فیلم جدید «پولانسکی» در صدر گیشه فرانسه نشست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. فرهنگ
فیلم جدید «پولانسکی» در صدر گیشه فرانسه نشست

فیلم جدید «پولانسکی» در صدر گیشه فرانسه نشست

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
با اتهاماتی که اخیرا به رومن پولانسکی زده شد، فیلم جدید این کارگردان جنجالی در صدر پرفروش‌های گیشه فرانسه قرار گرفت.

اعتمادآنلاین| آخرین فیلم رومن پولانسکی به نام «یک افسر و یک جاسوس» بعد پنج روز اکران در صدر گیشه هفتگی فرانسه قرار گرفت.

این در حالی است که مدتی قبل به خاطر اتهامات اخیری که به این کارگردان زده شد، اکران فیلمش با اعتراض روبرو شده بود که در برخی موارد به لغو آن نیز منجر شده بود.

این فیلم به طور تخمینی از فروش ۱٫۵ میلیون یورویی (معادل ۱٫۶ میلیون دلار) عبور کرده است و جلوتر از فیلم سینمایی «فورد در برابر فراری» به کارگرداتی جیمز منگولد با بازی کریستین بیل و مت دیمون قرار گرفت. این مقدار، فیلم را در بین بهترین فروش‌های افتتاحیه فیلم پولانسکی را در رتبه هفتم قرار داده است.

نخستین نمایش این فیلم سه شنبه هفته گذشته آغاز شده بود که بدون مشکل اکران شد، اما اکران دیگر این فیلم در پاریس به دلیل اعتراضات فعالان حقوق زنان فرانسه لغو شده بود. به گفته گزارش‌های محلی فرانسه نیز چندین نمایش دیگر این فیلم این به دلیلی مشابه با مشکل روبرو شد.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

گفته می‌شود این فیلم در فرانسه در بازه ۸٫۷ تا ۱۱ میلیون دلار فروش می‌کند و فروش کلی این فیلم نیز از اثر قبلی رومن پولانسکی به نام «نویسنده روح» بیشتر خواهد بود.

این فیلم سینمایی در جشنواره فیلم ونیز جایزه شیر نقره‌ای را دریافت کرد و با وجود اینکه در آمریکا و انگلیس اکران نمی‌شود فروش جهانی خوبی را پشت سر می‌گذارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
ایسناایسنا2 روز قبل
با حمایت ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بوت‌کمپ بلاکچین روز شنبه ۲۳ آذرماه با هدف آموزش و تیم‌سازی برای استارت‌آپ‌های بلاکچینی برگزار خواهد شد. به گزارش ایسنا، کمپ بلاک چین نخستین دوره آموزش و تیم‌سازی برای استارت‌آپ‌های بلاکچینی کشور است. کمپ، یک طرح طولانی مدت و مدون است که در آن شرکت‌کنندگان با کمک نخبگان و فعالان فعلی حوزه بلاک چین با همراهی پشتیبانان به حل مسائلی می‌پردازند که یافتن پاسخی برای آن‌ها بدون وجود فناوری بلاک چین ممکن نبود. در این رویداد فناورانه یک دوره ۶ روزه فشرده آموزشی، یک دوره ۲ ماهه پیش‌شتابدهی و یک دوره ۶ ماهه شتابدهی در نظر گرفته شده است. در تمامی این مراحل مشاورین و منتورهای مختلف در حوزه‌های بلاک چین، برنامه‌نویسی بلاک چین، طراحی و مدیریت کسب‌وکار و مدیریت ریسک‌های حقوقی در کنار شرکت کنندگان خواهند بود.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر