شد.

عناوین فصول این اثر عبارتند از:

فصل اول: روند حضور زنان در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ایران

فصل دوم: ناموزونی‌های مشارکت زنان در آموزش عالی

فصل سوم: جنسیت و فضای مفهومی دانشگاه در دانش آموزان

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

فصل چهارم: نگاهی به عوامل فرهنگی افزایش ورود دختران به دانشگاه‌ها

فصل پنجم: اندیشه‌های پسافمینیستی و مسئله کلیت انسان

فصل ششم: گفتارهایی درخصوص زنانگی و دانش و دانشگاه

منابع

نمایه

کتاب جایگاه زنان در آموزش عالی تألیف مرحوم محمدامین قانعی راد به همت پژوهشکده مطالعات فرهنگی وزارت علوم به تازگی در ۲۸۹ صفحه و به بهای ۴۲۰۰۰۰ ریال منتشر شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل

تاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
وزیر نفت: صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با هدف حمایت از کسب و کار‌های نوپا و طرح‌های این حوزه با اعتبار اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان تأسیس خواهد شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حاشیه رویداد توسعه فناوری کالا‌های پر مصرف حوزه گاز در صندوق نوآوری و شکوفایی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: حمایت از کسب و کار‌های نوپا و محصولات بومیتاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانوی ادامه داد: با اجرای طرح خرید تضمینی تمام محصولات ساخته شده در داخل توسط شرکت‌های دانش بنیان در صورت داشتن استاندارد‌های داخلی به قیمت توافق شده خریداری خواهند شد. آقای علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: صندوق پژوهش فناوری وزارت نفت درخواستش در حال بررسی و به زودی مجوز خواهد گرفت.

ماجرای قبوض مدارس

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
گزارش تصویریماجرای قبوض مدارسپیرو مصوبه مجلس قرار بود که هزینه آب و برق و گاز مدارس در صورت رعایت کردن الگوی مصرف رایگان باشد، اما برخی مدارس که الگوی مصرف را هم رعایت کرده‌اند همچنان قبض و اخطار قطع انشعاب دریافت می‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم مصلحی ۶۷ ساله پس از شکسته شدن مهره گردنش بر اثر یک عطسه شدید فهمید که پوکی استخوان دارد پوکی استخوان نامریی است. درمان پوکی استخوان بسیار موثر بوده و می‌تواند به شما کمک کند به زندگی فعال و مستقل خود ادامه دهید. پوکی استخوان درمان پذیر است بیمارانی که در معرض خطر بالای شکستگی‌های ناشی از پوکی استخوان هستند، می‌توانند با درمان دارویی مناسب، این خطر را کاهش دهند. وقتی پوکی استخوان روی ستون فقرات تاثیر بگذارد، اغلب منجر به درد، کاهش وزن و ایجاد قوز در پشت می‌شود. کارشناسان شبکه تحقیقات استئو پروز (پوکی استخوان) می‌گویند: ناتوانی حاصل از پوکی استخوان همانند یا بیشتر ازناتوانی ناشی از بسیاری از بیماری هاست.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، دبیرخانه شانزدهمین جشنواره نقد کتاب نامزدهای سه گروه علوم اجتماعی، علوم سیاسی و ارتباطات این‌دوره از جشنواره مذکور را معرفی کرد. در گروه علوم اجتماعی ۸ مقاله بدن به مثابه عرصه نبرد طبقاتی: بررسی و نقد کتاب کالیبان و ساحره، محمد غفوری، فصلنامه نقد کتاب علوم انسانی، ش۳و۴، پاییز و زمستان ۱۳۹۷، بررسی انتقادی کتاب جامعه شناسی قشرها و نابرابری‌های اجتماعی، وکیل احمدی، پژوهشنامه انتقادی متون، ش۱۲، اسفند ۱۳۹۷، بررسی نقادانه کتاب جامعه شناسی و آموزش و پرورش، بیژن زارع، پژوهشنامه انتقادی متون، ش۱۲، اسفند ۱۳۹۷، بررسی و ارزیابی کتاب ایدئولوژی و اتوپیا: مقدمه‌ای بر جامعه شناسی شناخت، فرهنگ ارشاد، پژوهشنامه انتقادی متون، ش۱۲، اسفند ۱۳۹۷، در ستایش پرچم داران عقل گرایی: بررسی و نقد کتاب عرب و مدرنیته: پژوهشی در گفتمان مدرنیست‌ها، محمدهادی احمدی، فصلنامه نقد کتاب علوم انسانی، ش۱و۲، بهار و تابستان ۱۳۹۷، مرور انتقادی بر کتاب سرمایه‌داری، خانواده و زندگی شخصی، مریم اسکافی، پژوهشنامه انتقادی متون، ش۱۲، اسفند ۱۳۹۷، مطالعات فقر و نابرابری در ایران: نقد کتاب ضرورت مبارزه با پدیده فقر و نابرابری در ایران، محمد فرهادی، پژوهشنامه انتقادی متون، ش۱۲، اسفند ۱۳۹۷ و نوربرت الیاس و صورتبندی اجتماعی- تاریخی سیمای یک نابغه، عرفان خلاقی، زیبا شناخت، ش۱، تابستان ۱۳۹۷ به عنوان نامزد این دوره از جشنواره نقد کتاب معرفی شدند. همچنین در گروه علوم سیاسی مقاله‌های داعش: خشونت شرقی و نقد عقل فاشیستی، تأملی انتقادی در روش، محتوا و مدعای اثر، قدیر نصری، پژوهشنامه انتقادی متون، ش۶، شهریور ۱۳۹۷، درآمدی بر نقد نگرش فرهنگ محور در سیاست خارجی، نقد کتاب زبان، گفتمان و سیاست خارجی، مقصود رنجبر، پژوهشنامه انتقادی متون، ش۶، شهریور ۱۳۹۷، روان کاوی لاکانی و امکان باز آفرینی امر سیاسی: بازخوانی انتقادی لاکان و امرسیاسی، علی اشرف نظری، پژوهشنامه انتقادی متون، ش۶، شهریور ۱۳۹۷، مانیفستی علیه خوش بینی و خودآگاهی: نقدی بر فلسفه آرتور شوپنهاور با تکیه بر کتاب اخلاق، قانون و سیاست، رضا نصیری حامد، پژوهشنامه انتقادی متون، ش۶، شهریور ۱۳۹۷، نقدی بر کتاب جهان پسا- امریکایی، حسین پوراحمد میبدی و امیر عباسی خوشکار، پژوهشنامه انتقادی متون، ش۶، شهریور ۱۳۹۷ و نقدی بر کتاب روشنفکران ایران: روایت‌های یأس و امید، ایدئولوژی روشنفکرانه در جامعه شناسی روشنفکران ایران، عباس خلجی، پژوهشنامه انتقادی متون، ش۶، شهریور ۱۳۹۷ به مرحله دوم داوری راه پیدا کردند. در گروه ارتباطات مقاله تولید علم انسانی قرآنی بدون التزام به قواعد تفسیر: نقد کتاب هم شناسی فرهنگی …، مصطفی همدانی، دین و سیاست فرهنگی، ش ۱۰، بهار و تابستان ۱۳۹۷ جواز ورود به مرحله دوم داوری را کسب کرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در این مراسم که با حضور معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد برگزار شد، ۵ دانشجو این دانشگاه با بیان دیدگاهها، دغدغه‌های خود را مطرح می‌کنند و در پایان از برخی از پژوهشگران برتر این دانشگاه تقدیر می‌شود. این مراسم به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو (۱۶ آذر) برگزار شده است.

نظرها

اخبار بیشتر